Skocz do zawartości

[tarczówki] instalacja juicy 5


skydancer

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluje nowe hamulce Juicy 5, ale dostarczona instrukcja sprawia mi sporo kłopotów. I chociaż angielski znam bardzo dobrze to z punktem 6 mam duży problem. Co to dokładnie oznacza?

 

 

6. Align and true calipers

 

Squeeze the front lever 5 or 6 times, then hold. Compress the lever (with your hand

or a rubber band), then snug the CPS bolts enough to hold the caliper in place.

 

Spin the wheel and check for rotor drag. If there is drag, loosen the

CPS bolts and repeat. Once there is no drag, torque the CPS

bolts in an alternating fashion to the specified torque.

Repeat the procedure for the rear brake.

 

Pierwsze dwa zdania w porządku, ale o co chodzi potem? "Zakręć kołem i sprawdź...." - no właśnie co? Co to jest rotor drag? Opór tarczy? Trochę to bez sensu, bo mam ścisnąć klamkę, a koło ma się jednocześnie kręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie nie ma nic napisane, żeby puścić klamkę i to mnie zmyliło - jak właśnie wtedy zakręcić kołem skoro klocki są ściśnięte. Pewnie ta procedura ma coś wspólnego z tym:

 

http://www.sram.com/_media/images/avid/tec...up_trialign.gif

 

Spróbuję jak to działa, bo chcę wyregulować tarcze i klocki tak by nie dzwoniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie mniej więcej działa. Jeżeli jednak nie uda Ci się wyregulować hampla przez samo zaciśnięcie klamki i dokręcenie ślub, poluzuj lekko śruby i zakręć kołem, następnie ruszaj lekko zaciskiem na boki aż usłyszysz brak dźwięku ;) ocierania klocków, wtedy dokręć zacisk. Uważaj tylko żeby palców nie wsadzić między zacisk a tarczę - to boli, sprawdziłem osobiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...