Skocz do zawartości

[suport] kwadrat czy isis pod ostre?


dunder

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana suportu, bo mam na razie zamontowany jeszcze wersję rozbieraną i zaczął ostatnimi czasy trzaskać niemiłosiernie (co najmniej do jutra muszę go jeszcze użytkować z nadzieją, że się nie skręci blokując niespodziewanie korbę, więc jeszcze nie zaglądałem ale nie mam złudzeń co do tego, że jeszcze coś z niego będzie).

 

I tutaj pojawia się pytanie - kwadrat czy ISIS? Z tego co czytałem ISIS ma same plusy i przoduje, poza jednym - drobniejsze kulki są bardziej narażone na przeciążenia, których w ostrym dosyć sporo występuje. Co polecacie tzn. co wytrzyma dłużej? Najlepiej jeśli ktoś by od razu zasugerował też konkretną firmę ale dodam, że rower jest złożony ze złomowych części więc nie zamierzam ładować w to majątku (czyt. interesuje mnie to co najtańsze spośród tego co wytrzyma kilka lat). Mile widziane także własne doświadczenia z obydwoma typami suportów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję korby na isis są droższe i już ciężko wyrwać coś poniżej 100zł, w dodatku suporty są przeważnie bodaj nie węższe niż 113mm, więc nie wiem jak jest z dopasowaniem do linii łańcucha(na kwadrat jest jeszcze 107 i 110) chyba że konstrukcja korby to rekompensuje. W tej chwili masz kiepskiej jakości suport czy jak? bo ja ujeżdżam dwa rowery na kwadratach i wszystko jest git. Jeśli nie trickujesz i nie ważysz 130kg to chyba lepiej brać kwadrat.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwadrat

może być klasyczny -skręcany -pułap shimano xt/600/dura ace

może być kartridż -też okolice xt/xtr/600/ultegra/dura ace

ew.campa -ale za to mozesz wiecej zapłacic ;

 

generalnie możesz wyrwać te rzeczy relatywnie tanio -a są cięzkie do ######nia

 

co do isis -sie nie wypowiadam ,w żadnym rowerze nie posiadam i raczej sie nie zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dzisiaj suport i okazało się, że jest cały - nic nie pogięte, koszyki z kulkami jak nowe. Wyczyściłem, złożyłem, przy okazji wyczyściłem też i nasmarowałem łożyska w tylnym kole i po zmontowaniu wszystko chodzi jak w zegarku. Pewnie piasek się dostał biorąc pod uwagę ostatnie warunki pogodowe. Tak czy inaczej dzięki za rady - zostałem odwiedziony od ISIS permanentnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...