Skocz do zawartości

[paski do noskow] z czego robicie?


bozar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

wiem, ze duzo osob robi samemu paski do noskow, a ze ciezko dostac cos w kolorze innym niz czarny, to postanowilem, ze tez sobie zrobie, a co!

 

nie musza byc skorzane, moga byc z tworzywa, tylko teraz pytanie - skad wziac taka 'tasiemke'? 

 

z czego wy robiliscie (o ile robiliscie) paski do noskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lumpeksach jak sie rozejrzysz mozesz trafic plachty materiału albo gdy w sobote cos jest na wage za piec zlotych to nawet kupic gotową rzecz np ze skóry. plus parciane paski itd kiedys zrobiles ze skaju czerwonego paski i bylo ok.

 

jest tez taka fajna opcja gdzie stosujesz starą zwijaną opone przewlekając przez nią paski pojedyncze i wtedy jest spoko tez.

 

ave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzaski mam, od nowych paskow;)

na razie czatuje na allegro, na damskie paski:] teraz jest taka moda, ze turbo-lolitki nosza takie krolewsko cieniutkie nitki dookola bioder, idealne do pedalow:)

 

ew. mysle, ze udaloby sie tez zrobic klawe paski ze smyczy na klucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zrobiłem sobie paski do nosków ze starego paska..

3735814536_e20239ec67_b.jpg">z

niestety zadziwiająco szybko uległy destrukcji...">

">

3754845486_9985a9e80b_b.jpg">z

więc tu szukam waszej opinii, co zawiodło, materiał, a może sposób zamocowania klamry... jakieś porady?? Z czego wy robicie paski, pochwalcie sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tu szukam waszej opinii, co zawiodło, materiał, a może sposób zamocowania klamry... jakieś porady?? Z czego wy robicie paski, pochwalcie sie wink.gif
Zrobiłem sobie paski do nosków ze starego paska..

Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś ;) Nie bawiłem się w domową produkcję ale pewne jest, że taki pasek musi utrzymać trochę więcej niż spodnie na tyłku (nie jestem znawcą konstrukcji takich rzeczy ale coś mi mówi, że przeplot włókien stosowany w tych sklepowych jest bardziej wytrzymały niż jednolity materiał) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rowerze które już się prawie pozbyłem były paski christophe plus.

i w porównaniu do zwykłych christophe (które kolega krzysztof ma w swoim ostrym, pozdrawiam kolege) tamte są faktycznie plus.

w kolorze brązowej skóry, grubsze, o wiele.

a jakbyście poszli do szewca czy jakiegoś innego człowieka mającego kontakt ze skórami (łódzkie pogotowie haha)

i wsiedli mu na ambicje.

"a marcin powiedział, że nie zrobi pan takiego paska co wytrzyma"

i pan powie "a to chłystek" i zaweźmie się i zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kiedyś zrobiłem bardzo wygodne paski z... pieszczochy. A właściwie dwóch. Dla niewtajemniczonych to kawałek nabitej ćwiekami skóry ze sprzączkami (przykładowe foto). Najlepiej jest wykorzystać taką jak na zdjęciu - dwurzędową. Oczywiście trzeba się pozbyć oryginalnych sprzączek i doszyć porządnie np. nylonowe paski do nosków. Jeśli pieszczocha jest wystarczająco sztywna i szeroka, daje to bardzo wygodne trzymanie.

 

Podobny patent (sama skóra) widziałem w rowerze Grabarza, też chyba samodzielnie wykonany, ale to już sam wymieniony może poinformować w tej kwestii.

 

Wracając do pieszczochy - efekt jest naprawdę oryginalny, oczywiście są gusta i guściki - niektórych agresywny, rzucający się w oczy wygląd, może razić. Mimo tego ten patent fajnie komponuje się z ostrymi rowerami, a przy tym jest dość wytrzymały i wygodny.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...