Skocz do zawartości
  • 0

Nowy widelec do starej ramy


Gość Gość_zdzichu_*

Pytanie

Gość Gość_zdzichu_*

Witam,

Mam takie pytanko. Mam stary rower w ktorym siedzi kilku/kilkunasto letni amortyzator RST 281 o skoku 63mm. Zastanwialem sie ostatnio czy by nie wrzucic jakiegos nowszego widelca z wiekszym skokiem w celu ulepszenia zestawu. Bedac dzis w sklepie rowerowym Pan Serwisant odradzal mi takie rozwiazanie tlumaczac tym ze stare ramy z wysoka glowka ramy nie sa przystosowane do takich skokow, poniewaz niebezpiecznie zmieniaja geometrie tych ram.

Co o tym sadzicie ? Czy mozna wlozyc jakis nowy widelec czy juz nie warto inwestowac w ta rame i lepiej zainwestowac w nowy rower ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze masz pewnie rame przystosowana do sterow 1calowych a wiekszosc wspolczesnych dobrych widelcow jest na 1 i 1/8 cala. Na 1 cal sa kiepskie rst i inne padla i truchla. Mozna czasem wyrwac uzywanego bombera ale to rzadkosc. Po drugie twoja rama jest przystosowana do skoku takiego, jaki miala poczatkowo. Jak wsadzisz wiekszy skok to zmieni ci sie geometria ramy i rower bedzie sie gorzej prowadzil . Po trzecie zbieraj na nowy rower :icon_mrgreen: Mozesz tez uzbierac na nowa rame z amortyzatorem i poprzekladac czesci od ciebie z roweru i powoli stworzyc sobie nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...