Skocz do zawartości

[galeria] waszych fotek!!!!


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

rzeczywiście fajne te zdjęcie (a jakiego programu używałeś) a jak obiecałem to wstawiam świeże nowe fotki (jeszcze tusz schodzi ;] ). Wczoraj byłem u rodzinki gdzie zobaczyłem te małe stadko więc troche napstrykałem im fotek (niestety pogoda była nie najlepsza) a z 80 zdjęć tylko te mniej więcej sie udały, choć wiem że nie są idealne ale dużo sie nabiegałem za nimi i nie bardzo miałem kiedy cokolwiek ustawiać. Czekam tylko na kilka słów krytyki (może nie tylko krytyki)

 

http://img416.imageshack.us/my.php?image=10017815ec.jpg

http://img416.imageshack.us/my.php?image=10018054fk.jpg

http://img416.imageshack.us/my.php?image=10018068ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki a tak przy okazj to czemu na moim pierwszym zdjęciu tak dziwnie góra zdjęcia wyszła (to te szumy?)

i jeszcze dwa pytanka-co to jest balans bieli i jak kiedy go trzeba ustawiać, i jak moge podłączyć aparat do telewizora bo nie mam ani najlepszej drukarki ani monitora a telewizor jest w pożądku więc pomyślałem że lepiej by sie oglądało na nim zdjęcia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec w piewszym zdj masz bardzo skopane ustawienia choć zdjecia fajne :D

 

balans bieli jest to koretka światła pod kątem, jaie światlo mamy jesli np jestes wieczorem w domu nalezy dac zarowki zeby zdjecia nie byly zbyt zolte....

 

sprobuj porobić zdjecia nocne na ustawieniu swiatlo sloneczne.. zobaczysz jakie beda pomaranczowe wrecz rude.

wtedy ustawiamy światlo żarowe i mamy piekne fotki bez afektów

 

 

mysle ze w pierwszym dales złą przysłone i czułośc.

 

przyslona odgrywa bardzo duza role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black rider, nie wiem o co dokładnie chodzi z tą górą zdjęcia. Szumy są na całej powierzchni (kolorowe plamki). A jeśli chodzi o to, że dalszy plan jest blady, to to normalne przy takiej pogodzie. Zależy to też trochę od jakości obiektywu ale i tak nie uzyska się kontrastowych zdjęć przy takim zachmurzeniu i mgle.

 

mysle ze w pierwszym dales złą przysłone i czułośc.

 

przyslona odgrywa bardzo duza role.

Co do czułości to masz rację, ale o co chodzi z tą przysłoną :question:

 

A tak poza tematem, pisze się przysłona czy przesłona :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ja mam takie ustawienia balansu bieli :

-automatyczny

-światło dzienne

-żarówka

-fluorescen.

 

jakiego tryb powinienem wybrać w przypadku tego pierwszego zdjęcia i o co chodzi z tą przesłoną bo jakoś nie bardzo rozumiem (jakoś w moim "prechistorycznym" conanie wszystko wydawało sie łatwiejsze ale wole obecny)

a i jaką powinienem wtedy ustawić czułość bo miałęm ne 0 (a zakresy to -200 do 200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiek tak sorx, przesłona

 

a nie masz opcji pochmurno?

 

to nie ejst przesłona o czym to mowisz, to jest ekspozycja.

 

zapraszam na http://www.cyberfoto.pl/index.php sekcja szkoła fotografowania i tam masz poradniki podwieszone

 

między innymi na temat rpzesłony i w ogole warto te poradniki przeczytać;)

 

ekspozycją też mogłeś skorygować tamten obraz ale tu sie juz nie wypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Fuji s5000 na tryby oświetlenia, auto, pochmurny dzień, słoneczny dzień, światło od żarówki, od lampy studyjnej i od jarzeniówki. Bawiłem się tymi trybami i jak robię na powietrzu to używał słonecznego i pochmurnego trybu i aparat sobie nieźle radzi. Natomiast jak robię fotki przy oświetleniu sztucznym to wole wziąć na auto bo aparat różne dziwne rzeczy robi które mi się nie podobają.

A co do kompozycji to jest czy zdjęcie będzie bardziej naświetlone lub mniej. A przysłony troszkę też odpowiadają za jasność zdjęcia ale ich głównym zadaniem jest głębia ostrości B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...