Skocz do zawartości

[koronka] odkreca sie:/


bozar

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jakimi sposobami 'inieruchamiacie' koronke?

 

mam piaste i kontre novateca. koronke dokrecilem depczac mocno na pedal(potem dokrecilem do niej kontre). nie jechalem szybko, ale w miare mocno zablokowalem pedaly i poczulem jak koronka sie odkrecila:/

 

co zrobic zeby temu zapobiec?(podkladka pomiedzy koronke a szprychy nie wchodzi w gre z uwagi na linie lancucha).

 

domyslam sie ze nie jestem pierwszym ktoremu cos takiego sie robi, ale przegladajac forum nie znalazlem satysfakcjonujacej odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaak

klejcie te sprokety na klej

scierają sie jak ser i będziecie mieli zadanie odkręcenia zjechanej koronki

pyszna zabawa na bite 2 tygodnie

po pierwsze dokręcić sproketa tak mocno jak się da na smar grafitowy a nie klej

po drugie nakręcenie kontry (najlepiej dura-ace bo novateki nadają się najwyżej na breloki do kluczy)

po trzecie wejście na rower i dobicie sproketa poprzez jazdę do przodu jak najmocniej obciązając korby (i bez skidowania)

po czwarte jeszcze raz dokręcić kontre

ende

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak...

 

pomiedzy koronke a kolo wrzucilem podkladke,

dalem kilka kropel klejow do gwintow na gwint od koronki,

dokrecilem ja pedalami naciskajac naprawde moooocnooo,

dalem kleju na gwint od kontry,

dokrecilem kontre 2oma kluczami hakowymi,

nastepnego dnia wyjezdzam przed blok, rozpedzam sie nieznacznie i nachalnie depcze hamulec 'nozny'

i....

i %$&@&*$ koronka sie znowu obluzowala (o jakies 5 mm wzgledem kontry)

 

dodam ze bylem na nowowiejskiej i gosciu powiedzial, ze sprzedal ze 30 tych piast novateca i nikt nie mial z nimi takiego problemu:/

co moze byc nie tak?

 

dodam tylko, ze kontra stoi w miejscu, jak stala, obraca sie sama koronka:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobielm 'test' - zaznaczylem mazakiem linie przez kontre, koronke, konczaca sie na piascie. depcze na 'hamulec' i... koronka odkrecila sie o 1/4 obrotu:/ kontra ani drgnela

depcze na gaz i koronka przykreca sie do poprzedniego stanu.

na gibalaku proponowali mi 'robiona' kontre ze stali nierdzewnej, moze powinienem sprobowac?!

(chociaz cena 20 pln to troche sporo...) a moze to koronke zmienic. no sam juz nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za podkladke dales miedzy szprychy a koronke? Z twojego opisu wynika , ze ta podkladka sie odksztalca , inaczej nastepowaloby tez odkrecanie sie kontry. Ja zastosowalem kontre od suportu (jako podkladke , w tym samym miejscu) i jest na razie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkladka jest z uszczelki pod syfon zlewu:] nie z gumy, tylko takiego tworzywa, cos w stylu mocno sprasowanej tektury. ale problem nie tkwi w niej, bo koronka odkreca sie odkreca, a nie 'dokreca', czyli w strone podkladki juz nic nie idzie. no pojecia nie mam jak to udobruchac. a nie chce 'na marne' kupowac nowej kontry, albo koronki.

choc na razie nic innego nie przychodzi mi do glowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem jak zastosowalem podkladke z kasety (tez plastik) , dlatego sugeruje udanie sie po kontre od suportu (0-1-2zł , zaleznie od humoru serwisanta) i to powinno zalatwic sprawe , zwlaszcza jak zaklajstrujesz calosc klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaak

klejcie te sprokety na klej

scierają sie jak ser i będziecie mieli zadanie odkręcenia zjechanej koronki

pyszna zabawa na bite 2 tygodnie

po pierwsze dokręcić sproketa tak mocno jak się da na smar grafitowy a nie klej

po drugie nakręcenie kontry (najlepiej dura-ace bo novateki nadają się najwyżej na breloki do kluczy)

po trzecie wejście na rower i dobicie sproketa poprzez jazdę do przodu jak najmocniej obciązając korby (i bez skidowania)

po czwarte jeszcze raz dokręcić kontre

ende

 

 

painmaker ma racje ,kup sobie koronkę dura ace i po problemie.koszt koronki to jakieś 20zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

painmaker ma racje ,kup sobie koronkę dura ace i po problemie.koszt koronki to jakieś 20zeta.

 

koszt kontry Dura-ace to 18zł, ale koronka jest o wiele droższa...

 

Ja mam kontrę Dura-ace i nie mam żadnych problemów, tylko pytanie czy u ciebie problem tkwi tylko w kontrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chetnie bym kupil ta kontre, ale to nie jest paczka chusteczek i nie moge jej nigdzie dostac.

bylem na nowowiejskiej - nie ma, bylem na gibalaku - nie ma, ale mieli jakas 'robiona' ze stali za 20 pln i nie wiem czy sie nie skusic.

jak ktos ma w stolicy do opchnieca Dura Ace to chetnie lykne:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą piastę i ten sam problem :icon_wink:, zmieniłem koronkę na Miche z adapterem i dziś młotem dokręcałem kontre - jutro jak będę jechał do roboty to zobacze czy to coś dało. Jak dalej się będzie wykręcać to kupię jutro kontrę u olsha w warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie moglbym od nich (skladalem u nich kola), ale do poznania sie nie wybieram, a placic za przesylke drugie tyle co za kontre to tak srednio troche. jak mi jutro na gibalaku tego nie dokreca, to sprobuje kupic u nich ta kontre 'ze stali nierdzewnej'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... powiedz żeby ci wyslali listem poleconym, przy wpłacie na konto nie zaplacisz więcej niż 5 zł... Chyba że chcesz kupic tą ze stali nierdzewnej, ale to frajerstwo, bo jak dla mnie nie będzie się sprawowac dobrze, na pewno nie lepiej od kontry novatec'a, a 20zł to na pewno nie jest jej wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam 'czlowieka' w Poznaniu, ktory odbierze kontre i przesle mi ja listem. mam nadzieje, ze to wlasnie kwestia kontry. inaczej leze i kwicze:]

a co do kontry 'robionej' to tez mam wrazenie ze 20 blach za kawalek niemarkowej stali to zdecydowanie za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...