Skocz do zawartości

[budowa] ostre na ramie Romet Rekord


Misiek^^

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zorientowałem się ostatnio, że gdzieś w garażu z gratami moich rodziców, leży kompletna kolarka - Romet Rekord. Chciałbym zbudować na tej ramie rower od podstaw, nie wiem jednak jakie części szukać pod tą ramę... W tej chwili nie mam jej ze sobą bo jestem w innym mieście co uniemożliwia mi obmierzenie i sprawdzenie wszystkiego samemu - stąd moje pytanie do Was, o ile ktoś miał z takim cudem do czynienia... Interesuje mnie przede wszystkim jaką korbę dam rade tam zapakować i jakie piasty tam wejdą. Z tego co pamiętam stery i widelec są w porządku, rurki wszystkie też także nie będzie z tym problemu. Na pewno muszę złożyć koła i napęd. Korba jest ale nie wiem czy rozbieralna. Jak ktoś coś wie to z góry dzięki :rolleyes:

 

Aha, nie chciałbym ingerować za bardzo w mechanikę, po to, żeby Rekorda można było przywrócić jeszcze kiedyś do stanu oryginalnego :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład: http://groups.google.com/group/pl.rec.rowery/browse_thread/thread/5f20278d30fa63cd tutaj ktoś się zastanawia jaka szerokość piasty jest w tych ramach. Gdzieś też kiedyś czytałem, że w Romecie są jakieś 'zintegrowane' systemy suportu, ale nie wiem na czym to dokładnie polega. Chodzi mi tylko o to czy np. wkręcę tam suport na kwadrat...

 

A no i czy z łatwo dostępnych piast, oprócz novateca, mogę znaleźć jakąś tani zestaw... Nie zależy mi na częściach z półki 'rare and exclusive' - ten rower ma być szaraczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...