Skocz do zawartości

[suport mimośrodowy]


kulasss

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście się z rozwiązaniem naciągu łańcucha przy pomocy suportu mimośrodowego. Nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji w necie na ten temat. Chodzi mi o pozbycie się napinacza przy SpeedHubie. Proszę o informacje o producentach i cenach.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Kulasss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty - założyłem ten temat bo miałem wrażenie, że rozwiązanie to jest jeśli nie powszechne, to często spotykane. Po wizycie w internecie stwierdziłem że tak nie jest i zwróciłem się tu z tym problemem. Rozsypał mi się oryginalny napinacz rohloffa i pomyślałem, że można napinanie łąńcucha rozwiązać za pomocą suportu mimośrodowego. Być może - nie jestem doświadczonym mechanikiem i nie wiem czy przestawienie tego mimśrodu jest czasochłonne (z poruszeniem suportu zapieczonego w ramie aluminiowej walczyłem kiedyś pół dnia i w dodatku musiałem użyć jako dźwigni metrowej rury - kwiczał jak stado demonów, ale się udało). I tu rodzi się pytanie, które kieruję do praktyków - jak często byłaby konieczna korekta naciągu łańcucha przy średnim obciążeniu i wzorowym dbaniu o napęd. W tej chwili mam łańcuch rohloffa i musze przyznać, że jest b.trwały, ale nie ma rzeczy wiecznych. W tej konfiguracji ze speedhubem żywotność jest zdecydowanie większa, bo łańcuch pracuje bez skosów.

 

Udało mi się dzisiaj skontaktować mailowo z producentem tandemów - ma mi coś podesłać w temacie.

 

Pozdrawiam

Kulasss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...