Skocz do zawartości

Kładka rowerowa


reka123

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35812,3410675.html

osobiście uważam, że nie jest to niezbędne do szczęścia dla bikerów, lepiej było by gdyby zainwestowali w wymianę asfaltu na drodze rowerowej na bulwarze bo jego stan z roku na rok jest coraz gorszy lub zbudowali kolejne kilka km dróg rowerowych. Ale, że darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy to cieszę się, że powstaje taka inwestycja.

Jakie są wasze opinie w tej sprawie?

Strata pieniędzy czy strzał w dziesiątkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale nie respektujemy tak restrykcyjnie regulaminu także zbastuj insideee

 

Jak dla mnie głupotą są te szklane barierki. Jedno uderzenie kołem i już po nich.

Z Krakowa nie jestem, więc nie wiem czy taka kładka jest potrzebna czy nie ale na pewno można by ją taniej wybudować. Mówię tu o czymś na wzór tej kładki -> http://www.rowery.org.pl/kladka/kladka/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwefel ta kładka, którą Ty wysłałeś jest zrobiona faktycznie z myślą o rowerzystach, natomiast to co chcą nam wybudować, wydaje mi się, że jest bardziej na pokaz... Co do [ ] to wzorując się na innych topikach z tego działu uznałem, że nie jest koniecznym by dawać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

E tam ja uwazam że dobrze że coś wogóle robią chociaz mna pokaz. Aczkolwiek wolałbym gdyby przedłużyli ścieżki na całą długość np. wielickiej bo jazda po wielickiej w godzinach szczytu to prawie samobójswo chyba że ktoś ma stalowe łokcie i nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jak najbardziej trafiony, takie przeprawy maja swoj urok, np:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mill.bridge.from.tate.modern.arp.jpg

 

Ta przeprawa w Londynie jest bardzo popularna gdyz laczy turystyczne hot spots po obu stronach rzeki, czego serdecznie zycze szczegolnie Podgorzu... :)

 

I pytanie czy jazda na rowerze bedzie dozwolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most łączący Kazimierz i Podgórze jest do niczego alejki, przeznaczone dla pieszych są wąskie, a o samej drodze to już nie ma co gadać.

Myśle że to jest dobry pomysł ponieważ bardzo dużo ludzi jeździ w tamtych rejonach (po bulwarach).

Co do pieniędzy przeznaczonych na kładke pod-kaz, a tą przy drodze A4 :) kładka o której jest mowa w temacie jest w "centrum" miasta, gdzie codziennie przetacza sie mnóstwo osób, bardzo dużo wycieczek więc miasto nie chciało budować jakiegoś blaszaka który by tylko odstraszał swoim wykonaniem.

 

Tak to widze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może i można przejechać pare metrów dalej przez most ale zważ że:

1) most jest w stanie tragicznym, nie ma na nim ścieżek rowerowych

2) w tej okolicy dużo osób przemieszcza sie z małymi dziećmi, a lepiej żeby nie chodzili z nimi przez most. Sprawa bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś chce to może nawet przepłynąć Wisłę żeby sie dostać na drugi brzeg, po co mu kładka?

Nie ma co gadać "tyle pieniędzy poszło w błoto" tylko sie cieszyć z inwestycji. A może bedzie to swego rodzaju motorem, który pociągnie za sobą dalsze wydatki aby umożliwić rowerzystą/turystą bezpieczne podróżowanie rowerem po Krakowie.

 

Pewnie że wad można doszukać sie wszędzie ale lepiej szukać pozytywów niż biadolić co by było gdyby :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...