Skocz do zawartości

[kiera] szerokośc dla kobiety w szosie i MTB


ROWERKA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zdublowałam to przepraszam, ale nie mogę znaleźć...:)

Jaka powinna być szerokośc kierownicy dla kobiety? I czy jest różica w szosie i MTB?

 

 

POzdrówko niepewne

 

Przepraszam bardzo za pomylenie działów..:((

 

POzdrówko pokorne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szosę i do mtb?

kierownica gięta zazwyczaj jest szersza, ma zapewnic lepszą kontrolę nad rowerem i pozwala na bardziej wyprostowaną pozycje. jest zazwyczaj ciezsza i raczej nie kombinuje sie jej z rogami - choc to kwestia preferencji a nie jakis norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rower 22" i ma troszkę za szeroką tą kierownicę /jest gięta/ ...myślę o przemodyfikowaniu....jest stanowczo za szeroka :68 cm...

 

Tematy oczywiście przejrzę

Pozdrówko dziękujące

:)

 

 

Szerokość kiery dobieramy pod swoją fizjonomię. Będzie to trudne ....:/ Ale 680 mm to na pewno za dużo ...tym rowerem jeżdżę bardziej po szosie...choć i w terenie tez dlatego musi być optymalnie...

 

 

A oto w załącznikach mój rower i kiera osobno wraz z mostkiem ...

Sprawa ma się tak:

Rower do modyfikacji bez zmiany ramy 22" za dużej ...do jazdy miejskiej i lekki teren...

 

Prosze o rade co do kiery i mostka czy ewentualnie kupić krótszy? Ten ma / o ile dobrze mierzę ok. 14 cm/

 

Pozdrówko skołowane....:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska... ile ty masz wzrostu :P ?!

Rama 22", więc rura górna długa... mostek 14 cm, szeroka kierownica - i jeszcze siodełko do tyłu przesunięte... nie dotykasz przypadkiem brzuchem linek podczas jazdy :) ?

Serio: napisz, ile masz wzrostu - inaczej trudno cokolwiek doradzać...

Ja np. przy wzroście 161 cm i długości nogi 79 cm jeżdżę w terenie na HT 15", efektywna długość górnej rury 54 cm, do tego mostek 8 cm na "-" i gięta kiera 56 cm. Generalnie jest OK, ale myślę nad włożeniem amora o większym skoku w dalszej perspektywie.

Na szosę/trekking będę składać alternatywny HT na ramie 17" (koła 26").

Pozdrówko dla porównania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rower który dostałam w spadku...:/ Jest zasłużony i ma ponad 10 lat...choć aj jeżdże na nim 2 sezony dopiero ostro to nigdy nei był serwisowany a 1000 km to on już dawno zrobił....cóż po treningach an tym rowerze miałąm bóle stawów..no cóż nie wiem czy to od tego czy nie przypadkiem na zmianę pogody;)zjeździłam go dobrze....no cóż jakos nigdy nie myślałam nad tym, by mówić rodzicom o zmianie...bo wiadomo jak to jest : " Po co ci nowy rower? Ten jest przeciez dobry? odp.: " Jak to dobry?" odp:" No dobry przecież ma 2 koła i jeździ...: (...)

 

Ja mam 170 cm wzrostu a dokładnie 169,8 cm...pogodziłam się z tymi 22 calami...odl od rury gł. null jest 0,5 cm...:P:) cóż...

Mostek nie jest dwustronny jak widać...:/ Coś musze z tm zrobić ..rozglądam się za fulem mierzyłam ramę 18" /jak widać w moich postach/ , ale ten chce sobie przsytosować terazjuż naprawdę na jakąś sensowną wygodną jazdę po szosie...no bo co można innego z nim zrobić...

 

Prosze od razu o propozycję sprzętową dla mojego "moloszka" tzn: kiera,mostek, przerzutki, suport, korba ,łańcuch, siodełko oraz hamulce

 

Od razu zaznaczam ; Tani sprzęt , by nie kusił.../mam na myśli tutaj kierę mostek i siodełko/ Reszta by dawała komort

 

Pozdrówko naświetlające

 

Ps. Eciu nie wiem czy założyć osobny temat w innym dziale a propo's modyfikacji

 

Pozdrówko pytające :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mostek? najlepiej już praktycznie 0cm tak, żeby kierownicę przesunąć jak najbliżej i kiera hmm jakaś profilowana znaczy nie wiem czy tak konkretnie gięta, czy lekko skośna i też skierowana w stronę siodełka końcówkami, jutro pomierzę rower siostry która ma 169 tak jak ty :P więc się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie ciebie na ramie 22 cale z mostkiem 14 cm i kierownicy 68 cm :). Musisz wygladac jak pajak rozpiety do preparowania :D. Ja jezdze w terenie na HT 19 cali, mostkiem 12 cm na - i kierownica prosta 58 cm. I szczerze mowiac wolalbym rame 17 cali, a kierownica docieta do 53 cm tez jest dla mnie ok (mam taka w zimowce). Mam 175 cm wzrostu.

 

A w szosie generalnie kierownica jest o wiele wezsza, przyjmuje sie ze powinna miec szerokosc ramion. W szosowce mam baranka 42 cm i jest si :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym na tak duzej ramie nie jezdzil. Szkoda czasu na sztukowanie czesci, jak i tak rama jest o wiele za duza, bo to rama dla dwumetrowca. Tak czy siak, nie bedzie ci na niej wygodnie. Lepiej juz odzalowac ta kase i kupic nowa rame, albo caly nowy rower. Bo ten sie do Twojego wzrostu po prostu nie nadaje, nawet jako trekking, gdzie ramy sa wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...