Skocz do zawartości

[recenzja] Rama torowa Orłowski


Muniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze raz dzieki za zaproszenie na forum... Zgodnie z prosba Grabarza opisze swoja ramke, ktorej uzywam w ostrym - http://fixedgeargallery.com/2008/mar/1/ramadisu_gmail.htm.

 

Zacznijmy od tego, ze tych ram jak na razie - nie ma w obiegu. Nie jest to bowiem rama na mufach, ale spawana migomatem. Niby nic rewolucyjnego, ale u Orłowskiego jest to nowość. Zanim zdecyduje wprowadzic sie je na rynek ktos musi je przetestowac - i robie to miedzy innymi ja. Rama ma geometrie torowa (widelec szosowy) - na "miasto" (a raczej centrum mieściny w której mieszkam) sprawuje sie bardzo dobrze. Jest zwrotna, a mimo wszystko dosyc wygodna. O sztywnosci tez zlego slowa nie powiem :) Na uwage zasluguje lakier - malowanie na mokro zrobilo swoje - nawet po przybebnieniu kierownica nie pozostal najmniejszy slad, to samo jest z spodem tylnego widelca - zadne kamyczki nie straszne tej bieli :) Pewna wada jest to, ze jest ona przeznaczona dla opon 23' (wszak tor) - jednak bez wiekszych problemow mozna uzyc 25 milimetrowek, nalezy jedynie przesunac kolo bardziej do tylu. Suport oczywiscie anglik, glowka 1', pod sztyce 27.2. Tylne haki sa wbudowane, w przeciwienstwie do ram alu, w ktorych sa wymienne.

 

Proste :P

 

Chetnie odpowiem na ew. pytania.

 

Pozdrawiam

Muniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Znasz może jakieś bliższe dane dotyczące geometrii tej ramy?

2. Nie wiesz w jakiej cenie miałaby występować tego typu rama?

3. Jak można się skontaktować z Orłowskim, bo za cholerę nie mogłem znaleźć niczego w google.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualny.

Telefon p. Orłowskiego krąży po necie (sama go w ten sposób znalazłam), więc myslę, że nie będzie miał mi za złe, kiedy go tutaj ujawnię - wszak posługuje się nim w kontaktach z klientami, a właśnie w tym celu to niniejszym uczynię:

501200258.

Pozdrówko pro cyclisto bono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Znasz może jakieś bliższe dane dotyczące geometrii tej ramy?

2. Nie wiesz w jakiej cenie miałaby występować tego typu rama?

3. Jak można się skontaktować z Orłowskim, bo za cholerę nie mogłem znaleźć niczego w google.pl?

 

 

1. Geometria torowa, tyle wiem. W szczegóły techniczne nie wchodziłem.

2. Wczoraj dowiedziałem się, że te ramy nie będą w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wlasnie czekam na ramke od niego :)

 

Zamówiłeś także spawana, czy mufki? Możesz zdradzić szczegóły ceny? Nasz 3miejski krzywokołowiec nakręcony na ramkę wystawiana przez Pana Orłowskiego na allegro za 600-coś skontaktował się z nim. Niestety okazało się, że ramy za wspomnianą stawkę nie da sie zamówić. Minimum potrzebne wyciągniecia z kieszeni to bodaj tysiak.

 

2. Wczoraj dowiedziałem się, że te ramy nie będą w sprzedaży.

 

Szkoda, bo zapowiadało się milo.

Inna rzecz, że spawane stalówki to nie nowość u Mistrza. Osobiście macałem szosę zrobiona z jakieś narzędziowej stali Dedacciai (!). No chyba, że chodzi o wprowadzenie tej technologii do ram torowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P no to mnie zaskoczyłeś... Musiał bym przejrzeć pocztę, żeby dokładnie powiedzieć w czym był problem, ale podobno nie miał rur ze specyfikacji allegro, zaproponował zrobienie z innych, droższych.

Ale skoro Ty czekasz, znaczy, że jednak sie da.

P.S. Jeśli Orłowski zacznie to robić dla mas, to Gromada chyba będzie musiał spuścić z cen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Gromadzie nawet mi nie mów, pisałem kiedyś do niego w sprawie piast, pisał że niemal dokłada do tego i robi to charytatywnie, kilka miesięcy później pytałem o korbę i nagle, że przecież on też musi coś zarobić. Takie kręcenie ;/

 

Co do ram - 600 zł za ramkę torową to moim zdaniem uczciwa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 zł za ramę od Mistrza to BARDZO DOBRA cena. Gdyby nie fakt, ze zamówiłem już na testy ramę Destro... Nie ma tego złego - będzie można porównywać polskie produkty.

 

Co do Gromady, to w sumie chwalę sobie moją z nim historię kontaktów i transakcji. Zarobić musi każdy i nie można mieć do niego o to pretensji. Mimo wszystko zapraszam Cię Muniek do zamieszczenie o nim opinii w temacie [sprzedawcy] Gromada. Też pierwotnie miałem baaardzo mieszane uczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siemka grabi to nie tak ze nie da sie zamówić ram w tej cenie wręcz przeciwnie, tylko ja szukałem jakiegoś lepszego "stopu" stali i dlatego wyszło drożej, jak pamiętam wszystko masz opisane w mailach

namiary na pana Jacka:

orlowski@noi.pl

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4684595

tel: 501208258

bądź tu

http://www.dedaelementi.com/teamVendita2b.asp?area=Poland

postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hmm temat już niby martwy, ale wciąż nie pojawiły się odpowiedzi na niektóre pytania. Ja również testowałem taką ramę. Spawana w technologii TIG, przeznaczona do jazdy na miasto. Moja wersja miała dziury na przedni i tylny hamulec (przelotki na górnej rurze). Jak dla mnie to raczej zaleta niż wada, wielość opcji to korzyść, mnie to nie ujmuje jej "torowości". W moim egzemplarzu był taki problem, że zahaczałem butem o przednie kolo przy skręcie, gdy jezdziłem w noskach (korby 165mm), przy spd tego problemu nie było.

Co do samej jazdy to rama była dość sztywna i bardzo zwrotna. Długość górnej rurki 51 (c-c) a podsiodłowej 53cm (c-c), ale nie była to standardowa specyfikacja tylko zrobiona pode mnie. Kąty chyba 74stopnie, ale nie jestem na 100% pewien. W mojej wersji pasowała sztyca 26,8. Z tego co wiem, to rama miala rurki falck pomieszane z columbus aelle.

Z tego co wiem rama miała kosztować z widelcem 450zl więc bardzo dobra cena tym bardziej, że wykonanie naprawdę świetne, suport wkręca się palcami (nie to co np. Kądej z biobike - koszmar). Jak sie jednak potem dowiedziałem, ramy na mufach (te które były na allegro za 620zl) sprzedawały się tak dobrze, że Monsieur Orłowski nie zdecydował sie jednak na ramy na TIG'ach, a potem chyba już i tak nie miał tych rur i z tego co wiem, teraz najtańsza rama to 1500-1600 na Dedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...