Skocz do zawartości

[8466g] spec s-works by 1415chris


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

fajny rower! lżejsza rama nie kusi? :laugh:

 

no i ta twoja rama jest NIEBYWALE lekka...

 

21 ważyłem z tegorocznej i miała ok 1800gram..... masz anodę bez farby? no ale to nadal i tak tylko 100gram różnicy :)

pozdrawiam!

Edytowane przez R3surrection
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi, a raczej kusila, bo to wciaz bylby ht

 

A full w granicach 8700-900g chyba da sie przezyc, mozna jakies 300g lzej z inna rama ale trakcja speca jak na razie z tego co mowia jest bezkonkurencyjna,....chyba ze mi sie jeszcze pozmienia przez zime...

to bedzie ht sporo ponizej 8kg.

 

Raczej gola rama tyle nie moze wazyc, wiadome ze starsze roczniki byly lzejsze, anoda ale 1800g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ramy to nie jest mistrzostwo swiata, dzieki tylnemu zawieszeniu. Stery to ok 60-70g hak 12-14g, wiec czy bedzie 2200g czy 2300g to caly czas powyzej 2kg :)

 

Normalny czyli 1 1/8'', nie nie mozna, konieczna jest przejsciowka lub ster z redukcja. na razie znalazlem polzintegrowane stalowe z waga ktorej nawet nie warto podawac..., z tego co sie orientuje w epicu sa zintegrowane ale tu nie mam pewnosci.

 

Sam mam zgryza z tym amorem, moje doswiadczenia z terra logic nie byly najlepsze, chociaz mowi sie ze future to zupelnie inna filozofia. Za to waga ok 1380g...

 

Z korba jest juz duzo mniejszy problem bo coraz wiecej przejsciowek BB30 pojawia sie na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala zajawka

 

Zdecydowanie rozstaje sie z ht, moze jeszcze w tym roku uda mi sie zbudowac 'nowy' pojazd, wiekszosc szpeju bedzie przeszczepiona ze speca.

 

Z waga nie bedzie tak zle jak myslalem bo pojawila sie nowa opcja ramy. Wg excela waga powinna byc niemal identyczna jak obecnego sztywniaka +/- 50g, z perspektywa ponizej 8300g.

Niestety bede musial wypisac sie z klubu speca :huh: no chyba ze wystarczy miec specowe buty, kask, spodenki itd, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawrotek o takim to nawet nie smiem marzyc...

 

Krzychu a gdzie takie rzeczy mozna kupic w 'przystepnej' cenie....?

Dokladnie jeszcze nie wiem staram sie skontaktowac z uk rep ale albo taki nie istnieje albo gosciu jest na wakacjach... wyskrobalem jakis tekst do dunczykow, moze jakies konkrety na dniach.

 

Niemniej przygotowany jestem na najgorsze, cena z ich strony xc ws.

 

a propo co miales na mysli ' ^_^ ' idiota ze mnie, czy co...?

 

Wiem ze nie wiele o tych ramach, kazda podpowiedz mile widziana.

 

pzdr

 

o i nastepny ' ;) ', chlopaki zmowiliscie sie czy co...

Edytowane przez 1415chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rame mozna kupic i czasem dogadac sie w sprawie jakiejs znizki w r2-bike.de

 

Wciaz jest to jednak spory wydatek. Straszna roznica w cenie pomiedzy wersja alu i karbon :/

 

Tez myslalem o tej ramie i jak cos wyjdzie nie bede juz unikatem :)

 

Mialem gdzies test tego roweru, ale nie pamietam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem kilka testow, alu i carbon, wszystkie w podobnym klimacie 'super', jak juz napisalem w innym temacie, wszystkie pisane chyba przez 'Olsena' :)

 

Dzieki, zaraz pisze do germanow.

 

Chcialem epica, cena taka sama, wiec w granicach mojego budzetu..... zero browca przez najblizsze 10lat a o pannach... w sumie po co mi majac taka rame....hehe

 

... i spora roznica w wadze alu-karbon ponad 600g

Edytowane przez 1415chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...marketingowy belkot ze nie buja nie kopie nie nie nie :D jeszcze sie taki nie urodzil co czterozawiasa bez bujania splodzil. ;)

 

dw link ma nie kopac i nie pompowac a kopie i pompuje ;)

 

waga jak na rame fs zacna wyglad juz nie za bardzo. oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

epic carbonowy nie buja za nad to fajne uczucie jak ugina się dopiero "na przeszkodzie"..... no i a propos pompowania... to fox rp23 niweluje je do poziomu zupełnie zadowalającego jednak jak TOBO pisał czułość nie ta... Kiedy w końcu fox zrobi manetkę do dampera!?!?!!? i problem zniknie całkowicie.

Edytowane przez R3surrection
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie za dlugo zastanawialem... ht to przeszlosc jak dla mnie,

epic, to byl moj pierwszy wybor ale waga nie halo, potworne problemy z damperem tu dobrym okresleniem jest 'epic', i mieszane uczucia z przodem, no i ciagle mam wrazenie ze myslenie wybiegajace poza przyjete normy jest co najmniej warte uwagi... :rolleyes:

 

tak Wax chodzi o antylope :D ale jak wspomnialem wszystko jest mozliwe, bede na tych dwoch ramach jezdzil i decyzja zapadnie po emirycznych odczuciach.

 

a ze no-saint to kupa to wiemy :rolleyes:

Edytowane przez 1415chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...