Skocz do zawartości

[rower] Hardtail do 11.5 kg


ralphy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szczerość, faktycznie- teraz i ja chcę fulla.

No bo popatrz- ten Cube z linka Ruleza- czego chcieć więcej (tylko foxa ni ma na froncie...) ??

Za założony budżet (prawie) mam fula w założonej wadze (prawie) :)

I w obliczu wiedzy, którą tu z Wami zdobywam, jedynym zagrożeniem dla fulla może być tylko ht w wysokiej specyfikacji...oczywiśćie, w odpowiednio okazyjnej cenie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, faktycznie- dełore :)

 

Co do radości z jazdy- Rulez, jest aż tak...dobrze?! A mój kolega dopiero co przyinwestował w swojego poczciwego hardtejla, wymieniając to i owo :thumbsup: lepiej, niech nie czyta tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lepiej niech nie czyta, żeby zobaczyć różnicę wystarczy niedługa jazda w terenie , i nie ma się co rozpisywać .

Co do deore - w takiej cenie zawsze będzie jakaś oszczędność - w zamian zawieszenia full, napęd i tak się zużyje i kupisz nowy z wyższej półki.

Jak nie chcesz kompromisów, to trzeba wydać trochę więcej (3 razy więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest właśnie brak kompromisów- full 11.6kg brzmi jak bajka, właściwie do niedawna :D nawet o czymś takim nie marzyłem. Nie jeździłem i nie będę jeździł w zawodach, dowartościowywać też się już właściwie nie potrzebuję (hmmm...no, dobra, nie mówię "hop") i prawdę mówiąc- coś na kształt tego Cube'a to byłby konkretny szpan (bo na zdjęciu sprzęt wygląda niesamowicie, zwłaszcza w wersji czarnej). Jedno, czego by mi brakowało do szczęścia, to tego nieszczęsnego foxa z przodu...kurde, chyba trochę ze mnie snob (nie bijta za mocno).

A te naprawdę bezkompromisowe maszyny za 20_pare_k...czy ja wiem? Chyba nawet trochę wstydziłbym się na nich jeździć, jakieś takie to nieprzyzwoite w przypadku amatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie duzej kasy na rower moim zdaniem to nic zlego, o ile sie pozniej z niego korzysta zgodnie z jego przeznaczeniem. Drozszy rower zawsze bedzie lzejszy, bedzie mial lepsze zawieszenie, itd, czyli bedzie dawal wieksza frajde z jazdy, a przeciez o to chodzi :D

Oczywiscie sa pewne granice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sztukę ma urocza Paris? (choć widzę tam plastykowe pedały...ja bym miał jeszcze jakieś kolorowe spd)

 

A drogie rowery...faktycznie, dobrze, żeby miały pokrycie w postaci nie tylko bogatego bajkera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by mnie było stać, to kupił bym najlepszy rower jaki by mi pasował, bez względu na cenę :D

A tak to muszę zmieniać ramy - a i tak nie będę do końca zadowolony .

Co do Foxa - to interesował mnie będzie kiedy wypuści widelec o zmianie skoku manetką z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, gdybym nie musiał patrzeć na metkę z ceną, zrobiłbym tak samo...prawdę mówiąc, zawsze ciągnęło mnie do Cannondale'a.

A z tym Foxem- faktycznie, o tym nie pomyślałem. Co w takim razie będzie the best i ma regulację z kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, teraz to już też się zastanawiam...nie wiedziałem, że jest ta opcja regulacji z kierownicy, których fox nie ma.

Ale dzięki, dzięki :P

Więc mam rozumieć, że Reba nie gorsza od Foxa? Ktoś już wcześniej piał, że nawet łagodniej działa, nie tak wyczynowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to ciekawe...sprzeczne opinie.

 

Z innej beczki- dziś w jednym z magazynów rowerowych (nie pamiętam tytułu, przeglądałem w kiosku) przejrzałęm test kilku fuli w granicach 6k, i Cube AMS Comp ważył 13,6kg :D czyli co najmniej kilo więcej, niż w katalogach na internecie. Aż tak cyganią w tych reklamach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wagi kompletnych rowerów , to w ostatnim teście coprawda dotyczącym rowerów allmountain , Cube AMS 125 R1 Mag był najlżejszy , a porównywane były :

Bergamont Contrail 7.9 , Canyon Nevere AM 8.0 , Commencal Meta 5.3 , Cube AMS 125 R1 Mag , Felt Compulsion TWO , Ghost AMR PLUS 7500 ,Giant Trance X2 , GT Force 2.0 , HAI Q FS RX , KTM Lycan 3.0 , Radon Slide 8.0 , Red Bull Pro Factory 800 , Rose Granite Chief 4 , Specialize SJ FSR Comp , Stevens Glide ES , Trek Fuel EX 8.0 , Trenga DE AM 7.0 .

Najcięższy był Felt.

 

Najlżejszą ramę posiadał Specialized , najcięższą GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...