Skocz do zawartości

[Hardtail] z karbonową ramą


AdamJPM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem hardtaila pod dalszą rozbudowe. Chcę kupić na karbonowej rami, dzięki czemu będę miał solidny fundament do takiej rozbudowy. Docelowo chciałbym osiągnąć masę w granicach 10 kg ( najlepiej poniżej tego poziomu ). Mój styl jazdy nie wymaga ogromnej wytrzymałości sprzętu. Szykając idealnego sprzętu sygeruje się jako podstawą:

- rama karbonowa ( możliwie lekka )

- niska cena

- osprzęt nie musi początkowo być wysokiej klasy, gdyż jak pisałem z biegiem czasu zostanie zmieniony.

- przystosowany do tarczówek oczywiście

 

Szukając takiego sprzętu znalazłem:

- Merida Carbon FLX Special Edition-D http://www.rowerymerida.com.pl/rowery2.php...r=68&id=456

- Author Modus http://colex-rowery.pl/do/item/AUTHORMODUS/MODUS

- Kelly's Blade (MTB RACEPRO) http://www.allegro.pl/item643370519_rower_...cepro_2009.html

 

Prosiłbym Was o rade i sugestie czy to są dobre rowery, które znalazłem czy geometria ramy jest dobra, może macie lepsze pomysły na inne rowery. Dodam tylko, że waże ok 80kg i mam 183cm. Styl jazdy określiłem. Teraz czekam tylko na Wasze życzliwe podpowiedzi, za które z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam, Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie wypowiedziec o meridzie a szczegolnie o ramie posiadam ja ale lzejsza wersje team. moja waga to 88kg przy twoim wzroscie ;p mam naniej przejechane 3 maratony i wypad w gory i nic sie niedzieje. co do sztywnosci to lekko plywa ale daje rade imo merida nierobi jakis problemow z gwarancja.

 

co do authpora nieoplaca sie ;p

 

to co za ta cene mozna polecic pod dalsza rozbudowe to mysle ze http://www.extreme-shop.nazwa.pl/pro-sport...roducts_id=2195 to bedzie dobre z foxm na czele jak piszez ze ci niezalezzy tak na osprzecie. tylko ze viperow jest malo i trudno zalesc opinie na ich temat.

 

PS: generalnie bylo by lepiej nazbierac i kupic juz cos na wysokim osprzecie z koro mowisz ze i tak go bedziesz wymienial. (bedzie sie lepiej oplkacalo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ideologia polega na tym, że kupując rower chce na nim pojeździć jeden sezon, uzbierać troche środków i powoli kupować osprzęt z serii XT, XTR. Dlatego też sądze, że lepiej mi było by tylko na ramę zwrócić uwagę, bo resztę mogę ulepszyć pod swój gust, a producent trudno, aby wiedział co komu leżały na sercu.O przyjemność z jazdy nie mam się co martwić bo się będe przesiadał z Gary Fisher Advance z 2001 roku:) Author nieopłacalny - jakieś argumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

To może ja podłącze się do tematu. Sam przymierzam się do zakupu roweru na karbonowej ramie również pod rozbudowę. Z tym że ja mam okazję kupić author revolt http://www.velo.pl/www/rower/?id=320 w cenie ok 5 tys a jak dobrze pójdzie to nawet taniej. Zastanawiam się czy to dobry wybór bo nie znalazłem żadnych informacji o karbonowych ramach authora. Niby dają 5 lat gwarancji ale... Możę macie jakieś doswiadczenia z tą ramą bądź doradzicie mi jakis inny sprawdzony rower.

Aha zapomniał bym wzrost 178cm waga 65kg do xc czasem cieżkiego xc + od czasu do czasu jakiś maraton. Z góry dziekuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...