Skocz do zawartości

[galeria] waszych fotek!!!!


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie fajne tematy na zdjecia moze troche wykonanie gorsze (szczególnie ten ptak) ale liczy sie pomysł (przynajmnie taką mam nadzieje bo mi zwykle zdjęcia nie wychodzą) a mam jeszcze małe pytanko do BART_osz'a : szczególnie podoba mi sie ta pierwsza fotka i tu moje pytanie mianowicie ciekawi mnie jaką czułością, jakim czasem naświetlania, kompensacją ekspozycji itp robiłeś te zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnych ustawien - np czasu naswietlania niestety Ci nie podam bo aparat mam w drzazgach - wypadl mi z reki i potoczyl sie po kilkudziesieciu betonowych schodach - juz niestety sie nie wlacza :025: i jestem na etapie kupowania kolejnego aparatu. Ale to byly domyslne ustawienia z aparatu dsc-w1 plus wydluzalem czas naswietlania zazyczaj od dwoch do jednej sekundy - reszty nie zmienialem ( iso pamietam bylo = 400 )

 

 

Domyslne z trybu nocnego oczywiscie :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze małe pytanko do BART_osz'a : szczególnie podoba mi sie ta pierwsza fotka i tu moje pytanie mianowicie ciekawi mnie jaką czułością, jakim czasem naświetlania, kompensacją ekspozycji itp robiłeś te zdjęcie

ISO - 100

czas naswietlania - 1 sekunda

przyslona - 3,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak propos to śmiem zaproponować zeby Dinsdale wysłał tą fotke z tym statkiem na morzu na konkurs "pod światło" o którym mowa jest tu http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?show...76entry169976

można by, tyle że zdjęcie posiada pewien defekt, mianowicie na dole władował mi się mur molo (nawet stojąc na palcach przy moich 192cm nie udało się wychylić na tyle żeby nie wszedł w kadr od dołu grzbiet wysokiego i grubego muru molo na Helu), a jak obetnę dół to będzie chyba trochę nieproporcjonalne jeśli chodzi o stosunek nieba do wody. ale co szkodzi spróbować uciąć.

 

Co do mojego zdjęcia pierwszego z lewej (dokładnie to nie mojego, a zrobionego przez moją dziewczynę), to ten efekt światła na liściach był uzyskany naturalnie, zdjęcie jest "prosto z aparatu" baz żadnych przeróbek, w ten ciekawy sposób przebijało się słońce przez gąszcz drzewek w Parku Oliwskim w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postanowiłem jeszcze troche podenerwować psa aparatem (nie wiedziałem ze psy z nerwów robią się przezroczyste, każdego dnia sie człowiek czegos uczy) to co z tego wyszło

PS przy ewentualnym komentowaniu prosiłbym uargumentować swoją opinie :P

 

10024364pb.th.jpg

 

10024459ij.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dinsdale, nie mylisz się... zdjęcie zrobiłem w podłowickiej wsi:) Ale jak ktoś jest z np wrocławia to jak byś mu wytłumaczył gdzie to coś stoi??? Ja mieszkam pod wawką i jeżdżę do niej codziennie pociągiem do szkoły(22km). Ludziska pytają mnie się gdzie jest np sochaczew, Łowicz, Błonie, pruszków itd. Taka mentalność...(ograniczeni są do śródmieści i ochoty a dalej nie pojadą metrem bo zabłądzą...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi, nieznikający pies też nieźle wyszedł. Mi się nawet bardziej podoba :)

mementomori Przemówił przeze mnie lokalny patriotyzm, bo to jeszcze woj. łódzkie :(. ale fakt że wiele osób może nie orientować się gdzie jest Łowicz (btw bardzo ładne miasteczko).

Dorzucę coś od siebie

Jesienne odbicia:

pa0609064rj.th.jpg pa3010482dm.th.jpg pa3010504pe.th.jpg

pierwsze - odbicie w oknie zabytkowego drewnianego kościoła w Tokarni (małopolskie), dwa pozostałe - zamek w Oporowie (łódzkie)

 

Widok na Rowokół ze Słowińskego PN, a obok zima:

p82604288zb.th.jpg p11516304um.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...