Skocz do zawartości

[galeria] waszych fotek!!!!


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BikerFG
Bez urazy nie chce tu nikogo jechac ale mogly byc takie fajne fotki. Na dobre foto nie sklada sie tylko "PSTRYK" ale i tez pomysl jak to zrobic zeby nie bylo takie jak inne. Moja opinia jest taka:

1 i 2 foto o ktorej godzinie :D mile bo pusto fajne

 

Miedzyzdroje - zachod slonca - 1  dla mnie zle...., zle zrobione bo dla mnie to sa krzaki na pierwszym miejscu :)

 

Miedzyzdroje 2004 - zachod slonca - 4 fajne dobre kolory na piasku itp

Miedzyzdroje 2004 - zachod slonca - 5  podobnie jak wyzej :)

gremlins   brak ostrosci do wywalenia  

Gorzow Wlkp. - widok na stare miasto  robiles stare miasto czy drzewa  

Gorzow Wlkp. - widok zza warcia  takie zwyzkle nic nie ma w sobie dla mnie (standart typowy widok)

 

zdjecia oglnie mile ale moglybyc cool  

 

 

P.S. moje tez mozecie zjechac :D zjechali je na forum foto to zobacze co wy powiecie mam co cytowac :)

 

 

dzieki za szczegolowa recenzje, przy czasie wybiore jakies ciekawsze, bo szczerze mowiac wkleilem tylko te co mialem na ftp. poza tym musialbym przebrac grubo ponad 1000 fotek jakie mam na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzyzdroje - zachod slonca - 1 dla mnie zle...., zle zrobione bo dla mnie to sa krzaki na pierwszym miejscu :D

 

a mnie się poda właśnie cień tego krzaka, bo sam zachód słońca jest już tak mono nudnyyyyyyy, że szok - a u Faziego koniki - zdjęcie jest fajne. A swoją drogą każdemu sie podoba co innego, różni ludzie, różne gusta, a o gustach się nie dyskutuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm to może i ja zapodam moją twórczość, a raczej jej poczatki , jak byłem oststnio w szczxyrku to zrobiłem takie coś.:

 

http://img115.echo.cx/img115/690/clipboard030zm.jpg

 

obrobiłem w paincie i troche pomniejszyłem żeby lepiej sioe oglądało, aparat szedł na ustawianiach automatycznych, następne panoramki bedę robił na manualu i ze statywu a nie z ręki, i obrabiał też bede w czymś lepszym od Painta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem amator fotografii, ale z tego co wiem, to ważniejsza jest jakość optyki od liczby pikseli...

Owszem masz racje. Ale jeśli masz więcej pikseli to mozesz robić lepsze powiekszenia.

I chyba Ci przyznam racje ze to było robione jakimś lepszym sprzętem :(

Ta fotka jest zrobiona na 10x zoom i 3.1mp http://img31.echo.cx/img31/3400/dscf12378pd.jpg 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie mi, to moje własne zdjęcia.Powiem tak. Powiększenie jest około 250 razy przy pierwszej fotce, przy drugiej około 90x. Aparat to Olympus C-450 :grin: , który obecnie kosztuje około 700 zł. Zgadujcie dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra by wam nieco ułatwić zadanie dodam jeszcze dwa MOJE zdjęcia :grin:

www.piwi.republika.pl/slonce2.JPG

www.piwi.republika.pl/slonce7.JPG

 

[ Dodano: 2005-06-11, 21:25 ]

Podczepiłeś aparat do teleskopu :?:

Tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah :!:  Co wygrałem :wink:  :?:  

A tak na poważnie, to robiłeś coś z tymi zdjęciami na kompie czy to prosto z aparatu :?:  

No i jak zrobiłeś, że tak mało szumów :shock: :?:

Bez żadnej obróbki na kompie, prosto z aparatu. A szumy niby czemu miały by powstać ? :lol: To zdjęcie i tak nie odzwierciedla tego jakie widoki są wizualnie :( :grin: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem niutrzymałbys ostrości przystwaijąąc aparat do teleskopu, owszem robi sie zdjęcia z teleskopem ale na lustrzankach w których obiektyw jest zdjęty i założony jest adapter do teleskopu, myślę Piwi że jakąś ściemkę nam wciskasz, poza tym aparat o którym mówisz niedał by rady sobie rady z takim mocnym światłem jak słońce, poza tym wydaje mi się że dwa zdjęcia słońca są to zdjęcia słońca zrobione w tzw polu ciemnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wytłumacze Wam to jak robie te zdjęcia bo widze, że nadala mi nie wierzycie. A więc gdy teleskop jest ustawiony na dany obiekt to ustawiam ostrość w teleskopie, po czym stosuję prymitywną metodę : po prostu przystawiam obiektyw aparatu do okularu teleskopu. Ciężko jest natomiast utrzymać go, żeby nie poruszyć i należy 3mać idealnie z osią. Jest nawet taki adapter do cyfrówki, który zapewnia pewne i sztywne połączenie - ja takiego adaptera nie mam. I owszem można robić lustrzankami bądź lustrzankami cyfrowymi tylko inną metodą - nie metodą projekcji okularowej jak ja tylko metodą ogniska głównego. Wtedy zdjemuje się okular z teleskopu, zdjemuje się obiektyw z lustrzanki i zakłada się specjalny adapter, który wchodzi do wyciągu okularowego. Także robić można wieloma metodami z czego ta druga jest najlepsza. Co do słońca Turim, chyba nie sądzisz, że zdjęcia słońca robi się tak jak Księżyca. Do Słońca mam specjalny filtr bez którego bym sobie mógł wypalić pół głowy. Jak już jest filtr to zdjęcia robi się tak samo jak zdjęcia Księżyca, z taką samą ilością światła. Kurcze wrzuciłbym zdjęcie jak podczepiam aparat do teleskopu ale niestety nie mam dwóch cyfrówek. Pozdrawiam, mam nadzieje, że już zrozumieliście.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...