Skocz do zawartości
  • 0

Lekki Rower dla Kobiety 2-2.5k


Gość Tomek

Pytanie

Poszukuje lekkiego roweru dla kobiety ~10-13kg Może być na męskiej ramie. Rozmiar ramy i tak będzie trzeba dopasować. Najważniejsze, żeby rower był lekki bo musi go czasem wnieść na 3 piętro (a ma kłopot z kręgosłupem i nie może dźwigać - a ja nie zawsze jestem w domu żeby pomóc).

 

Rower ma być przeznaczony głównie do miasta na dojazdy po pracy (60-70%) i jakieś tam wycieczki po lesie. Musi być jednak wytrzymały (może i ja sobie czasem pojeżdze ;) ).

 

Co byście polecali? Gotowy rower, bo się nie znam i sam go na pewno nie złoże. Proszę podać masę całkowitą (błotniki, koszyki i bidony zbędne).

 

Na całość mogę wydać powiedzmy 2000 - 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bikorexia

Trudna sprawa. Zastanawiam się czy nie podałeś czasem niemożliwych kryteriów. Właściwie to przy kłopotach z kręgosłupem najwłaściwszy byłny full ale nie ma o nim mowy przy tym budżecie.W tej kwocie można złożyć lekki hardtail nawet poniżej 10-11kg ale wymaga to dużo cierpliwości w wyszukiwaniu odpowiednich komponentów, umiejętności oceny zużycia "używek" i szerokiej wiedzy o sprzęcie wliczając retro jednym słowem - znawstwa.

Myślę, że i tak należałoby zacząć o znalezienia idealnej geometrii właśnie ze względu na kłopoty z kręgosłupem. Zła pozycja zniszczy go nieporównywalnie szybciej podczas jazdy niż ciężar przy wnoszeniu. Przy wnoszeniu polecam metodę "na kelnera" czyli łokieć w dół wzdłuż osi ciała, dłoń w górę z przedramieniem prostpodałym do podłoża, chwytamy za dolną rurę przedniego trójkąta. Roweru nawet się nie czuje. Jeśli jest niewygodnie to znaczy,że jest za duży :(

 

Dla osoby zupełnie bez dolegliwości pewnie zaraz polecono by Ci Krossa A6 co nawet nie jest takim głupim pomysłem ze względu na osprzęt i możliwości odchudzenia go za 500pln.Do tego np. sprzedaż nie najgorszej ale ciężkiej "Tory", zakup za te pieniądze używanego SID'a w bardzo dobrym stanie.Przy wnoszeniu najbardziej doskwiera masa położona jak najdalej od punktu chwytu więc może wystarczyłoby na tanie i (w miarę) lekkie koła na piastach xt i powiedzmy obręczach sunringle equalizer (również tanie i lekie). Jak zapewne wiesz ma to też kolosalny wpływ na lekkość jazdy(przyśpieszenia i opóźnienia).Pomyśleć w dalszej kolejności nad wymianą "rurek" kierownicy i sztycy na oklepany ale lekki i tani boplight. Kowadlaste zaciski przy piastach wymienić na tanie bolt-on za 2x złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...