Skocz do zawartości

[galeria] waszych fotek!!!!


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest cudownie ;) Ale wiadomka, żeby tam się dostać trzeba być cyborgiem naukowym ^^

Jeszcze chciałbym w Italii studiować, dlatego do września będę się włoskiego uczył :P

 

 

Co do foto Twojego Wax, to ono jakoś źle mi się kojarzy, tylko nie wiem z czym :P Gdzie je robiłeś, i kto tam leży ? :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie dyskretne pytanie xD I przepraszam ze tu pisze. Otóż posiadam taki aparat http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2879. Z zdjęciami przedmiotów które sie nie ruszają nie ma problemów... ale wczoraj na imprezie kolarskiej w Brennej gdy chciałem zrobić fotkę obiektowi w ruchu to zdjęcia wychodziły rozmazane, ostrość aparat ustawiał automatycznie więc ocb xD ? Jedna fota mi wychodziła bdb a druga daremnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu robiąc w trybie auto aparat przy ustawianiu parametrów wziął pod uwagę natężenie światła, natomiast nie wziął pod uwagę (bo i skąd miał wiedzieć :) ) że chodzi Ci o zrobienie obiektu w ruchu, a więc zdjęcia z krótszą migawką.

przełącz na tryb "sport" który widzę tam jest (zdjęcie wtedy jest robione przy krótszej migawce, co aparat rekompensuje wyższą czułością oraz niższą przesłoną). a jeszcze lepiej odpal tryb manualny, ustaw jakąś krótką migawkę i popróbuj metodą prób i błędów, zdjęcia dadzą wtedy więcej satysfakcji

 

Przy dłuższej migawce (czyli prawdopodobnie takej jaką przyjął aparat w trybie auto) również można zrobić obiekt w ruchu, tyle że z efektem rozmazanego tła (dającego wrażenie ruchu) - ustaw ostrość na obiekt w ruchu (lub inny statyczny w tej samej odległości) i w momencie przejazdu zawodnika przesuwaj aparat równolegle z ruchem obiektu, naciskając spust migawki

 

EDIT: widzę że andrzejek mnie uprzedził, więc te moje wywody stały się średnio potrzebne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh wstyd troche się przyznac, bo to emeryt juz ;) Minolta Z10. Ale jak dobrze pojdzie to za pare miesiecy przesiade sie na lustro. :)

 

Tym bardziej gratuluję niezłych fotek. Wstydem byłoby się przyznać gdybyś miał super sprzęt a zdjęć nie umiał robić.

Ja właśnie 2tyg. się przesiadłem na lustro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...