Skocz do zawartości

[galeria] waszych fotek!!!!


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to i ja się pochwalę :) Podaje linki do tych ciekawszych zdjęć z mego profilu na dfv

 

 

http://dfv.pl/gallery/d/655436-2/Kurchan_e...2_edited-01.jpg - Rekonstrukcja kurhanu Jaćwieskiego

http://dfv.pl/gallery/d/407978-2/PICT1743.jpg - Kawałek drogi którą często przemierzam rowerem

http://dfv.pl/gallery/d/324668-2/PICT1140.jpg - Konik (chciał mi zjeść aparat :) )

http://dfv.pl/gallery/d/264291-2/PICT0642.jpg - Czarna Hańcza wczesną wiosną

http://dfv.pl/gallery/d/395701-2/PICT1764.jpg - Drzewko

 

 

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i zawiało PS. Zdjęcie piękne, rewelacyjny klimat tylko jedno pytanie czy to są w dalszym ciągu zdjęcia czy wytwór programu komputerowego ? Czy jest sens pokazywać takie zdjęcia i nie mówić o poprawianiu ich w programach graficznych. Ci obeznani z tematem obejrzą taki wytwór wiedząc, że nie jest to fotka przesłana z aparatu na komputer i pokazana w czystej postaci i będą ją oceniać pod takim kątem. Jednak amator zobaczywszy takie zdjęcia może pójść do sprzedawcy gdzie kupił nie dawno aparat i mu zrobić wykład, że on to wydał 2000 zł na cyfrówkę i nie robi mu takich zdjęć. Jak Kowalskiemu z klatki obok który dał 1000 zł. Tylko, że ten Kowalski niedoskonałości aparatu będzie nadrabiał w programie graficznym. Nie musi być super obeznany w technikach retuszu zdjęć, ponieważ niemal w każdym programie znajdzie przycisk: automatyczny kontrast, kolor, jasność.

 

 

99% tych zdjęć jest surowa (bez obróbki...). Tylko pierwsze ma podkręcone odrobinę kolory.

 

Możesz w takim razie napisać cóż to za filtr został użyty żeby osiągnąć taki efekt. Bo samą manipulacją czasu naświetlania, wartością przesłony czy ISO nie mogłeś zrobić takich zdjęć.

 

 

Jeszcze raz powtórzę zdjęcia piękne...ALE :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest fake na 100000000% zdjęci albo robione są od zera w programie graficznym albo przerobione w 70% np widać to na zdjęciu z dworcem gościu po lewej się troszkę rozmył i jest lekko przeźroczysty ;]

 

 

nie dajcie się robić ludzie

 

albo kwiaty w kaplicy są zamazane ale już mur niedaleko za nimi jest wyraźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Owszem wiem co to jest HDR. Jest to nakładanie kilku zdjęć na siebie żeby uzyskać prawidłowe naświetlenie zarówno nieba jak i ziemi. Próbowałem takie coś robić: jednak brak statywu lub czegoś co mogło by go zastąpić skutecznie uniemożliwiało mi wykonanie dobrego zdjęcia. Później jeszcze brak umiejętności żeby to połączyć w PS i wyszło przez to takie coś

http://photo.bikestats.eu/18422/darmowy_ka...rowerowych.html

co niekoniecznie pokazuje piorunujący efekt HDR'owania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

fake dla laika Jakbym Ci pokazał surrealistyczne zdjęcia zrobione analogiem w B&W też byś powiedział, że to jakaś manipulacja - przewijanie filmem itp, a są to tylko odbicia.

a naprawdę tak jak już ktoś napisał, są to zdjęcia HDR, 7 zdjęć złączonych w jedno... HDR to jest technika fotografowania, a nie jakaś zaawansowana obróbka techniczna... jedyne co tu program robi, to łączy wszystkie zdjęcia w jedno.. ale nie ma tu żadnej manipulacji itp. Nie bawiłem się w kolorki, wymazywania, zamazywania itp. To co wyszło, tak zostawiam. A do robienia taki fotek wystarczy nawet kompaktówka. Dzięki kilku ekspozycjom jesteśmy w stanie wyciągnąć drobne szczegóły z prawie każdego kącika. Nie ma tu żadnej fizolofii :icon_wink:

Poza tym strzelając zdjęcia w trybie RAW przy odpowiednim procesie "wywoływania" można również uzyskać coś zbliżonego do HDR i to z jednego zdjęcia...

