Skocz do zawartości

[sztyca] setback-tansza alternatywa dla thomsona czy homemade?


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny problem z cyklu optymalizowanie pozycji na rowerze - z normalna sztyca w krossie level a6 nawet majac przesuniete siodlo max do przodu nie jestem w stanie zrownac kolana do osi pedalu (rownolegle ulozenie korby), takie ulozenie skutkuje zaangazowaniem mniejszej ilosci platow miesniowych w nogach i zwieksza szanse na uraz kolana

 

wg mnie mozna to porownac do tlokow pracujacych chocby w silnikach - tak samo powinny wygladac wychylenia nog aby uzyskac optymalny efekt unikajac zbednych przeciazen

 

i tu rodzi sie problem - kross widocznie nie przewidzial ze ktos bedzie smigal na ich 19" ramie ze sztyca 400mm (ok 3cm brakuje mi do ogranicznika)

 

mozna temu zaradzic setbackiem z tym ze nie stac mnie zeby kupic thomsona za 400zl :rolleyes: myslalem nad zmiana ramy na wieksza, tylko ze to wbrew pozorom wiazaloby sie z duzymi kosztami i za duzo zabawy - wg mnie opcje sa 2: albo jest jakas tansza alternatywa z setbackiem (400-410mm 27,2mm) albo przerobic obecna sztyce (boplight team) na setbacka

 

jak widze ta przerobke:

1. pomysl - podgrzac sztyce i ja wygiac + ew wzmocnic (estetyka nie ma znaczenia)

2. pomysl - wyciac "klin" z przodu + podgrzac sztyce+wygiac ja i zespawac+ ew wzmocnienia

 

z profesjonalnym spawaniem aluminium nie bede mial problemu (asysta odpowiednich gazow itp, fachowiec itp)

 

tylko czy to nie jest zbyt ryzykowne chocby z racji ze w/w baza pod przerobki przy dlugosci 400mm wazy 255g? co o tym myslicie? i tak w ogole ile mm zysku daje ten 7* setback thomsona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebay setbacki mozna kupic za 40-50$.

jesli masz kogos w stanach to jeszcze 10$ za przysylke po usa lub 23$ za wysylke do kraju.jak poprosisz sprzedajacego to pewnie wysle ale zapytac przed zakupem nie zaszkodzi :)

wiec w najgorszym wypadku wychodzi 150zl....dalej na tyle drogo zeby kombinowac z palnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebay setbacki mozna kupic za 40-50$.

jesli masz kogos w stanach to jeszcze 10$ za przysylke po usa lub 23$ za wysylke do kraju.jak poprosisz sprzedajacego to pewnie wysle ale zapytac przed zakupem nie zaszkodzi :)

wiec w najgorszym wypadku wychodzi 150zl....dalej na tyle drogo zeby kombinowac z palnikiem ?

 

No za $40 to raczej uzywki sa (nie to, zebym mial cos przeciw, ja swoja sztyce tez kupilem uzywana - ale wygladala jak 'niesmigana'). Ale tak czy inaczej d**e ma sie tylko jedna :D. Ale przesylke mozna miec nawet taniej z tego co widze (nieraz spokojnie po $15).

 

Swoja droga, moze lepiej bedzie w ogole rozwazyc zmiane ramy? Wiem, ze to bardziej radykalne posuniecie, ale jesli musisz kombinowac do tego stopnia, to moze ta obecna jednak jest za mala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nabial, ale trochę się pogubiłem. Piszesz, że przesuwasz siodełko maksymalnie do przodu i jeszcze to nie jest to, a chcesz kupić sztycę z seatbeckiem, która odsunie siodełko jeszcze bardziej dom tyłu ?

Normalny offset to około 25mm, a w Thomsonie nazywają to seatbeckiem i wynosi 16 mm jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie nad tym myslalem i faktycznie - chodzi mi o zgiecie ku przodowi a nie setback :) (jak to sie nazywa?) - jezeli chodzi o rozmiar ramy to jest ok, problem mam tylko z tym parametrem, moze to ja jestem jakis nieproporcjonalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jarzmo tez ma ograniczony zakres regulacji , jesli wygniesz sztyce do przodu - może okazac się że siodła nie ustawisz tak jak chcesz. Zresztą można chyba zrobic to prościej- zwykłą sztyce z setbackiem obrócic o 180'' i spróbowac ustawic siodło , ale cos mi się wydaje że moga byc problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...