Skocz do zawartości

[hamulce] problem z tarczówkami - tłoczek nie odbija


pawel1315

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z tylnym hamulcem avid juicy three. Chodzi o to, że jeden tłoczek wystaje z 2-3 mm i ustawiając zacisk, tarcza o mało nie dotyka ścianki hamulca. Kilkakrotnie rozpychałem tłoczki ale po naciśnięciu ten tłoczek znowu nie powraca... Nawet na sucho bez tarczy i bez klocków po naciśnięciu parę razy tłoczek zostaje w pewnym miejscu i nie chce się cofnąć... Co jest nie tak?? Co trzeba zrobić aby wszystko było dobrze?? Nie chcę jednak sie bawić w rozbieranie całego hamulca na części bo nie mam do tego warunków i narzędzi. Może trzeba oddać na gwarancje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przerabialam ten sam problem, z tymi samymi hamulcami. W moim przypadku przewod okazal sie byc delikatnie zapowietrzony (wczesniej wymienialam olej). Wprowadzialam lekkie poprawki i wszystko dziala jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy naciskaniu klamki spróbuj przytrzymać ten bardziej wysunięty tłoczek np. płaskim śrubokrętem. Wtedy oba powinny wyjść na te 1,5mm z każdej strony, co pozwoli Ci na ustawienie tarczy bez ryzyka ocierania o ścianę zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest coś takiego??

 

Jak tak to proszę podać firmę i cenę, a najlepiej jakiś link. To może być ciekawe rozwiązanie.

 

Rozwiązanie z oliwą też mi się podoba. Jak nigdzie nie znajdę tej pasty to na pewno spróbuje tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po ostatnim bardzo mokrym i blotnistym maratonie stalo sie cos dziwnego z moim przednim hamulcem (xtr br-m975), a mianowicie klocki starly sie calowicie ale nierownomiernie - z jednej strony bardziej az do samego metalu.

Sciagnelem stare wykladzinki no i zauwazylem ze po tej jednej stronie (tej bardziej wytartej) ten tloczek od hamulca w ogole nie wraca na swoje miejsce - jest ciagle wysuniety.

Jak go wcisne do srodka to kilkukrotny ruch klamka wysuwa go coraz bardziej az w koncu wypada i wylewa sie olej, ten z drugiej strony dziala normalnie czyli wcisk wysuwa sie puszczenie klamki wraca z powrotem.

Da rade cos z tym zrobic? w sumie hamulce maja dopiero rok i pierwszy raz mi nawalily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...