Skocz do zawartości

[8828g] Giant XtC by Wax'


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy czekamy na fotki :icon_wink:

 

Chwyty możesz dać albo high-endowe Bontrager XXX (12gr bez korków, 39zł) lub low-endowe Accenty Lite (20gr z korkami, 15zł). Wg mnie obie pianki będą się obracać i zastosowanie lakieru do włosów jest nieuniknione :P

 

Nokony piękne są aczkolwiek dosyć drogie, tym bardziej pod vki. Sam sobie odpowiedz czy warto. Przy okazji nie wiem czy wiesz (wnioskując ze wstępnych zdjęć), ale przy Nokonach nie musisz stosować fajek :P

 

Opony to wg mnie indywidualna sprawa, każdy żąda czegoś innego. Jeżeli waga to Rocket Ron (Race King SS), jeżeli pewne prowadzenie to Nobby Nic (Mountain King SS).

 

 

Mówisz pomysły, propozycje...

->Jeżeli będziesz wymieniał koronki w korbie, można by dać jakieś alu z truvativa czy boplighta, może jakaś zabawa w wycinanie, 50gram mógłbyś spokojnie zdjąć :P

->Sztyca z tulejką hmmm, o ile waga zbytnio się nie zmieni to pewność i sztywność znacząco, np. WCS (chyba nawet na allegro jest bcm), Thomson, KCNC, Mack, Jarek Luxtech

->Jeżeli mamy iść w kolor (i wagę) to może stery Dartmoor'a: http://www.allegro.pl/item568268566_nowe_s...kra_kolory.html

->Sporo można urwać z siodła: Tune, SLR C64

->No i dętki na Maxxisa po 95gram :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki będą jutro na bank, niestety ze slickami Kendy, bo mam problemy z kolanem i męczę po 15km dziennie po szosie... :icon_wink:.

Od razu mówię że śrubki nie są czerowne :P z prostej przyczyny - nie chce różu ani wytartej czerwieni.

Mam już kilka źródeł z których mógłbym kupić krwisto czerwone śrubki, ale póki co będę jeździł na obecnych. Jakich ? Jutro zobaczycie :D

 

Nad piankami pomyślę, zobaczę jak z dostępnością, bo jeszcze się nie orientowałem :P ale dzięki.

Nokon by szedł tylko pod przerzutki, bo jak przyjdą tarcze to bez sensu pakować do v-ek nowe pancerze. Może uda się kupić coś używanego :P (Nawrot, liczę na Ciebie). O fajkach wiem, ale mnie to nie będzie dotyczyło.

 

Wstępnie jestem gotowy kupić RONy, ale jestem związany z Conti i ufam tej marce.

 

Co do wycinania i takich spraw to nie bawie się w to bo nie mam czym ani nie mam takich umiejętności :P Sztyca, mam plan by kupić KCNC, ale tu jest mój dylemat. Jako że rama jest dość mała, sztyca musi być wyciągnięta dość, teraz mam 350/27.2 i chyba następna to będzie 400mm, ale jeszcze nie wiem jaka średnica, czy 31,6 czy 27,2mm. Wolałbym nie polegać na redukcji bo to różnie bywa... . A sztyc Macka nie widziałem...hmmm :)

 

Co do karbonowych komponentów to cały czas się zastanawiam czy będą pasowały do tego roweru, mam na myśli sztyca (Luxtech) + kierownica (Syntace) ? Fajnie jakby ktoś doradził, przekonał mnie :D

 

Stery są nowiuśkie, nie mają jeszcze 200km przebiegu także to może kiedy indziej, jak już będę <10kg :)

 

Siodło jest dla mnie za wygodne żeby wymieniać a do super ciężkich też nie należy. Ma rok, także póki co nie myślę o wymianie, ale po głowie już mi chodził Speedneedle :).

 

Dętki będą Maxxisowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Generalnie dobrze skrojony sprzęt, nie wiem czy dalsze zmiany mają faktycznie sens bo bez konkretniejszego budżetu większych zysków na masie to nie będzie aby funkcjonalność została zachowana. Chyba żeby np pobawić się w upiększenie maszyny alu śrubami pod kolor, delikatnie zbije masę ale poprawi wygląd :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas-dzięki :icon_wink:. Tak właśnie robię, nie mam za bardzo funduszy i pokupuje jakieś części żeby nadać trochę koloru bikowi. Oczywiście z sensem i smakiem.

 

Tak Iron, wiem że na samych oponach mogę dużo zyskać i mnie to bardzo cieszy, jednak chcę te wykończyć bo nie szkoda mi ich na asfalt.

Wszystko będzie w swoim czasie :P

 

A z grubych inwestycji to będą na pewno koła + tarcze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim XtC jest średnica sztycy 31,6mm, redukcja jest na 27,2mm. Redukcja aluminiowa, oryginalna Giant'owska.

