Skocz do zawartości

[rower] Hardtail do 11.5 kg


ralphy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiary: 15", 17", 19",

Kąt tylnego trójkąta: 73

Długość rury górnej: 534mm/546mm/564mm

Średnica rury pod siodłowej: 27,2mm

Dodam, że 10 mm w długości ramy to wbrew pozorom dużo, a mostek i sztyca nie są do dopasowywania ramy ,tylko drobnej korekty pozycji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorna rura jak w trekingu, sztyca 27,2, ktora w moim przypadku odczuwalnie plywala na podjazdach, nawet jadacy za mna to widzieli, do tego solidnosc i grubosc scianek, ktore sugeruja smiganie po szosie, no moze i szutrach :002: ...jeszcze ta cena, pytam za co

 

rower mtb sluzy do jezdzenia po gorach i trudnym terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rama aktualnie (odpisane i pomierzone):

CU92 Aircraft Spec. Aluminium

rozstaw kół: 108cm

sztyca: 30.8mm

 

10 lat temu tylko karbonowe Gianty były "lepsze", potem pamiętam zaprzestano produkcji z CU92 (seria ATX, moja rama waży ok. 1350g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak! Nie, że chcę Boplighta- ja myślałem, że to na pewno dobra propozycja (bo ma dobrą ramę, Foxa, osprzęt okey, no i waży malutko), a dzięki Wam- zobaczyłem sprawy w nowym świetle!

W terenie się przejechać...może być problem, bo w Bielsku go nie sprzedają.

Ale jeśli nie Boplight- to może ten Giant? Może ten droższy Giant? A może jednak full? To będzie decyzja na lata, więc 1k w tą czy w tamtą nie ma wiążącego znaczenia.

Oj, coś czuję, że to nie będzie łatwa sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam cos czuje, ze pierwotne propozycje byly najlepsze, np cube reaction k18 2008, a jak nie to jakiegos fulla, tylko pytanie czy wykorzystasz taki rower i czy da on wiecej radosci niz nerwow

 

z tym boplightem to juz nie moge, wybacz, jaka pelnowartosciowa zalete ma ta rama? bo niska waga skutkuje tym, ze taki rower, to mozna ogladac, a nie uzywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym problem- nigdy nie jeździłem na fulu XC i jeśli mówisz, że mogą być nerwy, to tym bardziej nie wiem, czy to dobry pomysł...

Ale z drugiej strony, kiedy czytam posty typu "też miałem wątpliwości, czy się przesiadać na fula, ale teraz do hardtaila już bym nie wrócił", to zaczynam myśleć, że coś w tym jest, i to zdecydowanie na korzyść fula...

A z tych rowerków, które mnie w tym wątku pociągły do tej pory, był właśnie bajecznie wyglądający Cube, leciutki Boblight (ale aż tyle Waszych "przeciw"...), full, który ważył tylko lekko ponad limit, i świetnie wyposażony (choć sporo wychodzący ponad limit 5k) Giant XTC0.

Ale prawdę mówiąc, ciągnie mnie do fula ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez- przyjemność przede wszystkim!

Więc powiedzmy- jeśli HT, to ten Giant (dobra rama, Fox, osprzęt, waga- co prawda nie wiem, nie pisze na stronce, ale zakładam, że ok 11kg).

A jeśli full- to co w tych granicach $$$? Ale już naprawdę 6.5k nie przekraczajmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do 6,5k fulla to tylko Gianta Anthem X2, katalogowo 6800, ale myślę, że spokojnie pójdzie za 6500. Jednak problem polega na tym, że jak na razie nie ma rozmiaru 18" na Polskę i nie da się sprowadzić (za dobrze sprzedawały się we Francji, z której miały przyjechać do Polski), więc jeśli nie ma takiego roweru na stanie w danym sklepie to raczej 18 nie dostaniesz, przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, chyba nie!

Tak sobie patrzę na tego Canyona i Gianta, i Giant chyba jednak lepszy jest, zwłaszcza w porównaniu z 5.0 (ale w ogóle ciężko poczytać o Canyonie- tylko jakieś zagraniczne stronki, no i cena- 5.0 1350E, 6.0 1600E).

Ale ja się nie znam i sądzę po "pozorach" ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njus jest taki, że ten dżajent tylko 11.7kg ;)) a co to oznacza dla mnie w obliczu tego wątku- nie muszę Wam tłumaczyć :P)

Innymi słowy- full będzie poważnie brany pod uwagę, bo za 6.5k może mieć wszystko, co się takiemu opuszczonemu przez wiedzę może zamarzyć: Foxy, XT, waga, no i fulowość :())

Ale zachowuję trzeźwy (??) umysł i zadaję sobie to ważne pytanie- czy coś takiego faktycznie jest mi potrzebne? Czy full jest dobrym wyjściem dla kogoś, kto nie lubi, jak mu się coś psuje, bo się przyzwyczaił, że się nie psuje, więc naprawiać nie musi??

Panowie- czy takie fule, jak ten Giant- się w tym miękkim tyle- psują???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy full jest dobrym wyjściem dla kogoś, kto nie lubi, jak mu się coś psuje, bo się przyzwyczaił, że się nie psuje, więc naprawiać nie musi??

Nie przeginaj, wcale więcej się nie psuje, za to dużo fajniej jeździ. ;)

 

Ewentualnie jest jeszcze ten virtual :

http://www.extreme-shop.nazwa.pl/pro-sport...roducts_id=2201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...