Skocz do zawartości

[sztyca]reduktor a bezpieczeństwo


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

może mam nie takie głupie pytanie. czy stosowanie reduktora pod sztycę jest bezpieczne dla ramy itp. prosze o opinię bo nie daje mi ten temat spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny temat już był :P

ja mam redukcję cane creek, z 30.4 na 27,2, długość 10cm o ile pamiętam. ważę 75kg. moje siodło dostaje ostre wciry, czego dowodem są pogięte pręty cr-mo, a ani redukcji ani kominowi nic się nie dzieje.

 

jeżeli tylko redukcja jest wykonana poprawnie (nie ma luzów) to nie widzę ŻADNEGO powodu, dla którego coś miałoby się stać.

 

edit: o właśnie otworzyłem link, mam taką jak z CR. śmiesznie, że zerżnęli opis z cult-bikes, stąd wzmianka o kultowości roweru. ale tak czy siak, ja sie z opinią zgadzam. a i jeszcze mi się przypomniało, że kolega ma w domu karpiela armageddona, speca enduro, speca p2, jakiegoś fulla k2 i parę innych i w każdym ma redukcje. jakoś żaden nie skapitulował, jak do tej pory. nie wiem, czemu tak się wszyscy boją tych redukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak. poprzednia rama tzn bedzie na niej inny rower to giant xtc team model 2003 allux 6013 ten lzejszy. jak ja kupilem to powiedziano mi ze ma srednice sztycy 27,2 i tak jezdzilem 4 lata. waze okolo 100. po zmianie ramy zorientowalem sie ze seryjnie i od nowosci byl reduktor normalnie jest 30.8 alo 30.9. teraz mam kona hoss i dzwny wymiar 30. juz zamowilem race face deus 30x400 ale nie wiem czy tanszy (bezpieczny w 100% w giancie wytrzymalo) nie bylby reduktor. czy ta oszczednosc nie uszkodzilaby ramy. jezdzilem 4 lata i dalej nie wiem. hm............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to stary, skoro wydmuszkowy xtc wytrzymał, to niby dlaczego kona miałaby nie dać rady?? na pewno taniej i równie bezpiecznie by Ci wyszło przy użyciu reduktora. powtórzę się: naprawdę nie rozumiem, czemu ludzie tak boją się reduktorów ;)

 

ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: będziesz miał zarąbistą sztycę, w dodatku lekką. fakt, dało się to zrobić taniej, ale ja bym się nie martwił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarąbista będzie cene wytargowałem do 288, chciałem rooxa bo kiedys robił 30x430 ale juz w ofercie nie ma. a inna na 400 długość tylko race face deus niestety. szkoda o 150 za dużo jeszcze.

 

prawie każdy giant ma reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...