 

W załączniku przykład jednego ujęcia zrobionego w trybie JPG+RAW... RAW przeszedł wstępną obróbkę i został przekonwertowany na jPG... także jak mi ktoś powie, że nie da się uzyskać takiego efektu jednym zdjęciem... to tu ma dowód, że się da ;)

RAW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odi dobre zdjęcia, przy 1 wtargnął Ci w kadr przewód wysokiego napięcia, ale ogólnie ok :)

2 ostatnie ! :wub: super ! dobrze wyczute momenty i nie naganna technika.

 

Czym robisz zdjęcia ?

Dzięki :) Przewód widziałem, ale nie dało się niestety nic z nim zrobić. Z biedronkami długo kombinowałem, ale efekt jest całkiem dobry :) Wbrew pozorom to dosyć szybkie zwierzaki i na wielu zdjęciach się rozmazały :P Używam Canona A610.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest fake na 100000000% zdjęci albo robione są od zera w programie graficznym albo przerobione w 70% np widać to na zdjęciu z dworcem gościu po lewej się troszkę rozmył i jest lekko przeźroczysty ;]

 

 

nie dajcie się robić ludzie

 

albo kwiaty w kaplicy są zamazane ale już mur niedaleko za nimi jest wyraźny

proponuje zebys NAJPIERW czytal a POTEM sie krytycznie wypowiadal.

brak doswiadczenia w jakiejs kwestii chyba nie zwalnia od myslenia i szukania co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

dla jednych to jest obróbka, dla innych technika robienia zdjęć... jeżeli robisz w trybie raw, to znaczy, że samo 'wywołanie' zdjęcia też jest ingerencją graficzną i przeróbką.. A pliki RAW właśnie po to zostały stworzone.. także można polemizować. Ja tylko nałożyłem to co wyszło... a właściwie samo sie nałożyło, ja tylko wrzuciłem do programu.

Oprogramowanie dla plików RAW powinieneś mieć na CD razem z aparatem, jeżeli nie, to polecam ADOBE PHOTOSHOP CS3, który ma jakby wbudowany 'plugin' nazywający się CAMERA RAW 4.0... CS2 o ile pamiętał, nie otwierał mi tych plików, musiałem korzystać z oprogramowania dostarczonego razem z aparatem. Też zależy to od formatu pliku RAW.. ja akurat mam zapisane w .cr2

 

Do wszystkich... może będzie wygodniej, jak wrzucicie swoje zdjęcia na flickr.com ... szybko się wrzuca, pełne rozmiary, 100mb ograniczeń miesięcznie i 0 reklam :mellow: ? http://www.flickr.com/photos/pawmia/

 

taka jeszcze uwaga dla wszystkich początkujących, którzy lubią krajobrazy... nie chodźcie i nie walcie zdjęć tak o, byle gdzie i byle kiedy. Zaplanujcie sobie konrketnie co chcecie zrobić, pójdźcie tam, posiedźcie trochę, zobaczcie jak światło 'gra' i cienie, wybierzcie odpowiednią porę dnia, żeby to naprawdę wyglądało...usiądźcie ze statywem np w słoneczny dzień koło godziny 16-20 i zobaczcie jakie są efekty o różnych porach... czasem trafić w te 10 minut, kiedy światło jest idealne a cała scena nabiera dramatyzmu jest właśnie tym, na co czekaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj, złota godzina to chyba dla seriali ;) ?... w fotografii czasem to tylko kilka minut...

Masz rację ale w złotej godzinie jest większe prawdopodobieństwo trafienia tych paru minut niż w południe.

 

Wydaje mi się że to zdjęcie to jest RAW bo postacie na nim są nieporuszone a przy wykonaniu paru zdjęć z różnymi ekspozycjami nie da się uniknąć ruchu postaci na zdjęciu. No chyba że fotografujemy trupa :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...