Skocz do zawartości

[napęd] Dziwne dźwięki z tyłu ;/


pawel1315

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem Rockridera 8.1 :)

Napęd to :

Przerzutka tył SRAM X - 7

Przerzutka przód SRAM X - 7

Kaseta SRAM PG950 11x32

Korby Truvativ Firex 3.1

Łańcuch Sram PC-951

 

Rower potrzebował drobnych regulacji przerzutek, a ja tego nigdy wcześniej nigdy nie robiłem... Czytałem na wielu forach instrukcje jak to trzeba dobrze zrobić krok po kroku. No to postanowiłem się pobawić. No i wydawać by się mogło że wszystko jest dobrze. Biegi wskakują szybko, bez problemów, tylko jest jeden problem. A mianowicie gdy łańcuch jest na środkowej lub największej koronce suportu i na największej koronce kasety no to dziwnie hałasuje... Nic nie ociera, przerzutka jest ustawiona równo, ale dalej coś jest nie tak. O co chodzi?? Czy przerzutka jest źle wyregulowana, czy tak ma być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Jest przekos. Nie jeździ się na takich przełożeniach typu 1x7, 1x8, 1x9 oraz 3x1, 2x1. Jeżeli bedziesz jeździł na takich przelożeniach to skrócisz żywot łańcucha. Ja jak mam z przodu 1, to z tyłu 1-4 mniejwięcej, jak 2 z przodu 3-6, a jak 3 z przodu to 5-8 i nic mi nie szumi. Zresztą, wrzuć sobie bieg 3-1 czyli z przodu na największej koronce i z tyły też na największej koronce i zobacz jak nienaturalnie łańcuch się wygina. Tak się po prostu nie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...