Skocz do zawartości

[rower] Hardtail do 11.5 kg


ralphy

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie - jednozawias jeżeli łożysko tylnego wahacza jest powyżej osi tylnego koła , 4-ro zawias HorstLink jeżeli łożysko jest poniżej osi tylnego koła , Virtual - odmiana czterozawiasa.

Jnozawias - w wersji wielozawiasowej (zawias powyżej osi koła)

Jedam400dmattsilver.th.jpg

Więcej na ten temat tu:

http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=2380

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co przeczytałem w tym świetnym wątku o tylnych zawieszeniach, wyrozumiałem, że ten Anthem2 jest niezłym rozwiązaniem. I tak sobie myślę- skoro wszyscy chwalą fulle, to nie mam się czego bać! Trzeba tylko trochę głębiej sięgnąć do kieszeni...jakieś 2k głębiej. Będzie full :P

Pytanie tylko- czy na jesień sprzęt tanieje? Obecny rower sprzedam, ale najpierw go wyremontuję (wymienię kompletny napęd), i na takim mogę pojeździć jeszcze ten sezon, jeśli miałoby to finansowy sens. Np. na tym giancie- ile jest szansa zaoszczędzić po sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym kurna wolał :D ale na horyzoncie wakację i różnie to może być.

A we wrześniu/październiku, jeśli optymistyczne 30% dyskontu się zdarzy, na rower wciąż będzie czas, a stary podaruję np. bratu. Takiego, jak jest, wolałbym nie wypychać dla marnych paru stów, a jak powymieniam napęd (ile to może kosztować? wystarczy coś z niższych grup, byle nowe, bo cała reszta jest zadbana), to jeszcze ktoś na tym spokojnie drugie tyle czasu pojeździ.

 

A co powiecie na to:

 

http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/764/...51.Anniversary/

 

10.2 kg za 4.6k - czemu tak tanio??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w chwili obecnej dwa Scale (zeszłoroczne) - jeden Alu, drugi Carbon. Nie będę się rozpisywał za dużo i nie chcę aby traktować to jako reklamę, ale poleciłbym Tobie:

http://scott.pl/product.php?id_cat=84&id_prod=420

Kosztuje 5,7k ale jest na naprawdę niezłym osprzęcie i jeszcze REWELACYJNA rama - w sam raz pod ew. przyszłe modyfikacje.

Bądź tańszy model i zamiana osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym skocie napisałęm na pierwszej stronce- tylko nazwy nie pamiętałem, ale to był ten.

Dzięki w każdym razie za radę- raczej nie skorzystam...niecały 1k więcej, i 250g cięższy jest Anthem full. To już wolę Anthema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralphy a może pasował by Ci ten full: Rocky Mountain Element.

Byłem dziś kupić sztycę w sklepie cult-bikes( ich adres to www.cult-bikes.com) i czytając wcześniej ten temat, spytałem sie czy nie mają jakiegoś ciekawego fulla w cenie do 7K i nie dużo ważącego. U nich w większości rowery kosztują ponad 10K,ale okazało się,że jest właśnie do kupienia ten model o którym wspomniałem powyżej.

Cenę oczywiście można potargować,ale na pewno nie przekroczy 7K.

Rower jest oparty na najwyższej ramie tej serii(koszt samej ramy,jeśli jest sprzedawana osobno to podobno około 6 K), jednak ma on stosunkowo słabszy osprzet.To znaczy przerzutka tył np jest XT,ale piasty i hamulce np. deore.Czyli świetna rama i po zajeżdżeniu można wymienic osprzęt na lepszy i będzie rowerek tip top.Amorek to Marzochi Bomber

Na tej stronie co podałem znajdziesz ewentualnie telefon do gości w tym sklepie i możesz wypytać sie ich o interesujące Ciebie sprawy.

Przyznaję,że ja mało znam się na fullach i to,że to jest dobra oferta opieram na wypowiedziach sprzedawców z tego sklepu i jakiegos gościa,który kupował właśnie u nich jakiś rowerek za 15K. Ale gadał całkiem mądrze. Dodam,że nie mam nic wspólnego z tym sklepem.Po prostu rowerek bardzo mi sie spodobał.

Niech na jego temat może wypowiedzą się Koledzy z większa wiedzą w tych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście jednozawiasowiec,ale mówili( na moje pytanie że może lepsze czterozawiasowce),że jest on z jakims usztywnieniem, czy też wzmocnieniem.Zreszta szczególy sa na stronie z opisem tego modelu. Wskazując ten model chodziło mi o okazję, jako że jest to rower na ramie,którą montuje się tylko do najdroższych modeli. Jakis klient taka sobie zażyczył,ale z tańszym osprzetem a potem z jakis finansowych problemów zrezygnował. I dlatego rower ostał się w sklepie.Pokazywali mi w cenniku, że sama taka rama jest sprzedawana za 6K, a tu można(po potargowaniu) mieć za tyle cały rower.Więc uznałem,że to może Kolegę Ralphy zainteresować. Ale jak napisałem na fullach to ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, że sama rama jest sprzedawana za 6 K ? czy to znaczy, że zaraz trzeba go kupować? , żadne wzmocnienie nie zmieni charakterystyki pracy zawieszenia ;) obawiam się, że zostałeś zbajerowany.

W podobnej cenie, to można kupić ramę Speca z Brainem :)

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCBkM...4729&eid=99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze rok temu wydawalo sie, ze hardtail to jest to. Jakis czas temu stwierdzilem, ze przesiadam sie na fulla o skoku 100/100. Za tydzien lub dwa, jak dobrze pojdzie, bede pomykac na bajku o skoku 130/120 :D Juz nie moge sie doczekac az z usmiechem od ucha do ucha pokonam trase, na ktorej do tej pory wylatywaly mi plomby z zebow :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co- jednak większy skok? Nie chcę się uczyć na swoich błędach- rower posłuży wiele lat...

Czy w takim razie jest opcja roweru, w którym widelec jest regulowany w zakresie 100-120mm i wciąż pozostaje typowym XC? Od razu mówię, że w moim przypadku nie samym zjazdem żyje człowiek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 mm, do normalnej (nie sportowej) eksploatacji, jak najbardziej może być (a nawet w maratonach da radę) ;)

Możesz też przeczytać to ( podsumowanie) :

http://bikeboard.pl/index.php?d=sprzet&g=13&art=3127

 

 

Albo to , ale trzeba kupić gazetę lub wysłać SMS :

http://bikeboard.pl/index.php?d=sprzet&g=13&art=3412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...