Skocz do zawartości

[pedały] Jakie SPD dla początkującego


gilgamesz

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim nie wiem czy taka różnica jest.Czy jest róznica pomiędzy działaniem Time'ów czy Shimano. Dlatego zadaje pytania.Wystarczy odpowiedzieć"kup 520 lub 540 bo XTR działaja tak samo,różnica jest tylko w wadze i trwałości". Do mnie wtedy pozostaje decyzja czy kupię 520, czy może korzystając z przecen kupię sobie np.770.

W każdym razie dzięki za odpowiedzi,nawet te nic nie wnoszące do tematu i z którymi za bardzo się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem grać w tenisa od rakiety dość ciężkiej (aczkolwiek z włókien węglowych) i o małej powierzchni. Zaczynałem dość późno bo wcześniej długo trenowałem inny sport. Jakoś mnie tamta rakieta nie zniechęciła. Ludzie startują bardzo często w maratonach na Suntourach XCR którym jest kawałek do sprzętów o jako takiej wardze i pracy. Nie zniechęcają się. kupując 520 nie zniechęcisz się do SPDów bardziej niż kupując XTRy. Nie będzie Ci też łatwiej się przesiąść. Będziesz miał po prostu sprzęt wysokie j klasy. Ale takie doradzanie jak dla mnie to właśnie kupowanie cacek za 15 tys. zaczynając poważniej traktować ten sport. Relacja w pedałach akurat nie jest tak duża ale klasowo to jest to. Cranki najwyższe modele porównał bym do rowerów za 25 tys. Nikomu nie bronię. To nawet dobrze bo można sobie czasem popatrzeć na takie sprzęty w trasie a nie tylko na wieszaku w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jest różnica w rozpatrywaniu zakupu pomiędzy 540 a pedałami XT do topowych Cranków.Pytano sie mnie czy odczuję różnicę.Jak mogę na to odpowiedzieć,skoro dopiero będę zaczynał swoją przygodę z SPD.

Ty piszesz,że temat zabawny i najlepiek kupic najtansze.I jeszcze ta dziwna uwaga,że ta Twoja nazwijmy to górnolotnie "porada" dotyczy tak "naprawdę początkujących". To co ja jak chcę kupic Xt czy XTR to nie jestem naprawde początkujący?. Tacy muszą zaczynac od najniższych modeli? A wystarczyło by merytorycznie odpowiedziec skoro ma sie takie doświadczenie w tym zagadnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

ja w poniedziałek odbieram sidiki i cranki C

gadałem duzo w sklepach, to też mój pierwszy zestaw.

Radzę cranki. Łatwiejsze wpięcie lżejsze nie zapychają się, mniej trwałe od spd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,nawet nie chodzi o ból ale po kontuzji mam problem z prawym kolanem.Przez to nie mogę wykonać swobodnie tego ruchu stopą na bok,a jak ustawię najluźniej(próbowałem u kolegi na PD 540)to wypinaja mi się samoczynnie(mam przez tę kontuzję taki wymuszony ruch prawej stopy).

Jednym słowem kiszka.Spróbuje jeszcze pod koniec sezonu.Troche podleczę,trochę pogimnastykuję i może coś sie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...