Skocz do zawartości

[rama] Jaki rozmiar pod ostre koło dla 187cm?


newman88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wyliczyłem na wszelkich kalkulatorach, że najlepszy rozmiar ramy szosowej dla mnie to 60cm (+/-1).

Jednak w kilku wątkach doczytałem, że lepiej mieć ramę nieco mniejszą niż dopasowana wg kalkulatorów. Pytanie do osób o podobnym wzroście jak mój. Na jakich ramach jeździcie i jak wysoko jest wyciągnięta sztyca?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem troszkę niższy od ciebie

jeździłem na szosie 58

i jest strasznie rozlazła jak na mnie

na zimę mam ramę 53 a na szosę 54

zobaczymy jak będzie

na ostre weź może 56

moim zdaniem zupełnie ci wystarczy

 

pamietasz pain moje pomaranczowe ostre? huragan rozmiar 52. ja sam 181cm. jezdziło sie komfortowo sztyca dluga wiec wyciagnieta była sporo. kiera gieta wiec pozycje sobie ustaliłem idealna. no ale długa sztyca poza rama ciagnie za soba niebezbieczenstwo. wczoraj sobie nagiam na uczelnie i nie wiedzialem co sie stało ale rower sobie odjechał a ja siedze na podlodze. sztyca sie rozeszła w momencie kiedy minimalny zjazd sie zmienil w minimalny podjazd. szok. gupie aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem troszkę niższy od ciebie

jeździłem na szosie 58

i jest strasznie rozlazła jak na mnie

na zimę mam ramę 53 a na szosę 54

zobaczymy jak będzie

na ostre weź może 56

moim zdaniem zupełnie ci wystarczy

 

Już chyba wiem dlaczego testując taką ramę jak mój ruski czołg czułeś, że jest rozlazła.

Tutaj właśnie bardzo dużo zależy od rozmiarów jeźdźca.

 

Ja np. mam 197cm wzrostu :) i według wzorców klasycznych powinienem jeździć na ramach typu .. 63-65?

a moje 58/9 z kolei na mnie jest bardzo kompaktowe i "poręczne"

 

myślę, że 56 to jest taki dość dobry rozmiar dla ogólnie wyższych ludzi pod 190, potem też już robi się ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham waszego doświadczenia i będę szukał czegoś w granicach 56 :) Poręczność w jeździe po mieście jest ważna.

Wiem, że nie powinienem porównywać, ale mój obecny trekking ma podsiodłową 55cm i sztyce nie jest jakoś masakrycznie wyciągnięta, no i dla mnie jest poręczny.

 

Kiedyś miałem dwie szosówki, ale było to tak dawno, że rozmiarów nie jestem w stanie podać.

 

Jak ktoś chce się pozbyć takiej ramy to śmiało pisać na priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne są też wymiary kończyn. Ja mam 176 wzrostu i na ramie 52 z mostkiem 10cm i zawadzałem przy skidach kolanami o kierownicę. Jak weźmiesz mniejszą ramę to łatwiej znajdziesz dłuższy mostek. Klasycznego o długości 5cm szukałem dłuższy czas, a mostki 11, 12 i 14 da się znaleźć. Na allegro uważaj bo czasem podają błędne wymiary ram. Dla amatora cm w tą czy we w tą to żadna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 187 cm (może trochę więcej po rozciąganiu :) ). I mam ramki 57 cm i 58 cm i wydaje mi się, że są ok. Nie przeszkadza mi trochę bardziej wysunięta sztyca. Ogólnie jestem za tym żeby wysunąć te parę cm więcej sztycę, wsadzić dłuższy mostek i jazda.

 

Grunt żeby ci kolana o kiere nie obijały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę odświeże temat. Właśnie okazyjnie nabyłem ramę torową 55cm i zastanawiam się, czy będzie mi się dobrze jeździć (187cm). Czy ktoś ma porównywalne parametry, @painmaker ..?

 

Teraz mam ramę o geometrii klasycznej szosy. Tutaj odpowiada mi rozmiar w granicach 57cm. Kilka razy miałem okazję się przejechać na torowej 54-55cm i było OK, tylko, że jazda była krótka :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeże temat. Właśnie okazyjnie nabyłem ramę torową 55cm i zastanawiam się, czy będzie mi się dobrze jeździć (187cm). Czy ktoś ma porównywalne parametry, @painmaker ..?

 

Teraz mam ramę o geometrii klasycznej szosy. Tutaj odpowiada mi rozmiar w granicach 57cm. Kilka razy miałem okazję się przejechać na torowej 54-55cm i było OK, tylko, że jazda była krótka :thumbsup:

 

pokaż pokaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeże temat. Właśnie okazyjnie nabyłem ramę torową 55cm i zastanawiam się, czy będzie mi się dobrze jeździć (187cm). Czy ktoś ma porównywalne parametry, @painmaker ..?

 

Teraz mam ramę o geometrii klasycznej szosy. Tutaj odpowiada mi rozmiar w granicach 57cm. Kilka razy miałem okazję się przejechać na torowej 54-55cm i było OK, tylko, że jazda była krótka :thumbsup:

 

 

 

Nie ma się co zastanawiać tylko skręcać i próbować. Najważniejsze żeby długość przypasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 185 i 55 Wichra, bardzo ją lubię choć wolałbym żeby była ciut większa, (wyższa, żeby był sztywniejszy układ siodło mostek) długi mostek, mocna sztyca i jest bardzo dobrze.

 

Na miasto mam ramę 63 :-) ale to rozmiar wysokości ( Wicher ma 55/55 wysokość na długość) i ta szosowa dziwna rama ma długość koło 58/59. i rozstaw osi chyba mniejszy od Wichra! Ot rama stroma, i widelec też, Taki z koniczynką.

 

W nowoczesnych ramach alu od Treka rozmiar dla mnie akurat to 58, jazda na 54 jest możliwa, na 60 jest jakoś krowiasto,jednak po godzinie jazdy na każdym z romiarów zapomina sie o rozmiarze samej ramy. Oczywiście graw wstępna z podkładkami i długościami mostka stabilizuje mniej więcej podobną pozycję.

 

CO do wyboru rozmiaru ramy ma znaczenie zastosowanie roweru, na miasto lepsza dla mnie jest mała rama jak mój wicher z krótkim mostkiem, pozycja dość zadarta, nawigująca, sport - i jazda na maxymalnym tętnie to już inna specyfika.

 

Pomaga z tego wybrnąć kierownica bycze rogi bo ma większy skok chwytu miasto - przy mostku, i dalekiego. Z barankiem jest gorzej bo ta róznica to tylko około 5 cm. Tylko że bycze rogi paskudnie wygladają dla mnie i ... psują wygląd ...co nie przeszkadzało mi jeździć z nimi kilka lat. PS lubiłem rogi z lekkim skosem ku dołowi po odejściu od mostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010-08-10%2018.43.52.jpg

Cena 1/3 tego po ile chodzą Wichry z oryginalnym widelcem. Ma kilka drobnych wad, ale to mi nie przeszkadza.

 

Niby 55cm dość mała, ale z drugiej strony naczytałem się o tym jak to Wichry "pływają" podczas jazdy i szczególnie dotyczy to tych większych rozmiarów. Fakt, muszę złożyć i pojeździć, a jak nie podpasuje to sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się sprzedać. Nie jest to mój rozmiar, a druga rzecz to wyszedł problem z rurą sterową. Trzeba by poprawić gwint u jakiegoś speca. Nie chcę inwestować w coś na czym nie będę jeździł. Oddam co łaska. Proszę o kontakt na PRIV zainteresowanych. Najlepiej osobiście podjechać i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...