Skocz do zawartości

[chusto/czapka] multifunction 8 in 1


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Też polecam, przydatna rzecz - nie tak ciepłe jak kominiarka, no i można na szyję założyć i tylko naciągnąć na usta lub nos. Da się używać wraz z okularami, które przy masce narciarskiej na nosie (czyli przykrytej twarzy tak jak w kominiarce) okropnie parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem oryginalnego Buffa ale uważam że to nie ma znaczenia byle to było z poliestru. Chodzę w tym tez na co dzień i myślę czy by sobie nawet drugiego nie kupić bo w chłodniejsze dni jeden na twarz drugi pod kask. Jak przedmówcy polecam. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostałeś oryginalnego? Jakbyś mógł podać link do sklepu to byłbym wdzięczny.

 

Nie używałem takiej chusty, ale po oglądnięciu filmików instruktażowych na youtube doszedłem do wniosku, że może mi się przydać takowy gadżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie nic ciekawego nie kupisz bo sklep od przynajmniej roku jest w fazie likwidacji. Ja kupowałem ze sklepu e-horyzont, link podał Quattro. Kupiłem 2 chusty dla siebie, czarną jako fullface na chłodniejsze dni oraz białą na słoneczne dni. Kumplom się spodobały to zamówiłem jeszcze parę dla nich. Jedynymi mankamentami jest skraplająca się para wodna która utrudnia oddychanie (po założeniu na usta/nos) oraz fakt, że końcówki chusty się zawijają, ale jest to nieuniknione w przypadku produktów bez szwów. Mimo wszystko polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega arroyo przypomniał mi o pewnym fakcie :)

Jak jest tak poniżej -5 to tam gdzie wydychamy powietrze robi się lód, ale to nieuniknione.

Co do skraplającej się pary wodnej, jak się trochę jej zbierze to wyciskam ją z chusty ustami :P Bo skrapla się wtedy, kiedy jest właśnie nasunięta na usta. Przynajmniej można się napić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne BUFFy można było "przez chwilę" kupić w sklepie Sherpa.pl, z tym że dostawę mieli przed świętami, więc towar szybko wyparował. Sam się nie załapałem, w ciągu kilku dni rozdrapano wszystko. :P

 

Nabyłem zwykłą chustę w Horyzoncie - IMO ma 1 wadę, słabe wykończenia obu końców. Nie ma tam obszycia/fastrygi/czy jak to się nazywa tylko urżnięty koniec.

Tak wyglądają zakończenia multifunctionala z Horyzontu.

 

bdscf0784nc8.th.jpg

 

Wiem, wiem za taką cenę nie powinienem oczekiwać cudów, ale boję się jak długo ona będzie mi służyła, bo często mam taki 2-dniowy zarost i na twarzy i na głowie (tam gdze jeszcze jest zarost) :) A twardy i krótki zatrost + kiepsko wykończony materiał raczej w parze nie chodzą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam zarost i to bardzo twardy bo gole się od 14 roku życia niestety, ale jakoś mi to nie niszczy buffa końcówki się pozawijały. Może tu tkwi różnica w tych Buffach, orygninalny ma jakieś solidniejsze sploty.

 

@ Pannier

Kupiłem ostatniego Buffa na Alpio i to ostał się ten co mi się podobał tzn. był bo teraz jest już mój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe :)

 

Przeca pisałem, że mam krótki i twardy zarost, na głowie tam gdzie jeszcze został również (coś a'la tarka - wszelkiej maści maszynki tępią się jak głupie). Multifunctional jest pozawijany na końcach (na fotce naciągnąłem go placami na karteczce położonej na udzie). Na początku był ładnie przycięty, ale przy zdejmowaniu z czerepu zaczepia się o "włosy", rozwija i tak jak na fotce siepie. Pewnie w moim przypadku to zakup na 1/2 sezonu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...