Skocz do zawartości

[klamkomanetka] Deore XT


premier2

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej nieskończonej głupocie :) , zabrałem się za rozkładanie lewej manetki. Nie działał mi wskaźnik położenia biegów, więc chciałem to naprawić. Oczywiście teraz nie mam pojęcia, jak to poskładać do kupy.

W moim mieście, prawdopodobnie nikt w serwisie tego nie zrobi, bo nie chcieli się podjąć zrobienia tego wskaźnika. Może Łódź? Jestem w stanie wysłać to pocztą, niech mi poskładają i odeślą.

 

Pytanie za 10pkt. : gdzie mi to zrobią? I ile to może kosztować, mniej więcej...

 

POMOCY !!!

 

PS

Chyba, że ktoś z forumowiczów to potrafi i ma "złote rączki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota jak dla zegarmistrza ;) Ja już różne rzeczy miałem przyjemność składać do kupy, kasę fiskalną, skaner, większe i mniejsze mechanizmy. Ogólna zasada jest taka, że każda część ma swoje określone miejsce i spełnia określone zadanie. Podziel wszystkie mniejsze części na konkretne elementy mechanizmów widocznych na schemacie a co tobie zostanie postaraj się logicznie złożyć do kupy, niestety metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz udało mi się rozmontować klamko-manetkę deore na części pierwsze, bo nie zrzucała przy niższych temperaturach (<10'C). Składałem 2 godziny. Dlaczego? W trakcie składania jest taki moment, kiedy trzeba złożyć 2 grupki małych elementów ze sobą napinając jednocześnie sprężynę (przykładamy do siebie, przekręcamy i znowu ściskamy, trzymamy żeby sprężyna nie strzeliła a małe elementy nie rozsypały się po pomieszczeniu, przukręcamy śrubkę).

Także polecam takie rozwiązanie tylko jako ostateczność.

Jeśli chodzi o Dual Control, to pewnie będzie jeszcze trudniej. Widzę, że schemat dotyczy rozbierania jedynie samej obudowy - producent woli sprzedać nową część niż pokazać jak naprawić starą - oczywista sprawa.

 

PS. na nowo złożona i nasmarowana manetka zaczęła chodzić jak nowa (po 2 latach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...