Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe] Avid elixir r a mocowanie center lock?


Anemia221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przez pół roku byłem pewien, iż będę miał koła z piastami pod 6 śrub. Niestety wczoraj to się zmieniło i dostane pod center lock.

Wybrałem już wcześniej hamulce, które bardzo mi się podobają pod względem wydajności i wyglądu - avid elixir r.

 

 

Czy mając rame krossa a6 09 i rs darta 3 mogę założyć hamulce avid elixir r wraz z kołami centerlock i np shimanowskimi tarczami XTR centerlock??

Czy to będzie kompatybilne i avidy będą działać równie dobrze jak na zwykłych tarczach G3 pod 6 śrub ??

Czy lepiej jest już kupić cały hamulec pod center locka, np shimano xtr? ;/ (musiałbym dopłacić 300zł)

 

 

Jestem laikiem w tym temacie, szukałem informacji na forum ale nie było nic o avidach elixir r i o tarczach centerlock xtr'a.

waga roweru po update: około 12kg, moja około 76-8 czyli 90kg łącznie. Tarcze będą 160/160, nie mogę chyba większych, mój rs dart 3 09 ma ograniczenie do 160mm tarcze.

 

Dzięki,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

wystarczy podkładka najcieńsza i pająk nie trze. Akurat ja swoje xtry sprzedałem koledze i kupuję w pon xt 160/160. Czarne ładniej pasują do czarnych obręczy a i tył dostał troszkę luzu, z resztą jak stary xt i slx... sh*tmano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...