Skocz do zawartości

[ciekawostki ostrokolowe] Interesujace fakty z ostrokolowym zadeciem.


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Oj no widzę, że strasznie was uraziłem osobistą opinią. Rozumiem, że mam prawo tylko do jej posiadania, a nie wypowiadania, jak w prawdziwie wolnym ełropejskim kraju gdzie panuje neokomunizm. Mi kompletnie nie przeszkadza, że ktoś wystąpił w tym reportażu po to by zareklamować swój bar czy jak to tam nazwać, sam bym tak zrobił.

 

Nie zarzucam osobom pojawiającym się w tym reportażu, że na ostrym jeżdżą pod wpływem mody, że mają rower zbyt ładny, bo mnie to nie interesuje. Nie wiem, po co to sobie wymyślałeś undervolcano. Widzę, że cię pis musiał jakoś skrzywdzić i na mnie projektujesz swój gniew. Polecam terapię metodą ustawień pana helingera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no widzę, że strasznie was uraziłem osobistą opinią. Rozumiem, że mam prawo tylko do jej posiadania, a nie wypowiadania, jak w prawdziwie wolnym ełropejskim kraju gdzie panuje neokomunizm. Mi kompletnie nie przeszkadza, że ktoś wystąpił w tym reportażu po to by zareklamować swój bar czy jak to tam nazwać, sam bym tak zrobił.

 

 

to nie byla opinia. umówmy sie ze opinia to jak sie przeczyta ksiazke hajdegera po niemiecku to wtedy mozna mówic ze sie ma opinie o hajdegerze, trzymajác sie

czytelniczej metafory Ty zobaczyles okladke na pólce, zestawiles to z paroma stereotypami które kolacza sie nam po glowie i wystawiles "opinie" o ludziach tam wystepujacych. wiec nie mieszaj tego z wolnosciá slowa, bo za pomowienie sie idzie do wiezienia z rozpédu. mozesz np wyrazac opinie ze prawica jest lepsza niz lewica. ze wolisz sie calowac z dziewczynami niz z kobietami. a nie ze wydaje ci sie ze ktos zyje niegodnie.jezeli chodzi o projekcje którá mi zarzucasz to nie wiem co sam projektujesz piszác

 

~Mam wrażenie jak by jakaś pani reportierka spotkała tego kolesia od baru w jakimś barze i po upojnej nocy stwierdziła, że zrobi mu darmową reklamę.

 

moze sam marzysz by ktos ci zrobil laske za to bys wskoczyl na piec minut do telewizora? tak to brzmi. wszystko jest okrutnie obustronne.

 

proponuje dla TVN nastepny reportaz o szalenie bezbarwnych i nudnych ciulach menelach jezdzácych na ostrym kole i nienawidzácych wszystkich którzy w jakikolwiek sposób wydajá sié wiesc zycie nieosiágalne dla bohaterów reportazu. Proponuje do tego komentarz z klasycznego dziela socjologicznego Webera o resentymencie.

 

plus komentarz wizualny do klimaty sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję troche dystansu i prostego... relaksu.

Rozumiem po trochu obie strony, ale obie (jeżeli nie jest ich więcej) strony zaczynają mocno wyolbrzymiać wszystko co piszecie nawzajem.

 

Undervolcano jak zawsze dozą własnej artystycznej wersji świata :blink: na co szczerze mówiąc czekałem od początku tej dyskusji.

 

Wiem jak bardzo te tematy ostatnio są tkliwe, bo robi się naprawdę gorąco. Sprawy mody, lansu i polskiej wersji wszystkiego, co kiedyś ktoś uwielbiał w wersji z nieprzystępnych odległych miejsc na ziemi.. to wszystko już było, setki razy w setkach wersji. Tutaj poprostu zeszło to już na tor mocno prywatnych i powoli patriotycznych spraw.

 

Strzelcie sobie po razie i wrzućcie na luz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję troche dystansu i prostego... relaksu.

Rozumiem po trochu obie strony, ale obie (jeżeli nie jest ich więcej) strony zaczynają mocno wyolbrzymiać wszystko co piszecie nawzajem.

 

Wiem jak bardzo te tematy ostatnio są tkliwe, bo robi się naprawdę gorąco. Sprawy mody, lansu i polskiej wersji wszystkiego, co kiedyś ktoś uwielbiał w wersji z nieprzystępnych odległych miejsc na ziemi..

