Skocz do zawartości

[ 9587g] Trek Elite 9.9 SSL by Sławek


Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Życzę Ci tylko żeby to Ufo u Ciebie chwile pośmigały, bo chyba najwięcej połamanych w normalnej pracy obręczy na necie które widziąłem to były UFO ;]. I to nawet śmiesznie wzdłóż obręczy.

 

wiesz od czego peka obręcz wzdłuż ? Od za wysokiego cisnienia. Kiedys pompowałem szosowe opony na obręczach x517 citron, przy 6 barach wystrzeliła obręcz i pękła wzdłuż na poł. Teraz pompuje max 2.5bara więc nie powinno byc problemu. Skasowałem obręcz bontragera i nie miałem wyjścia, ufo było jedyną dostępną obręczą na 28 szprych. ZTR olympic 330zł, jak dla mnie na chwile obecna nie osiągalne :)

Dzis stestowałem UFO na maratonie giga, zero rozcentrowania, ani poł milimetra, szok. Nawet sztywność calkiem spoko, mam nadzieje że długo posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Tarcze sprawują się super. Miałem hope floating i dartmoory lepsze. Waga podobna ale nie ma problemów z luzującymi się nitami i szybkim wycieraniem. Hope'y kosztowały mnie 350zł i przeżyły sezon ( oryginalnie mają 1.61mm grubości a po sezonie miały 1.39). Dartmoory nie wytarły się prawie wcale( niecałe 0.1mm)a okładziny miałem pełnometaliczne w obu przypadkach.

 

Co do roweru to szykują się większe zmiany. Rama będzie carbonowa ale z rocznika 2010 ( ma się rozumieć trek elite 9.9 SSL), planuje zbudować koła około 1350g/komplet. Rower obecnie rozłożony i czeka na nową ramę ( już leci do mnie ). Jak tylko coś się ruszy w temacie zrobię nową rozpiskę i wrzuce na forum. Zmienię też kierownice na coś szerszego z większym wygięciem. Generalnie szykuję maszynę poniżej 9kg i jeżeli tylko uda mi się nabyć wszystko w dobrych cenach to powinno się udać. Będzie też jedno dość nietypowe rozwiązanie jak na MTB, ale o tym później :)

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze sprawują się super. Miałem hope floating i dartmoory lepsze. Waga podobna ale nie ma problemów z luzującymi się nitami i szybkim wycieraniem. Hope'y kosztowały mnie 350zł i przeżyły sezon ( oryginalnie mają 1.61mm grubości a po sezonie miały 1.39). Dartmoory nie wytarły się prawie wcale( niecałe 0.1mm)a okładziny miałem pełnometaliczne w obu przypadkach.

 

Co do roweru to szykują się większe zmiany. Rama będzie carbonowa ale z rocznika 2010 ( ma się rozumieć trek elite 9.9 SSL), planuje zbudować koła około 1350g/komplet. Rower obecnie rozłożony i czeka na nową ramę ( już leci do mnie ). Jak tylko coś się ruszy w temacie zrobię nową rozpiskę i wrzuce na forum. Zmienię też kierownice na coś szerszego z większym wygięciem. Generalnie szykuję maszynę poniżej 9kg i jeżeli tylko uda mi się nabyć wszystko w dobrych cenach to powinno się udać. Będzie też jedno dość nietypowe rozwiązanie jak na MTB, ale o tym później B)

 

Mam pytanko o namiar na taką ramkę za dobre pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, to jest model 2009 i w dodatku z piwotami, ale cóż, taką tylko mieli. Gołe ramy na 2010 będą, ale nie wiadomo kiedy, oczywiście też będą droższe a różnica tylko w lakierze (piwoty też będą niestety). Konstrukcyjnie to to samo więc wolałem mieć teraz, niż czekać nie wiadomo jak długo tylko na inny kolor lakieru. Niestety mój patent z korbami szosowymi (30z - 42z) nie zadziała w tej ramie, jeszcze się nie poddaje ale na oko przymierzając będzie ciężko. Zysk wagowy będzie również niewielki, więc na razie chyba zostane przy moich korbach slx. Generalnie to brakuje mi jeszcze sztycy (34.0mm ... ) oraz zacisku, reszta już czaka na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

a jaki Trek miałeś wcześniej do nie mogę się tego doczytać u Ciebie, liczysz i ważysz , ważysz i liczysz albo co to wszystko ma Ci dać.

