Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe] E. - niepewność jutra


goldbloom

Rekomendowane odpowiedzi

Jest mnóstwo opisów dotyczących odpowietrzania avidów, więc poszukaj.

Ponadto proponuję obejrzenie filmu instruktażowego na youtube.

Elixiry odpowietrza się tak samo jak Juicy.

 

Zanim jednak zaczniesz się dowiadywać, jak się to robi, skołuj coś na wzór zestawu do odpowietrzania, bo bez niego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zalewalem i odpowietrzalem Elixir R z karbonowa klamka, jest to delikatnie piszac porabane ;)

Mniejsza srednica gwintu srubek oraz srubka w klamce pod takim katem, ze wkrecenie strzykawki 10tki jest problemem.

Koniec koncow dalo rade ale trwalo to dlugo, a plynu rozlalem jeszcze wiecej.

Ta sama czynnosc w Juicy to banal na jedna minute zabawy...

 

Btw. jestem caly w skowronkach po przeczytaniu tematu i opinii nt. awaryjnosci Avida :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wykopał, to też podepnę się do tematu.

 

Mam Elixira R, model 2010 i przednia klamka hamulcowa zachowuje sie w dziwny sposob, ignorujac czasami regulacje odleglosci klamki od kierownicy. Tzn. jade przez 10 km i klamka lapie daleko, a potem nagle zaczyna hamowac dopiero maksymalnie blisko kierownicy (tak, jakbym przykrecil ja regulacja). Po pokreceniu pokretlem odleglosci tam i z powrotem klamki wszystko wraca do normy.

 

Hamulec cały czas bardzo dobrze hamuje i klamka jest twarda. Teraz pytanie, co to moz byc:

- zapowietrzenie objawiajace sie w taki dziwny sposob

- uszkodzona regulacja odleglosci klamki (jak bardzo moge rozebrac klamke bez rozszczelniania jej, zeby to zobaczyc)?

- jakies inne magiczne uszkodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie cokolwiek, bo Juicy to nie jest jednorazówka. Dostałem J7 z 2006 roku do serwisu - wymieniłem wszystkie tłoczki i uszczelki i hamulec przejedzie kolejne 5 sezonów. Elixira też da się kompleksowo wyremontować, choć koszt jest sporo większy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cokolwiek, bo Juicy to nie jest jednorazówka. Dostałem J7 z 2006 roku do serwisu - wymieniłem wszystkie tłoczki i uszczelki i hamulec przejedzie kolejne 5 sezonów. Elixira też da się kompleksowo wyremontować, choć koszt jest sporo większy ...

 

 

taaa jak wymienisz cylinderki , uszczelki to każdy hamulec będzie znowu działał , pytanie tylko jak szybko znowu się zasyfi i jak szybko znowu bedzie trzeba wymieniać ? no i te 5 sezonów ? to zależy już od intensywności jazdy w sezonie bo niektórym starczy a innym w połowie sezonu się posypie hehe hamulec czy klamka jak jest najprościej wykonana bez udziwnień (jak to ma w zwyczaju avid) to i łatwiej jest ją właściwie i szybko ustawić i wogóle mniej awaryjna , wiem o czym pisze bo dziennie serwisuje kilkanaście różnych rodzai hamulców i nie będę tu pisał które są najlepsze bo to każdy wie kto ich uzywa :) ale dla mnie avid jest do ....... no właśnie nie przeklinać :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...