 

no proste przeciez jest wrzesien.

ale to dobre ujecie sprawy z polskosciá. gdy ide po korytarzu w moim bloku to ludzie czekaja na wyjscie z mieszkania az przejde, byle nikogo nie spotkac, byle nie mowic dziendobry. przeciez zyjemy w swiecie gdzie dzieci smiajá sie z innych dzieci dlatego ze sá inne bo rodzice w domach ich tego nauczyli, bagienne spoleczenstwo wciajáce za nogi i taka mentalnosc gdzies tam jak wezme z niej wynikanie logiczne to dotre az tutaj. przez katyn komunizm i szmalcownikow. i przez chrzest polski ktory byl gwaltem a nagle sie okazuje ostatnim bastionem polskosci. i przez spoleczenstwo obywatelskie ktore nie lezy w polskiej naturze jak sie sádzi u steru. zawsze zanim napisze cos (...) musze przeczekac az splynie pierwsza fala polskosci, nawet nie polskosci raczej miksu opresyjnego katolicyzmu ze wschodnim okrucienstwem umyslowym który przykrywa nasze czyste nadwislanskie dusze ostrokolowe, miksu ktory trzeba zdrapywac latami by cokolwiek poczuc naprawde.

swojá droga proroczy byl tytul tego arta ~ostre kolo a sprawa polska~ :blink: naprawde dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie gęsi , swój rozum mają . I robią wszystko po polskiemu , poczynając od dróg poprzez budownictwo na polityce kończąć.

Przecież wszystko można robić na swój sposób , jeśli komuś nie pasuje ,że ten pan skacze na romecie to widocznie nigdy nie miał w ręku książki pod tytułem Kamasutra .

Nie każdy jest misjonarzem ze śmietnika , nie każdy musi pić tanie wino grać na gitarze i spiewać do świeczki razem ze swoim stadem. Jedni szanują klasykę ,jedni są trendi a inni trendowaci.

Jedni czytają żurnale i wybierają w płaszczykach szaliczkach sweterkach a inni chodzą w miundurach SS.

Moda to nie grzech jesli nie stajemy sie jej ofiarą :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.on-one-shop.co.uk/?p=3147#more-3147 pierwsza ostra piasta 3biegi ?

 

 

Piasta była zapowiadana już jakiś czas temu.

 

Czy ona długo wytrzyma jeśli będzie jej się używać do hamowania? To jest kwestią najważniejszą.

 

Do tego dochodzi kwestia wagi i ceny, ciekawe czy koszt będzie 2, 3 a może 4 razy większy niż tylniej miche primato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się pytanie po co taki produkt? Do kogo on jest kierowany? Na pewno mija się z ideą niezawodności i roweru budżetowego. Ja wiem, że czasem fajnie sobie zmniejszyć przełożenie, ale ten twór wygląda jak połączenie kurierki z jazdą po bułki do sklepu na rogu na rowerze dziadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się pytanie po co taki produkt? Do kogo on jest kierowany? Na pewno mija się z ideą niezawodności i roweru budżetowego. Ja wiem, że czasem fajnie sobie zmniejszyć przełożenie, ale ten twór wygląda jak połączenie kurierki z jazdą po bułki do sklepu na rogu na rowerze dziadka.

 

Ta piasta zdecydowanie wygląda jak do jazdy po bułki, co nie zmienia faktu, że jak mieszkasz w mocno pagórkowatym terenie, a nadal chciałbyś na ostrym jeździć, bo ci pasuje kręcenie nonstop, to taka piasta jest idealnym rozwiązaniem. Jak bym miał mieszkać w moim rodzinnym mieście - Zielonej Górze to taką piastą bym nie pogardził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skid w ostrym kole to nie overbar ani inne barspiny.

to nie trick tylko konieczność.

pierwsze czego każdy powinien się nauczyć na ostrym to skid. ale jeśli uważasz że to nikomu nie potrzebne szpanowanie to bóg z tobą.

ja nie czeszę łili ani innych tricków i nie kręci mnie to. nie chce mi sie tego uczyć. kiedys ktoś mi powie że jestem leszczem bo tego nie potrafię. ale wiem też że w wawie jechałem za jego bratem i na długiej prostej na zielonym on zahamował hebelkiem bo - uwaga - mijał go autobus a on nie będzie wdychał tego świństwa. a ja dzięki niemu mało się nie rozwaliłem na pobliskich autach.

od tamtego czasu nie pozwalam nikomu z hamulcem jeździć przede mną i sam obśmiewam ten proceder.

co do gustawa to jego wiedza nt. ostrego koła i stylu jazdy jest w 90% teoretyczna.

gromada przynajmniej był kurierem. a gustaw tylko buja się od imprezy do imprezy opowiadając o sobie.

dobrze ci sie z nim rozmawiało?? super. to oznacza że jest bogiem ostrego koła.

gratuluję logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta na 3 kołnierzach ... czemu nie ;]

http://1.bp.blogspot.com/_azSpIfwIB3c/SsRFQjgsQ_I/AAAAAAAADiw/mINvK687ZDg/s1600-h/4205063_orig.jpg

trochę ideologii czemu tak a nie inaczej:

http://www.godscogs.com/about.html

 

Może mack albo ten osobnik co się z painmaikerem dogadał coś takiego by stworzył?

