Skocz do zawartości

[mostek] do kierownicy fsa k-force flat 31.8


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje mostka do kierownicy fsa k-force flat 31.8. Zamierzam wymienic moj dotychczasowy zestaw: kiera bezimienny karbon (ostatni ht s-works speca sprzedawany jako 'caly rower') moze to jest produkt speca??? i mostek thomson elite 130x5 (25.4). Idea jest zmniejszenie zestawu o min 100g, no i juz po 2.5 roku jestem juz nim znudzony.

Idealnie byloby zachowac taka sama albo bardzo zblizona geometrie mostka. Przy moim wroscie potrzebuje 130mm.

Obecny mostek to 211g, kierownica, moge tylko zgadywac (nie jestem na tyle zmotywowany zeby to rozkrecac i wazyc) ale na pewno nie jest to 130g. a tyle wazy wspomniany fsa (128g, oczywiscie wg fsa). Mysle o fsa os-99, co o tym sadzicie?

Chyba ze macie zupelnie inne ponysly (ale kierownica musi byc 31.8 flat ok 130g, mostek 130x5-8 rowniez lekki)

 

pozdrawiam tych co nie moga spac <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie podaja: kiera 128g - syntace 146g, z mostkiem to juz nie jest takie oczywiste podaja ze 98g :( ale jest to waga podana do wszystkich dlugosci (mogli by sie uczyc podawania precyzyjnych informacji od syntace) zapewne jest to waga njkrotszego 80mm. Nie pamietam gdzie ale znalazlem albo slyszalem ze 130mm to ok 125g (ti bolts) - f119 120mm 142g (129g ti bolts). Wiec biorac pod uwage ti bolts to juz tylko 22g. W takiej sytuacji roztrzygnie cena. Ale jeszcze chce sprawdzic inne mozliwosci (jesli takie istnieja w tej wadze) no i na pewno sprawdzic wage mostka fsa.

 

A moze ktos ma jakies wiarogodne zrodlo info ile ten mostek naprawde wazy (OS-99 alu).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak jestem zaskoczony bo bylem przekonany ze te 98g to waga najkrotszego 80mm a tu 100mm i tylko 101g!!! Czyli moge wnioskowac ze 130mm moze wazyc mniej niz 125g.

Wyslalem do nich (fsa) maila z zapytaniem o wage najdluzszych mostkow, jestem ciekaw co odpowiedza. Ale i tak przydalaby sie jakas weryfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec f99 120mm wazy 111g a z srubami tytanowymi 102 gramy. F99 130mm 118g : tytan 110g

 

F119 120mm to 142g z tytanowymi srubkami 129g. F119 135mm wazy 145g ; tytan 132g.

 

FSA os-99 wazy 98g ale przy dlugosci 90mm. 130mm wazy juz 118g(wazone). FSA ma sruby tytanowe. Wazylem 3 egzemplarze i wyszlo 118g; 123g i 121g.

 

Kiera Duraflite masz racje wazy te 146 gram katalogowo tyle ze ma 600mm szerokosci! Nie wiem moze przegapiles ten fakt.

 

Sam zdecydowalem sie na mostek Syntace ale przez to iz nie chcialem zmieniac kierownicy na OS. FSA podoba mi sie bardziej ale z redukcja wyszloby za ciezko hehe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci to dorzuce to co otrzymalem z fsa:

 

Here below you will find the weight of the OS-99 stem length you have

requested:

130mm --> about 132 grams

120mm --> about 127 grams

100mm --> about 110 grams

The weight you are reading on the site is referred to the 90 mm length.

 

Jak widac spore roznice, ale chyba warto wiezyc temu co to wlasnymi rekami wazyl, krzysiekmz moze waga cos nie halo? :)

 

Decyzja podjeta, jednak fsa, zobaczymy jak ten zestaw bedzie sie spisywal (nie omieszkam zawiadomic). Mala obawa co do sztywnosci (obecnie thompson elite to jednak kawal mostu).

Do tygodnia wszystko powinno juz hulac, fingers crossed.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazylem na wadze ktora mieli w sklepie :) Moze FSA tez daje w zestawie top-cap i waga jest razem z nim? Watpie jadnak. Tak czy inaczej cos mi nie tyle wyszlo bo roznica moze byc ale nie az taka. Wciaz 130g dla mostka 135mm jest ok. Trzymajac w rece Syntace i FSA ten drugi robi lepsze wrazenie. Budowa 'klapki' tez wyglada solidniej. Gdyby tylko moja kiera byla OS tez bym kupil.

 

Wrzuc jakies foto na wadze jak juz bedziesz mial.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotka nie ma problemu, gorzej z waga ale cos wykombinuje.

Dzisiaj porownywalem wage mojego elite do elite x4 (trzymajac je w rekach :D ) roznica spora, a to tylko ok 30g roznicy. Juz sie nie moge doczekac aby zrobic to samo z os99, wrazenie musi byc porazajace - ok 80g roznicy, wow....(i po co nam kobiety panowie rowerzysci).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

po dlugim okresie ciezkiej pracy dorobilem sie wagi :verymad:

 

wiec:

 

mostek fsa os99 waga rzeczywista niemal identyczna do podanej przez fsa

http://img87.imageshack.us/img87/6559/02012009233rc0.jpg

 

natomiast kiera to male nieporozumienie, wg fsa 128g!!!!

http://img87.imageshack.us/img87/7951/02012009243dg2.jpg

 

gdzie jest moje 22g!!!

 

tzn wiem, w mojej kierze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...