Skocz do zawartości

[klamki] białe klamki w przystępnej cenie


bogus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam, od jakiegoś czasu szukam białych klamek hamulcowych.

Problem w tym, że takowych nie ma, a jesli są to pewnie kosztują fortunę.

 

A więc tak: potrzebne mi białe klamki, nie może to być jakaś tandeta,

najlepiej żeby kosztowały do około 70 zł za komplet.

 

Z góry dzięki za pomoc,

rozważę każdą podaną przez was propozycję.

 

P.S. Oczywiście klamki muszą być nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania z kosmosu. Wszystkiego naraz mieć nie można. ;)

Co do Sram 9.0, nowikue to rzadkość, poza tym są zrobione z plastiku, dlatego ja bym od razu je odrzucił.

 

Zrobiłbym tak jak Grzegorz i Nawrotek z mostkiem. Kupiłbym klamki Avid FR5, farbę białą do wanien bodajże i jazda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by kupić kalmki, nalepiej srebrne (bo biała farba słabo kryje) dokładnie oczyścić zmatowić i pomalować dobra farbą np do zacisków samochodowych, bo te sa najtrwalsze. i dodatkowo wygrzać to wszystko w piekarniku na 60 stopni dla utrwalenia farby i nadania odpowiedniego połysku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sram 9.0, nowikue to rzadkość, poza tym są zrobione z plastiku, dlatego ja bym od razu je odrzucił.

z pół roku temu przeszły mi kolo nosa nówki za 100pln...

no to musiałem kupić 9.0. 125pln. szare ale trudno.

zdecydowanie mogę polecić :( to że jest to tworzywo nnie ma wielkiego znaczenia działają doskonale :D z hamulcem XTR poprostu rewelacja i to pomimo stosowania przezemnie przewodów hamulca hydraulicznego jako pancerza :D

ale jesli masz obawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem 9.0. to nie jest zwykly plastik. mialem je ze sramami 7.0 vłkami a pozniej z bb7. dzialaly znakomicie. jedne z lepszych klamek , jakie mialem. lepsze od xt moim zdaniem. owszem, uginaja sie lekko przy pelnym scisnieciu, ale to kwestia przyzwyczajenia i nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można malować, ale trzeba pamiętać o tym, że praktycznie wszystkie elementy w rowerze pracują więc trzeba kupić elastyczną farbę. Jeśli powłoka będzie sztywna i krucha to zawsze zacznie pękać i odlatywać. Elastyczne są farby poliwinylowe i chlorokauczukowe. Tyle się przynajmniej dowiedziałem od znajomego lakiernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na ma sprzedaż klamki 9.0 SL w bdb stanie, tylko nie wiem jak z cena będzie.

Co do wypowiedzi Fifiego, to wcale bym się tym nie kierował. Widać, że nie miał z nimi styczności.

Wykonane są z dobrego tworzywa, które wcale nie jest tak kruche, jak się może wydawać, jeździłem na nich z hamulcami SD7 i pancerzami Accent Supreme.

Wrażenia z hamowania bardzo, bardzo pozytywne. Jak dla mnie bardzo dobre klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście mogę się mylić, być może się nie da <_< Chociaż trochę dziwne. Toteż pytam. Gorzej, że nieraz nieprecyzyjnie używa się tego pojęcia w odniesieniu do tak naprawdę innych metod i to mylące. W każdym razie są różne mieszane metody i pokrewne, na pewno jakiś trwały sposób jest, trzeba spytać w takim punkcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z kolegami, którzy mieli w swoich rękach klamki SRAM 9.0 SL - sam mam od kilku lat i jestem bardzo zadowolony ;) Uginają się, ale wg mnie to tylko pomaga i zwiększa czucie hamulca. Kwestia wyregulowania i przyzwyczajenia. No i ważna zaleta w zimę - nie odpadają paluchy jak się w mrozie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...