 

Szkoda, że nie jestem grubą brytyjką, bo chętnie bym taki rowerek potestował:

http://reallives.sky.com/my-big-fat-cycle-challenge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie wszystko co tu pisaliśmy było z ostrokołowym zadęciem.

ale widzę że pan admin musi trochę porządków porobić.

tak więc zbanuj wszystkich a potem banuj siebie albo daj ludzią rozmawiać.

dotychczas to nie było miłe forum tylko kółko wzajemnego lizania się po ch.u.jach

a ostatnimi czasy wreszcie zaczęlo być ciekawie i kreatywnie.

ale w końcu to TWOJE forum.

 

 

trzeci kołnierz jest trochę jak trzecie koło u wozu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samym trzecim kołem u wozu to woźnica sobie może żone zbić.

uzasadniają ten trzeci kołnierz, że ten środkowy rząd szprych schowany jest za obręczą i nie bierze takiego udziału w szeroko pojętej aerodynamice koła jak szprychy zewnętrzne.

i mamy obręcz 36 szprych, ale aerodynamicznie jak 24.

i że ponoć sztywniejsze.

może to voodoo, może to ma sens.nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samym trzecim kołem u wozu to woźnica sobie może żone zbić.

uzasadniają ten trzeci kołnierz, że ten środkowy rząd szprych schowany jest za obręczą i nie bierze takiego udziału w szeroko pojętej aerodynamice koła jak szprychy zewnętrzne.

i mamy obręcz 36 szprych, ale aerodynamicznie jak 24.

i że ponoć sztywniejsze.

może to voodoo, może to ma sens.nie wiem.

 

Wyciągając wnioski z użycia pełnego dysku - czyli.. n-tej ilości szprych - to raczej przerwy między szprychami tworzą załamanie się powietrza za samymi szprychami, więc czy jak będzie ich bardzo dużo to czy jest gorzej?

 

ja się nie upieram, bo sam poprostu nie wiem; troche za mało się znam na fizyce czy już konkretnie aerodynamice

 

środkowy rząd szprych w każdym razie dużo więcej odbierał będzie naprężenia pionowe - czyli wszystko związane z równo działającym obciążeniem

 

tak na koniec - wygląda to dziwnie i troche zagraca widok piasty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samym trzecim kołem u wozu to woźnica sobie może żone zbić.

uzasadniają ten trzeci kołnierz, że ten środkowy rząd szprych schowany jest za obręczą i nie bierze takiego udziału w szeroko pojętej aerodynamice koła jak szprychy zewnętrzne.

i mamy obręcz 36 szprych, ale aerodynamicznie jak 24.

i że ponoć sztywniejsze.

może to voodoo, może to ma sens.nie wiem.

 

 

Ich tłumaczenie ma mały sens, bo zaburzenia wytwarzane przez te zewnętrzne szprychy nie są "lokalne" i środkowych szprych dosięgają też, które powodują kolejne zaburzenia i opory powietrza. Wg mnie to jest gorsze pod względem aerodynamiki, gdyż zamiast 2 szprych prostopadłych do kierunku jazdy mamy 3(okno bez zaburzeń za obręczą, przy tak malej lepkości powietrza jest bardzo małe). To raczej marketing bulszit. Ja by obejrzał koło jak na tym wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem mały research części trialowych i okazuje się, że w dyscyplinie tej pojawił się jakiś czas temu trend, żeby wolnobieg nakręcać na korbę, a tylna piastę zablokować celem stosowania mniejszych zębatek przy tym samym przełożeniu. Konstrukcyjnie te piasty są podobne do torowych choć mają inny rozstaw i inne mocowanie zębatki. Myslę, że jest to ciekawa propozycja dla ludzi chcących zrobić terenowe ostre na ramie MTB(rozstaw 135mm):

 

piasta: http://www.trialshop.pl/index.php?_a=viewProd&productId=266

zębatka: http://www.trialshop.pl/index.php?_a=viewProd&productId=239

 

Są też wersje bez mocowania tarczy i z rozstawem 116mm, może jakby spiłować/uciąć podkładki w tych piastach 135mm to można by je spasować też do innych rozstawów.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem mały research części trialowych i okazuje się, że w dyscyplinie tej pojawił się jakiś czas temu trend, żeby wolnobieg nakręcać na korbę, a tylna piastę zablokować celem stosowania mniejszych zębatek przy tym samym przełożeniu. Konstrukcyjnie te piasty są podobne do torowych choć mają inny rozstaw i inne mocowanie zębatki. Myslę, że jest to ciekawa propozycja dla ludzi chcących zrobić terenowe ostre na ramie MTB(rozstaw 135mm):

 

piasta: http://www.trialshop.pl/index.php?_a=viewProd&productId=266

zębatka: http://www.trialshop.pl/index.php?_a=viewProd&productId=239

 

Są też wersje bez mocowania tarczy i z rozstawem 116mm, może jakby spiłować/uciąć podkładki w tych piastach 135mm to można by je spasować też do innych rozstawów.

Pozdro.

 

 

Piasta zalinkowana przez ciebie kosztuje 2x tyle co miche primato. Rozumiem, że piasta jest bardziej pancerna, ale zapotrzebowania na terenowe ostre raczej brak. Info ciekawe. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...