Skocz do zawartości

Rowery w autobusach i tramwajach :D na legalu


elful

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w Wyborczej wyczytałem, że nasi krakowscy radni przegłosowali poprawkę dającą możliwość przewożenia roweru środkami komunikacji miejskiej niezależnie od pory dnia, pogody i stanu technicznego roweru.

 

Poprzednie przepisy pozwalały przewozić rower środkami komunikacji miejskiej tylko w przypadku załamania pogody lub awarii sprzętu.

 

Dzięki Radni ;) Niech Moc będzie z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem w linkach których podałeś wygląda na to że już tak. Jednak osobiście słabo to widzę.

Wprowadzisz rower do pustego autobusu, a na jednym z przystanków będzie już wypchany po brzegi ludźmi i trochę trudno będzie wysiąść z rowerem.

 

Kilka razy samemu bez roweru nie udało mi się wysiąść i jechałem przystanek dalej: P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałeś kiedyś autobusem nocnym z imprezy? Albo z meczu? Wtedy to się dzieję :) Gdybyś chciał wysiąść jak cywilizowany człowiek bez pchania sie i kopania to dojechałbyś na pętlę autobusową :P A rowerek ma to do siebie że jest dobrym taranem, pomijając kwestię psychologiczną czyli brudne opony :P

 

No ale powiedzmy sobie szczerze, na co komu rower, skoro ma go wozić autobusem? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
A bagażnik to pic na wode :) bo zakładanie i zdejmowanie roweru możliwe jest tylko na przystankach końcowych.

Jak ma bagażnik to i tak w środku go przewozic nei mozesz, wiec w tej chwili bagażniki raczej szkodzą niż pomagają.

Co ważne, nie trzeba też za rower płacić (zresztą tak jak i za wszytko inne) bo jakiś czas temu zlikwidowano opłatę za bagaż :P

Niemniej dla mnie autobus to ostatecznośc. Nie jest niczym miłym podróżować komunikają miejską z rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy ja przewoziłem rowerek tylko raz w tłoku w czasie awarii korby i nie było problemu z wyskoczeniem z tramwaju i to starego blaszaka jeszcze mi ludzie pomogli ale wiem że jak sie trafi na ch..a to nic nie pomoze. fakt jest jeden dobrze że juz nie ma prawa wyprosić i nie trzeba płacić jak za bagaż:)))) choć tak jak pisałem zadko korzystam ale w razie "W" dobrze jest że się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bagażników to jak dobrze pamiętam odkąd je wprowadzili to możliwość zakładania rowerków na bagażnik jest tylko na pętlach, przystankach początkowych/końcowych.

 

Co do samego tematu to dobrze że jest możliwość przewożenia roweru w MPK i to jeszcze za darmo :P Zaszaleli :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A jak jest z możliwością zabrania sprzętu do autobusów PKS i BUSY?Jest jakiś przepis to normujący?Pytam bo mieliśmy raz takie zdarzenie wracając z Zakopanego przez Krościenko nad Dunajcem w Nowym Sączu coś się stało z kręgosłupem kolegi nie mógł już dalej jechać.Pojechaliśmy na PKP a tam najbliższy pociąg dopiero za 5 godzin więc ruszyliśmy na PKS,tam pani w okienku powiedziała że jeśli kierowca się zgodzi to możemy jechać no i oczywiście kierowca się nie zgodził,więc pozostało nam czekać na pociąg :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...