Skocz do zawartości

[mostek] Jaka długość? I czy wytrzyma?


000Marcin000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Szukałem podobnych postów ale potrzebuje bardziej "osobistej porady". Mam 191cm wzrostu, Rame el norte 21", kierownice TRUVATIV HUSSEFELT (szerokość 680mm), Mostek: TRUVATIV HUSSEFELT (długość 4cm). Na ten zestaw przesiadłem się z roweru do FR... Mostek jest na pewno za krótki, jeździ mi się strasznie... Więc postanowiłem go wymienić. Wybór padł na RACE FACE RIDE albo Ritchey PRO. Głównie jeżdże XC, ale i nie tylko.

 

No i teraz mam z tym związane pytania:

Który z tych mostków, (ja raczej wole Race Face)?

Jaką długość mostka wybrać?

Czy mostek wytrzyma jazde w górach, kamieniste zjazdy. (żadne dropy, ani hopy, nic hardkorowego)?

Czy przyciąć kiere? Przezwyczajony jestem do szerokiej...

 

Korzystając z tej strony https://www.wrenchscience.com wyszło mi:

Frame Size center-to-center: 18 in

Frame Size center-to-top: 19 in

Overall Reach: 89.00 cm

Saddle Height: 77.70 cm

Handlebar Width: 46 cm

 

Rama niby za duża, ale nie odczuwam tego. Proszę o pomoc. Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skracania kiery, to zależy jakie to xc jeździsz. Jeśli wyłącznie lajtowe niedzielne wycieczki, taka turystyka rowerowa to możesz zostawić, zawsze wygodniej :)

W innym razie przyciąłbym do 620. Jeszcze nie byłby to tragiczny skok z 680, całkiem szeroko i jest gdzie wszystkie pierdoły przykręcić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak Ci wychodzi rama 18/19 to duża szansa, że niedokładnie się pomierzyłeś ;) Ale nie ma pewności.

Nie przywiązywałbym się tak do calowych rozmiarów, jak do "overall reach" - długość efektywna rury górnej wraz z mostkiem.

Co prawda te wyliczenia nie odnoszą się do każdego stylu jazdy, ale są niezłe..

Więc żeby dobrać mostek, fajnie by było, jakbyś zmierzył długość efektywną górnej rury swojej ramy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Efektywnej długości rury górnej nie mierzymy wzdłuż tej rury, tyko mierzymy ją poziomo od osi przecinającej środek rury sterowej do osi rury podsiodłowej:

http://mtbikes.info/readarticle.php?article_id=57 Tu jest obrazek, który tłumaczy lepiej.

 

Secundo: nie radzę Ci kierować się cudzymi wynikami, got3n. Ten algorytm na wrenchscience jest specjalnie po to, żeby indywidualnie dobrać parametry roweru do własnej budowy. Gdyby była to tylko kwestia wzrostu, to wystarczyłyby proste formuły.. Zmierzenie się w miarę dokładnie nie jest czasochłone, spróbuj ;)

 

Tertio: Mam podobny wzrost-ok.188cm- i OR wychodzi mi 70,5cm i to jest doświadczalnie sprawdzone, że to się rzeczywiście zgadza, tak mi wygodnie.

Czyli Marcinowi o 18,5cm więcej wyszło :) Coś jest nie tak!

 

OR to rura+mostek. Więc mając przykładowe OR 89cm i rurę górną efektynie 59cm odejmujesz.. 89-59 wychodzi mostek 30cm :D

Albo realistycznie - ja - 70,5-59=11,5cm mostek. mam 12cm.

 

000Marcin000 chyba musisz pomierzyć się jeszcze raz i wyliczyć parametry :) Tylko dokładnie i w sposób opisany na stronie, mierzeni byle skądś do kądś nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

podczepiam: szukam właśnie mostka - 100mm, jak najmniejszy kąt wzniosu. Przyglądałem się Truvativ Team, gdyż jest w całkiem przyzwoitej cenie, ale to mocowanie na jedną śubę jakoś nie budzi mojego zaufania. Ważę niemal 90kg, więc nie należę do kategorii najlżejszych, a poza tym wprost uwielbiam szybkie leśne zjazdy. W związku z tym raczej odpadają lekkie modele poniżej 150 gramów.

W tej chwili wpadł mi jeszcze w oko Race Face Ride, który pasowałby idealnie, zakładając, że, jako najniższy model z oferty, może pochwalić się renomą i wytrzymałością jakie idą w parze z tą marką. Co myślicie o tej opcji? Doszłaby do neigo prawdopodobnie kierownica z zestawu (niestety na allegro są tylko 31,8mm, ale jakoś bym to przeżył), swoje waży bo około 200g.

Jakieś inne pomysły, które wytrzymają konfrontację z tymi wymaganiami? Jednocześnie nie chciałbym przekraczać 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...