Aspirujesz do najlżejszego roweru tutaj czy w klasyfikacji ogólnej w Polsce ?

Ja mam ramę Trek 8500 z roku 2008 nową ładną i ciekawą w kolorze , zestawiłem sobie z nią nieco rzeczy bez przesady i wyszło mi ,że waży 9,8 kg.

A to chyba niezły wynik, nie jestem maniakiem wagi ,ale to co osiągnąłem jest ciekawe i odpowiedni by w całości mogło przejechać nieco kilometrów bez awarii i innych nie pożądanych rzeczy. Miałem poprzednio Trek 4000 model bardzo rekreacyjny dobrze zestrojony w XT , Syntace , DX ,Schwalbe ...ważył 11,4 kg i miał bardzo szlachetny wygląd i powiem szczerze ,że przyciągał do siebie każdego i ludzie nie wierzyli ,że to jest rama rekreacyjna, że z tymi rzeczami jeździ bez awarii i jakiego kol wiek zadęcia...załączam Ci zdjęcie tego starego roweru.

Teraz z drżeniem serca czekam na pierwszy dzień ciepły by się przejechać i zobaczyć jakie są zmiany i jak się sprzęt zachowuje.

 

Pozdrawiam, czekam na wieści od Ciebie,

 

Marek.

post-126739-1267122146,79_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waże i liczę żeby mieć lekki rower, chyba taki jest sens liczenia. Jestem zawodnikiem i tu liczy się każdy gram, dla mnie nie jest celem osiągnięcie odpowiedniej wagi roweru, celem jest osiąganie wyników sportowych na tym rowerze. A sprzęt jest bardzo ważny. Nie interesuje mnie czy będe miał najlżejszy rower na forum, mam inne priorytety w życiu :)

Co do moich poprzednich rowerów było ich naprawdę sporo( shauff, giant sierra, author traction, merida matts speed, giant xtc team, trek 8900, trek 8500, trek elite 9.9ssl 2008 i jeszcze kilka szosówek) i nie każdy z nich był super lekki. Poza tym sprzęt trzeba mieć podobny do swoich rywali, jeśli odstajesz sprzętowo jesteś przegrany już na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. Po pierwsze bardzo fajnie wyszedł rowerek. Zarówno estetycznie jak i osprzętowo. Co prawda ( ale już o tym pisałeś) koła do wymiany, ale to szczegół. Trochę dołączę się do wojenki estetyka/funkcjonalność.

Sam jestem na etapie składania roweru, i choć mógłbym dorwać kilka części taniej które nie pasują estetycznie do mojego zamysłu to tego nie zrobiłem. Wolę poczekać na inna okazję, lub dołożyć kilka PLN żeby jednak wydając grubą kasiorę mieć nie tylko funkcjonalny, ale i " ładny" ( oczywiście według mojego zdania) rower. No cóż, trochę próżności też trzeba zaspokoić.

Mimo wszystko, jak najbardziej popieram teorię że o gustach się nie dysktuje, a jak komuś na wyglądzie nie zależy to po prostu mu nie zależy i już.

Pozdrawiam i sukcesów na nowym sprzęcie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Po pierwsze bardzo fajnie wyszedł rowerek. Zarówno estetycznie jak i osprzętowo. Co prawda ( ale już o tym pisałeś) koła do wymiany, ale to szczegół. Trochę dołączę się do wojenki estetyka/funkcjonalność.

Sam jestem na etapie składania roweru, i choć mógłbym dorwać kilka części taniej które nie pasują estetycznie do mojego zamysłu to tego nie zrobiłem. Wolę poczekać na inna okazję, lub dołożyć kilka PLN żeby jednak wydając grubą kasiorę mieć nie tylko funkcjonalny, ale i " ładny" ( oczywiście według mojego zdania) rower. No cóż, trochę próżności też trzeba zaspokoić.

Mimo wszystko, jak najbardziej popieram teorię że o gustach się nie dysktuje, a jak komuś na wyglądzie nie zależy to po prostu mu nie zależy i już.

Pozdrawiam i sukcesów na nowym sprzęcie życzę.

 

 

archeolog się znalazł :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...