Skocz do zawartości

[widelec] przeróbka starego herculesa na ok


tyttus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu przerabiam starego herculesa na ostre koło.

Przy montowaniu przedniego koła zorientowałem się, że gdy kierownica jest obrócona o 180 stopni to koło zahacza o ramę (właściwie to można obrócić kierownice o ok. 175 stopni w każdą stronę, bo wtedy opona uderza w ramę). Jest dla mnie ważne, abym mógł swobodnie kręcić kierownicą.

Problem ten jest spowodowany tym, że widelec jest wygięty do przodu (kiedy kierownica jest ustawiona normalnie, to między oponą a ramą są z 4 centymetry).

Na początku myślałem o lekkim naprostowaniu widelca, ale po pierwsze nie wiem jak to zrobić, a po drugie myślę, że mogło by to znacznie osłabić tą część. Może można jakoś przedłużyć haki, albo (nie wiem czy to realne) odciąć je i przyspawać odwrotnie ( i nie wiem też jak z wytrzymałością). Mam nadzieję, że ktoś tutaj zna rozwiązanie problemu. jeśli tak, to za wszelką pomoc będę wdzięczny. Dołączam kilka zdjęć:

haki.jpg

koou.jpg

widelec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bezpieczniejsze, ale chyba wolałbym już chyba zrezygnować z barspinów niż wkładać mniejsze koła (no chyba, że niewiele mniejsze. Ile mają cali te 650c?).

A jakie rozwiązanie przeróbki widelca byłoby najbezpieczniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadzanie mniejszego koła to powszechna praktyka w takiej sytuacji. popatrz uważnie po sieci na barspinnerów. jak nie wiesz ile ma cali takie koło to stary nie przerabiaj widelca szczególnie jeżeli masz zamiar robić barspinny bo w pewnym momencie przyjdzie Ci do głowy żeby zrobić np barspinna jadąc na tylnym kole i oczywiście pełen ducha zaczniesz się uczyć zamiast tylko pisać o tym i w pewnym momencie może to się skończyć jak by to powiedzieli grecy, tragicznie:D serio. chyba że znajdziesz inny widelec. ale wsadz sobie koło inne. możesz sie uczyc a potem zakładać duże normalne koło to przecież tzw myk myk . yo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiaj widelca bo peknie albo cos innego Ci sie stanie, najlepszym wyjściem jest obrócenie widelca o te 175stopni i odginanie go w strone słońca, ale nie rób tego bo chce zobaczyć twój film w przyszłości.

Zakładając koło 650c będziesz mógł kręcić barspiny ale licz się tym że stając na tylnym kole /pogo/ przy kręceniu bara bedziesz raczej haczył nie tyle korbami co butem, dużo z tym kombinowałem a barspina opierając sie palcami/a nie śródstopiem/ o pedał jest ciężko i nie wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz żeby pewnego dnia przytrafiło Ci się coś bardzo niemiłego, to zostaw ten widelec w spokoju. Przeróbki, które opisałeś na pewno wpłyną na wytrzymałość widelca i w tym lepszym wypadku, zauważysz to szybko i będziesz go musiał wywalić. W gorszym natomiast spotka Cię coś w stylu - http://www.youtube.com/watch?v=JLRDRzMWIsg&feature=fvw.

 

Jeśli nie chcesz zmieniać widelca, to mniejsze koło wydaje się najrozsądniejszym wyjściem - przynajmniej można je raz dwa zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...