Skocz do zawartości

[Welodromy w Polsce]


Grabarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalony!

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kilka dziwnych pomysłów, podkręconych jeszcze przez Ivana planującego wybrać się na piknik na tor w Menczesterze. Chciałbym sobie kiedyś zrobić taki swój mały, indywidualny rekord jazdy godzinnej, a od jakiegoś czasu kołacze mi się po głowie idea skrzyknięcia kilku osób z Polski, w tym jednego ze skuterem, i zrobienia sobie nieformalnych zawodów w keirinie. No właśnie - tylko gdzie?

Kilka osób zamieszczało na niniejszym forum różne fotki z, o ile mnie pamięć nie myli, dwóch torów wyglądających na ogólnodostępne (jeden bodaj w Żyrardowie, lokalizacji drugiego nie pamiętam).

Rzucam więc pytanie:

Gdzie w Polsce są welodromy, na których takie leszcze, jak ja na ten przykład, mogą sobie pojeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Z tego co pamietam z fotek to Zyrardowski tor to poprostu odkryta, podziurawiona, betonowa niecka...

Predzej przylecisz do mnie zeby posmigac na jednym z wielu brytyjskich torow niz w Polszcze skoncza Pruszkow albo cokolwiek innego bedzie dostepne dla niezorganizowanych amatorow :)

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pruszków raczej nas stać nie będzie. Nie mogę na forum znaleźć fotek, ale pamiętam jakieś z Mistrzostw Polski Juniorów Na Torze, czy jakoś tak... Pewnie się mylę, ale kołacze mi się po głowie coś na K - Kalisz, Kielce... Gdzieś kiedyś słyszałem, że betonowy tor był w Gdyni, ale nie mogę znaleźć żadnej o tym wzmianki, więc póki co informację tę traktuję jako radosną konfabulację.

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor w Zyrardowie jest w dosyc dobrym stanie. W koncu trenuja tu zawodnicy Szkoly Mistrzostwa Sportowego, regularnie odbywaja sie ogolnopolskie zawody. Swoje pierwsze kroki (a raczej okrazenia) stawial tu Rafal Ratajczyk :) Dodatkowo jest to mmoje rodzinne miasto :)

Jezeli chodzi o mozliwosc pojezdzenia, to chyba nie powinno byc problemow. A i jeszcze jedno. W maju bedzie tam wystepowala Doda ;)

Pruszkow to jeden wielki przekret. Pewnie skoncza go pincet lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem troche i sie mocno zdziwilem! Na torze w Pruszkowie trenuja juz kolarze! Wprawdzie tor nie jest dokonczony, trwaja jeszcze prace na trybunach, ale skoro wjechali juz tam torowcy, to wszystko jest na finiszu. Maja sie tam odbyc mistrzostwa europy we wrzesniu tego roku, a w przyszlym mistrzostwa swiata :)

 

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,5032137.html

http://www.pzkol.pl/tor_kolarski_w_pruszko...toru-s1973.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 5 lokalizacji - THX grzegorz1974paszek. Pruszków jest poza naszym zasięgiem.

Kto nie wyśmiał pomysłu Nonofficial Track ForumRowerowe Championships? :)

Czy jakaś baza lokalowa (pensjonaty itp) np. w Żyrardowie jest? To chyba lokalizacja najbliższa środka kraju, nie było by więc większych niesprawiedliwości w dystansie podróży. Trochę mnie ponosi...ale perspektywa zrobienia kilku kółek za motocyklem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pensjonat jest tuz przy torze :) Radze najpierw wykonac telefon, bo chociaz wydaje mi sie, ze niepowinno byc problemu ze wstepem, to pewny nie jestem :) Oto numer (0-46) 856 19 57.

Jest jeszcze jedna sprawa. Skoro Pruszkow juz prawie dziala, to chyba Zyrardow pozegna sie ze Szkola Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie, a co za tym idzie tor bedzie likwidowany ;(

 

Kilka slow o torze: "Żyrardowski tor kolarski to kolebka medalistów mistrzostw świata i olimpijczyków. Właśnie na tym obiekcie, który powstał w 1964 roku, po raz pierwszy na profesjonalny rower wsiedli m.in. Grzegorz Jaroszewski (wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw świata), Leszek Stępniewski (wicemistrz świata) czy Grzegorz Krejner (olimpijczyk, mistrz Europy, brązowy medalista mistrzostw świata). Tu obecnie rozgrywane są najbardziej prestiżowe zawody w Polsce. Obiekt posiada nawierzchnię betonową o długości 330m. Tor może pomieścić pół tysiąca kibiców, a fakt iż jest w całości oświetlony dodaje niewątpliwego uroku rozgrywanym tu zawodów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pewnie masz rację... Co tu dużo będę gadał...

Wersja klasyczna (tu nie widać motocykla), w trakcie pierwszych okrążeń (do momentu rozpoczęcia ostatniego) widzowie mogą obstawiać zakłady, tak jak w gonitwach końskich:

Tu wersja brzydko zeuropeizowana, ale motocykl widać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W sumie pewnie masz rację... Co tu dużo będę gadał...

Wersja klasyczna (tu nie widać motocykla), w trakcie pierwszych okrążeń (do momentu rozpoczęcia ostatniego) widzowie mogą obstawiać zakłady, tak jak w gonitwach końskich:

Tu wersja brzydko zeuropeizowana, ale motocykl widać:

 

 

No staary... Taka gleba w Zyrardowie jak Zoltki zaliczyli to ja pozdrawiam :)

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No staary... Taka gleba w Zyrardowie jak Zoltki zaliczyli to ja pozdrawiam ;)

OSTRO!

I.

Dziękuję, tylko że ja nie mam w planach takiego rozpychania się łokciami, zajeżdżania drogi... Też sie zastanawiam, czy oni okładają się po gębach przed wyścigiem, po, czy zamiast mordobicia właśnie wchodzą na tor :D

Ostro zbaczamy, więc nieco nawrócę.

Żyrardów według Waszych opinii jest w dobrym stanie, jest blisko środka kraju, może w dalekiej przyszłości udało by się nam w większym skrajnie-amatorskim gronie zrobić tam jakiś ostry piknik?

 

Z drugiej strony, Kalisz tez nie stoi na granicach, a na fotkach wygląda bardzo przyzwoicie:

http://www.kordus.poznan.pl/borant/album.p...im%20maj%202006

Się rozmarzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalisz - to blisko mnie - chyba się tam przejade rowerem obadac sprawe http://maps.google.com/maps?f=d&hl=pl&...ie=UTF8&z=9

 

 

Tor w Łodzi mam zamiar obadać w następny weekend;) Wiem tylko że na Pomorskiej jest i że beton....a co do jakiś wyścigów to chyba niezły pomysł. Ja jakbym miał czas to czemu nie:)

 

Czekam więc Panowie na wasze sprawozdania i opinie. Z góry dziękuję! Nigdy wcześnie tematu i samego toru nie dotykałem, fajnie będzie liznąć nieco wiedzy na temat krajowych zasobów.

 

P.S.Gdynia się tu ciągle nie pojawia, więc zapominam o marzeniu, że takowa budowla mogła się blisko mnie kiedyś mieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...