Skocz do zawartości

[10177g] Trek 8500 09' by Młody


mlodyasg

Rekomendowane odpowiedzi

Lekko rozczarowują mnie opory tylnego Hope'a - jestem ciekawy twoich wrażeń.

 

Masz bardzo ładną, pasującą do reszty sztycę. Nie zmieniaj jej na białą.

Sprzęt mi się podoba (nie tylko wizualnie) ze względu na świetną ramę i ogólnie bardzo rozsądnie dobrane komponenty, chociaż w miejscu SIDa chętniej widziałbym Foxa. Sugerowałbym zmienić zacisk sztycy, hamulce (byle nie na Elixiry CR ;) ), szprychy na Super Competition , no i dętki (ale przy XX Light dobrze spytać o wagę, bo można się zdziwić). Nie wiem czy jest sens zmieniać te opony.

BTW - wszyscy piszą "Ashima" a to to samo co "zwykły" Alligator ;)

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, manetki i klamki, top cap, przerzutki - alu. Do rogów wolałbym tytan ale tu zdania są pewnie podzielone. Śruby od rogów na górze mają 6mm a gwint jest M5, wyglądają tak:

 

 

p2093730.jpg

 

Hope chyba tak mają, aczkolwiek ja nie narzekam. Koła miałem składane fabrycznie przez Hope i na razie dla tych 30g/koło chyba szprych zmieniać nie będę.

 

Sztyca na bank zostaje, może jedynie zmienię śrubę na Ti.

 

Z zaciskiem coś pomyślę, może smud coś wyskrobie. ;)

 

Ashima robi także dla dartmoora.

 

A białe śruby alu ktoś widział?

Edytowane przez mlodyasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np w kcnc jest alu M8, M5 bedzie miala zalecany max sile dokrecenia 2.5Nm, M6 ma juz 5Nm, w takim przypadku moze to byc troche malo zeby dokrecic rogi wystarczajaco mocno zeby sie nie obracaly.

Najlepiej zeby ktos kto uzywa lub probowal M5 sie wypowiedzial.

W najgorszym wypadku ti.

 

Biale alu, nie spotkalem sie z takimi, ostatecznie czyste alu i dobr spray farba i zalatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko posprawdzałem i gwint jest M6 (mierzyłem śrubę z zacisku hebla od shimano a tu jest na bank M6x18,7). Oryginalna śruba z rogów boblighta waży 5g.

 

Nie używam jakoś ekstremalnie rogów, jedynie do zmiany pozycji ręki i głównie trzymam koniec kierownicy, więc alu może być ale boję się tych 5Nm. Kierownica ritcheya jest dość śliska i trzeba rogi dość mocno przykręcać (na rogach pisze 7-9Nm)

 

Co do 90zł na zacisk to jakoś mnie to nie przeraża, ja się waham raczej czy w ogóle jest mi takie coś potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy M6 to sie nie ma czego obawiac tylko zakladac. Ja nie mam zadnej zeczy na kierzy przykreconej powyzej 5Nm wliczajac tytanowe sruby.

 

W praktyce tak jakos jest ze ludziska w wiekszosci maja podokrecane srubki z sila wieksza niz to jest potrzebne.

 

Jesli chodzi o rogi i klamki jest to na tyle istotne ze podczas gleby sila uderzenia obraca takowe na kierze a nie lamie ich badz kiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszło dziś kilka fantów i rowerek troszkę schudł...

 

Siodełko SLR TT 135g (147g...)

Śruby do koszyków nylon 2g

Przerzutka przednia top swing XTR + 2 alu śruby 123g

Pedały XTR 325g

 

Niebawem kolejne zmiany sprzętowe na drodze do 9XXXg.

 

Na razie waga według excela wynosi 10349g (tak wiem kloc ;) )

 

pozdro.

Edytowane przez mlodyasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze xtr 970?

Jak wyrzucisz ten kawalek plastiku spod srubek ogranicznikow, bedzie lzej.

 

4 nylon sruby 2g?

 

O plastiku od razu pomyślałem i chyba tak zrobię. A i ktoś kiedyś pisał (nie wiem czy tu czy na LB) o taiwańskich 970tkach - bullsh*t, wszystkie są japońskie.

 

Mam tylko wagę do 1 grama więc te 2 g to odczyt własnie z niej. Mogą ważyć z 2,5g ale waga mi tego nie pokazuje, w każdym bądź razie są 2x lżejsze od alu.

 

Zdjęcie jutro w świetle postaram się zrobić ale muszę naładować aparat. Będzie bez rewelacji bo rower podpięty pod trenażer z cieniutką (niebieską - nie pasującą do niczego) oponką tacxa na tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mój błąd i czytanie ze zrozumieniem :) oczywiście tak chodzi o 4 sztuki. Tak właściwie jak się weźmie je do ręki to nie ważą nic... mam nadzieję, że skutecznie utrzymają koszyk z bidonem 0,7 (sam bidon cannona 87g)

 

Co do siodełka mogę powiedzieć, że nie różni się niczym od wersji 180g (XP się chyba nazywa), którą kiedyś też posiadałem, i jest mniej wygodne od toupa, w BG fit odwalają kawał dobrej roboty, toupe jest twardsze a mimo to wygodniejsze.

 

Przerzutki nie ma jak sprawdzić bo linka okazała się za krótka i muszę kupić nową lub poczekać aż przyjdzie mini i-link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drobne zmiany kosmetyczne i 100g lżej. :rolleyes:

 

Pancerze i linki zmienione na Mini I-link + PowerCordz = 27g

Koszyk na bidon New Ultimate White = 13g

Zmiana linki i pancerza przy PuschLocku na mini i linka = -10g

Zmieniłem 4 śruby z mostku na inne stalowe i zyskałem 2g. Mostek waży teraz 138g

 

Wynik według excela: 10237g

 

Za niedługo będzie zmiana tarcz i kilku bajerów, waga powinna dość do 10kg.

 

Po skróceniu rury sterowej, zmianie ilości podkładek i skróceniu przewodów hamulcowych podam dokładną rozpiskę.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia beda jak zabiore aparat w plener, a ze jest duzy to nie chce mi sie go ze soba wozic.

 

Tak wyszlo mi z wazenia. Linki PC nieciety zestaw 5g, mini i link caly zestaw bez linek 33g. Po zamontowaniu wszystkiego zostalo mi 11g smieci z linek i mini i-linka (5+33-11=27g). Starczylo na puschlocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...