Skocz do zawartości

[Tylna piasta] pod rozstaw 130 mm


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przerobić na Ostre starą kolarkę Peugeota, ale rozstaw jej tylnych widełek to 130 mm. Czy są piasty z ostrym kołem które będą pasować pod taki rozstaw? Jeśli są to skąd je wziąć?

Nie ufam klejeniu, a nie chce mi się bawić z piastami pod hamulec tarczowy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE CHCE SIĘ BAWIĆ W KOLESIA "WUJEK OPIERDZIELACZ) ALE ZAPRASZAM DO

 

TEMATU [budowa] Ostrego Koła - rady i porady

http://www.forumrowerowe.org/budowa-Ostreg...ady-t33544.html

 

TEMATU [ostre kolo, singlespeed] OSTRY topic :(

http://www.forumrowerowe.org/ostre-kolo-si...pic--t8510.html

 

JEZELI NIE ZNAJDZIESZ TAM ODPOWIEDZI TO ZADAJ TO PYTANIE W TEMACIE [budowa] Ostrego Koła - rady i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim założyłem temat użyłem wyszukiwarki i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, "Wuju" ;-)

Temat o budowie ostrego jest bardzo ogólny, już teraz ma 15 stron i przekopywanie go nastręcza problemów. Sądzę że lepiej jest założyć oddzielny temat jasno i klarownie zatytułowany. Jeśli ktoś w przyszłości stanie przed podobnym problemem co ja łatwiej dotrze do odpowiedzi.

 

Jeśli Moderatorzy mają inne zdanie niech przeniosą temat, nie będę protestował. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast stricte torowych o rozstawie 130mm, zdaje się, że chyba nie ma (jeśli się mylę, to poprawcie), a przynajmniej w Polsce ich nie dostaniesz. Ale nie ma zwykle problemu z dołożeniem podkładek. Ja używam Miche Primato o rozstawie 120mm z podkładkami założonymi na oś w ramie 130mm i jest OK. Oś nie jest za krótka, żeby założyć te podkładki, użytkowanie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Novateck'i (i ich klony Milwaukee, On-One) maja dostaecznie dlugie osie aby nawet poradzic z rozstawem 135mm.

Doginanie widel pod 120mm odradzam, moga w najmniej odpowiednim momencie strzelic.

 

Co do piast Mack to pytanie... Ile to dobro kosztuje? Bo jesli tyle co Campa to ja chyba podziekuje :(

I jeszcze slowko co do klejenia. Na klejeniu jezdze od dwoch lat i nie mialem najmniejszych problemow. Ba! Nawet musialem zakleic kontre na torowych Misiach gdyz ciagle mi luzowala. Aktualnie z Milwaukee (puk, puk...) nie mam takich problemow ale na wszeli wypadunek wyposazylem sie w kluczyk do kontr i KONTRoluje sytuacje :(

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack'i są fajne, ale ceny zaczynają się od 170zł za przód i 250zł za tył i to w wersji 120mm, więc nie wiadomo czy trzebaby jeszcze dopłacać za zrobienie szerszej.

 

@Iwan,

mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie, ewentualnie link jak wygląda taki klucz do kontr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dlatego, że korpus musiałby być szerszy jeśli dobrze rozumuje, a to oznacza więcej materiału i fakt, że jest to niestandardowy rozstaw jak na torową piastę - tak mi się wydaje. Zresztą nie wiem czy jest sens dalej ciągnąć dyskusje, jak ktoś będzie chciał taką piastę to się sam z Mack'iem skontaktuje: http://www.mackhubs.com/

Co do cen to rzeczywiście machnąłem się o te 20zł i tył jest tańszy, tak jak piszesz.

Pozdro.

 

P.S. Sorki IvanMTB za przekręcenia nicku, kompletnie przypadkowo i z pośpiechu, perdone amigo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...