Skocz do zawartości

[rower] Kross level a4


dlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :icon_wink: Naszla mnie ochota na obliczenie wagi swojego roweru, lecz mam problem z kilkoma czesciami. Wiem ze cudo to nie jest, wybaczcie. Proszę o pomoc i poprawki :027:

 

Rama: Level a4 – 1700g (na pewno tyle?)

Amor: XCR LO – 2191g

Hamulce: SD5 – 198g

Linki i pancerze: jakis komplet z allegro za 30 zl. Nie mam pojecia ile może wazyc, przyjmuje ze około 200g

Kaseta: XT - 260g

Lancuch: Deore - 267g

Korby: Deore HT2 – 993g

Przerzutka tyl: Deore – 309g

Przerzutka przod: Alivio – 194g

Stery: Cane creek? – 150g.

Gripy: Jakies gabki – 40g?

Kierowanica: DM Maraton XC – 152g

Pedaly: m520 – 427g

Siodlo: Standardowe jak w krosie a4 – 350g?

Sztyca: XR – 299g

Zacisk sztycy: tez standard w a4 – 80g?

Klamkomanetki deore: 465g?

Zaciski kol: takie jaki dali – ok. 200g?

Mostek: Boplight – 133g

Opony: Kenda Karma kevlar – 990g

Detki: Maxxis fly weight – 184g

Kolo przod: Piasta novatec – 138g? ; Obrecz Accent trackliner – 440g ; Szprychy DT champion – 230g

Kolo tyl : Piasta novatec – 390g? ; Obrecz Alexrims 480g ; Szprychy DT champion 230g

Rogi: Boplight 63g

 

 

Razem: 11813g

 

Czy mozliwe ze tak malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korby doliczyłem suport. Hamulce rzeczywiście nie policzyłem drugiego. Gripy kupię jakieś lekkie podobno są jakieś accenty 18 gram. Ale ile mogą ważyć zaciski nie wiem i dlatego was pytam. Do sterow ta śruba chyba jest wliczona. Ale poniżej 12 kg będzie , myślałem że wyjdzie więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie chce mi sie wierzyc. Amor pewnie z 200g wiecej a kola z 300g. Wagi pewnie brales ze stron www, ktore czesto so podawane przez producentow i tym samym zanizane albo wyciagales srednie, lub patrzyles ile u innych warzy ta sama czesc :o No w kazdym razie ja obstawiam cos kolo 12,7-13kg.

 

Najlepiej udaj sie na jakis glowny oddzial poczty w miescie i popros, czy moglbys sobie zwarzyc rower. Przewaznie na duzych oddzialach poczty maja takie wagi elektroniczne. Ewentualnie u weterynarzy? No przynajmniej tam gdzie ja chodze z psem do weterynarza koles ma elektroniczna do warzenia psow z dokladnoscia do 5g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no o 13 kg nie chce nawet slyszec :) wagi piast wzialem z allegro. http://www.allegro.pl/item595533130_piasta...51sb_32otw.html oraz http://www.allegro.pl/item595532789_piasta..._sb_32_otw.html

Amor moze rzeczywiscie troche wiecej, ale gdyby nawet to nie mozliwe zeby wszystko wazylo 13 kg.

A co z klamkomanetkami?

Niestety ale na poczcie mi tego raczej nie zrobia, weterynarzy nie znam, chyba kiedys sam kupie sobie wage :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostym aczkolwiek mało dokładnym pomiarem wagi roweru jest: Wejście na wagę, powiedzmy ze 3 razy sprawdzając czy zawsze podany wynik jest ten sam, następnie wchodzisz na wagę trzymając w rękach rower. Różnicę będzie stanowiła waga roweru. W zależności od tego jak dokładną masz wagę (elektroniczna czy tradycyjna) zależy błąd pomiarowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba66 dzieki za podpowiedz ale gdybym mial taka wage to bym juz tak dawno zrobil. Po za tym na wage na ktora mozna stanac stopami mozna tez polozyc rower zeby go zwazyc wiec zrobil bym to w ten sposob. Temat zamkniety, dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...