Skocz do zawartości

[trenażer]używany - czy warto kupić ?


jarredphp

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

tak się zastanawiam czy warto kupić od kogoś używany trenażer, czy lepiej dołożyć i kupić nowy ?

jeden gostek sprzedaje tacx'sa satori w dobrej cenie uzywany jeden sezon w zimie, zrobił na nim koło 500 km ... czy warto kupić czy nie warto bawic sie w używki ? co własciwie moze sie zepsuć w trenażerze ? na co zwracać uwagę przy kupnie ?

 

liczę na opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz się naciąłem na BARDZO używany. Miał uszkodzony opór, wyglądał tragicznie.

W trenażerze bardzo wysokie prędkości ma koło zamachowe. Zużywają się jego łożyskowania, można czymś walnąć i się scentruje, a wtedy trenażer niemiłosiernie wibruje. Często ma plastikowe elementy, mogą się łatwo objechać, jak ktoś ma ciężką rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem używanego Tacxa Siriusa używałem go 2 sezony, zrobiłem na nim 2000-2500 km i sprzedałem (pomimo tego przebiegu jeszcze całkiem dobrze działał). Teraz mam nowego Tacxa Satori i powiem Ci, że ten trenażer jest suuuper i wart swojej ceny... Największa zaleta to duży opór (na przełożeniu 3x9 i najwyższym biegu manetki trenażera góra wytrzymałem 5 minut, że o kadencji już nie wspomnę :)). Tak jak mówią koledzy powyżej, jeżeli koło zamachowe chodzi równo (to jest najważniejsze, bo po moich doświadczeniach z Tacxem rolkę raczej ciężko zajechać) a cena jest poniżej 500zł. To brać natychmiast (przebieg 500km dla Tacxa to prawie nic :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opór był zepsuty, w sensie mechanizm regulacji. Coś tam w środku, a nie umiałem tego rozebrać. Oddałem go i nie zrażony kupiłem używkę Minoure. A od września mam tacxa. Jeśli chodzi o wykonanie i co z tego wynika - wibracje, bije poprzedników na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...