Jeżdżę z redukcją od stycznia tamtego roku i nic ! Zero skrzypienia, dziwnych odgłosów, zsuwania się sztycy itd. Jestem zadowolony z niej, ale w nowej sztycy przejdę na 31,6mm ze względu na sztywność, tłumienie drgań. Obaczym co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna maszynka, patrzylem z czego by tu mozna z waga zejsc i tak naprawde to ciezko, wszystko jakos sie kupy trzyma :icon_wink:

 

pianki b xxx 14g (12g?) troche sie obawialem wygody ale poprzednie gripy to gumowe cieniasy wiec dla mnie bez roznicy, jest ok i sie nie przekrecaja

 

kolor srubek - rzuc okiem na foty w moim bajku....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chris za opinie :thumbsup: Miło.

Tak to prawda, przy obecnej konfiguracji nie ma w co uderzyć żeby zejść dość znacząco.

Żeby było w granicach 9,5kg to rurki pójdą do wymiany - wszystkie + jakieś pierdoły. O kołach i tarczach pisałem już wcześniej.

Na temat koloru śrubek napisałem u Ciebie w temacie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jesteś confused, sam też jestem :D

Jak znajdę takie czerwone które będą mi odpowiadały to będą czerwone, nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa :D

A dwa, że to są moje pierwsze alu śrubki w mojej karierze więc chciałem też zobaczyć z czym mam do czynienia :thumbsup: I jestem mile zaskoczony :icon_mrgreen:

 

Snuffi przysłał mi też jedną śrubę gratis - czerwona topcap'owa. Wybrałem taką żeby zobaczyć jak kolor KCNC ma się do koloru anody śrubek od Snuffiego, wynik ? Średnio by wyglądało jakbym kupił czerwone śrubki w kolorze jakby nie patrzeć różowym... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaopatrzylem sie w nano de, kolor super (jak kcnc jest super - dla mnie tak) jest minimalna roznica ale bardzo minimalna na pierwszy rzut oka identyczne, i ostatnia rzecz jaka moglbys powiedziec ze jest to roz

 

dlatego zacisk troche sie kloci z reszta :icon_mrgreen:

 

no ale ta waga u mnie 16g w dol :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok ! Teraz kumam :P

Śrubki z Nano trochę drogo wychodzą - same w sobie.

Z przesyłką nie byłoby problemu raczej.

 

Co do zacisku to chciałem kupić Woodmana z eBay'a ale też nie wiem jak z jego czerwienią - http://cgi.ebay.com/Woodman-Death-Grip-SL-...93%3A1|294%3A50

 

http://cgi.ebay.com/Kronos-Aluminum-1-1-8-...93%3A4|294%3A50 - o takim topCapie też myślałem, ale w końcu mi się odwidział. Zrobiłem sobie sam pod kolor ramy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :P Może i prawda, ale nie wielkie te zmiany - grosz do grosza....

Snuffi wraz z Lukasem_T1 handlują śrubkami, ale odcień czerwonego póki co mnie nie zadowala. Pisali coś że anoda za jakiś czas będzie lepsza - czyt. żywsza.

Fifi coś napominał o czerwonych śrubkach.

Beran-Tuning też ma bardziej różowe niż czerwone.

A jak nie u nas to zza granicy...

 

Nie wiem czy widziałeś śrubki u Maniaka w NoSaincie - to są super śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodman jest naprawde czerwony , ale lepiej kup tutaj http://cgi.ebay.com/Woodman-Death-Grip-SL-...%3A1%7C294%3A50 znacznie taniej http://light-bike.com/forum/album_page.php?pic_id=3909

 

A jeśli chcesz kolorowego topa - to możesz kupic te http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=568268566 stery , zaopiekowac sie samym topem -a reszte sprzedac. http://images50.fotosik.pl/75/60180055c4abeb1dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie masz już tych zakrętek i śrub głównych ?

 

Tak, będę coś musiał pomyśleć, jak na razie nie mam funduszy na tyle.

 

Pixon, ok, jesteśmy w kontakcie. Co do ceny owych śrubek to ja też nie chce wydać na to kroci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "pierdółkowa" zmiana !

Zamiast gripów WCSa założyłem owijkę Meridy - 14g komplet (z taśmą ilolacyjną)

 

Waga rower: 10.427g

 

Zdjęcia na szybko :D

 

- e7d5c51c3d949c3dm.jpg coś ostrość nie zagrała po lewej stronie... ;)

 

 

- 80eae75d9d587f26m.jpg

 

 

- e7e5e7cc9f2f17b7m.jpg

 

Proszę o komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...