Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Shimano Deore


skydancer

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Czy można coś zaradzić na ten problem? W moim Giancie Terrago tylna przerzutka przy nawet lekkiej przeszkodzie z wdziękiem uderza o tylny widelec. Nie dziwne to, skoro przy pewnych przełożeniach odstep między korpusem przerzutki a ramą to nawet mniej niż 1 cm. Jak rozwiązać ten problem? Wymiana napędu?

post-113072-1216321574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleić widełki starą dętką albo założyć neoprenową osłonkę. Jedyne wyjście.

No, chociaż nie - jest jeszcze jedno: wymiana tylnej przerzutki. Ten typ (Deore) niestety tak ma - słaba sprężyna. Już LX jest pod tym względem o niebo lepsza; ale jeśli w ogóle nie chcesz słyszeć odgłosów uderzania korpusu przerzutki o widełki - musisz przesiąść się na Srama albo zainwestować w Shadow.

Pozdrówko radykalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja deorka też stukała, taka przerzutka. XT rzadko kiedy, sporadycznie przy dużych dziurach na takich przełożeniach, kiedy korpus przerzutki jest blisko tylnego widelca ramy, praktycznie wcale. A co do sramów, to właśnie to jest ich dużą zaletą, ze nie uderzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś miałem deorke i stukała że hej , teraz mam xt 2008 i problem ze stukaniem praktycznie jest niemozliwy , niewiem jak ze starymi xt ale 08 jest naprawde dobrze wykonana i nietrzeba przchodzic na sramowskie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki czy długi wózek zatem? Jaka jest różnica między tymi dwoma opcjami w codziennej jeździe, co to daje?

Bardzo Cię wproszę wpisz choć najpospolitsze słowo kluczowe do wyszukiwarki forumowej, odnośnie przedstawionego przez Ciebie pytania; zapoznaj się z choćby trzema spośród ogromu wyrzuconych tematów; a potem zastanów się, czy Twoje pytanie ma rację bytu.

Ludziom nie chce się po raz dziesięciotysięczny klepać tego samego - i słusznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...