Skocz do zawartości

[pedały] Problem z odkreceniem starych pedalow


Artro

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, dzis doszly buty, na ktore czekalem. Niestety mam problem z odkreceniem starych platformowek :/

Jakies rady? W ktora strone mam odkrecac lewy a w ktora prawy pedal patrzac w strone kierownicy :) Mowcie od siebie/do siebie

Z gory thx

Aha, jak zakladalem te platformowki to niczym nie smarowalem gwintow :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artro

Stojąc po prawej stronie roweru, aby wykręcić kręcisz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a z lewej zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Klucz z długą rączką twardy i dobrze zwymiarowany żeby na osi pedału nie objechał. Na noc zlej jakimś preparatem penetrującym, a rano w bój :)

@Klosiu

Metrową? Jak zablokowałeś korbę? Ja swoje wkręciłem na Loctite i mam nadzieję że nie będą robiły problemów przy wykręcaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM!

PROBLEM!

PROBLEM!

 

Ok dzieki za rady :whistling: Udalo sie, uzywajac heroicznej sily w moich nogach i ciezaru calego ciala udalo sie odkrecic te cholerstwa :)

Ale obawiam sie ze przy tej czynnosci (stawajac z calej sily na korbe) niestety uszkodzilem suport :/

Tzn, gdy jade to jest takie stukanie... Myslalem, ze to moze zabezpiecznie, ale niestety to stukanie na 100% jest z suportu :/

Jakies rady? Popsulem lozyska a moze tylko sa do nasmarowania? Troche sie przestraszylem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nevermind --> metrowa, bo akurat taka mialem pasujaca :whistling:. Pewnie pol metra by wystarczylo, ale samym kluczem za cholere nie moglem ruszyc. A tak stanalem na pedale, lekki ruch rurka i cyk - poszlo. W sumie nie wiem czemu sie tak te pedaly zabetonowaly, rok temu je przykrecalem, posmarowalem gwinty, a jednak nie wystarczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie poruszyłeś suport i zaczął cykać.

Zdejmij korbę, odkręć suport i posmaruj smarem stałym gwinty, przykręć suport, na ośkę i korbę daj troszkę smaru stałego i dobrze przyręć.

Na gwity na ośkaćh pedałów daj smaru STAŁEGO a nie oleju do smarowania łańcucha.

Inaczej zawse będą Ci się gwinty zapiekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...