Skocz do zawartości

[pedały] VP SPD + Platforma


bartekgib

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat, z racji tego, że zakupiłem platformy Shimano DX model PD-M647. Długo myślałem nad nowymi, ale ostatecznie coś nie byłem do tego rozwiazania przekonany i kupiłem używane w bardzo dobrym stanie za 115zł. Miałem je do Endurowca wsadzić na stałe, tak zrobiłem ale powiem Wam, że jestem takim typem pedałków po dłuższym używaniu rozczarowany. Jakość wysoka, wpinanie jak to cała seria z tego typu wpięciami Shimano wzorowa, ale platformy wg mnie kompletnie nic nie dają. Jeżdżąc w twardych butach SPD po prostu czułem się jak na zwykłych pedałkach SPD. Wiązania na tyle wystają, iż w ogóle nie czuć jakiegoś dodatkowego podparcia jak np środkiem nogę się postawi. Nawet jak zmieniłem buty na podstawowy turystyczny model Shimano MT31, odczucia mam podobne. Stwierdziłęm więc, że może jak w jakiś normalnych adidasach z miększą podeszwą bedę chciał pojeździć to poczuję to dodatkowe podparcie, ale czuję jedynie wkurzające wciskanie się wiązania w stopę. Powiem wam szczerze po spróbowaniu wrzuciłem je do Muła Roboczego a i tak wolę wówczas i wszędzie ubierać do niego SPD'y. Takie pedałki jak 647 wg mnie sensu nie mają. Albo SPD'y albo platormy. Zmieniam też zdanie i uważam, że pomimo wad lepsze są z jednej strony SPD a z drugiej platforma albo nakładka do zwykłych SPD - tak kiedyś jeździłem Mułem Roboczym i poza koniecznością przewracania nogą na stronę platformy jeździło się w zwykłych butach o wiele lepiej a i tak z czasem jeździłem tylko w SPD'ach bo to najlepsze rozwiązanie.

 

Dla zainteresowanych konkretnie tym modelem. Ciekawski jestem i musiałem je rozkręcić. Niestety te śruby z boków są tak zaklejone, iż małe ich gniazda się obrobiły. O dziwo udało mi się od Pawlaka ściągnąć części zapasowe, zamówiłem, czekałem 2 miechy, ściągali ponoć z Europy, ale są. W tym wypadku śruba, sprężyna i parę jakiś elementów dodatkowych - 2 komplety chyba 37zł. Rozwiercę śrubę, cofaczem ją wykręcę i to powymieniam. Piszę o tym bo a nóż ktoś z Was też wpadnie na pomysł rozkręcania z ciekawości. Poza tym dostępność części w wypadku Shimano bardzo się chwali, nawet uszczelki do starych PD-M747 za 2 zł są dostępne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Podobnie jak bartek jakiś czas temu teraz ja przymierzam się do zakupu pedałków. Oglądałem wczoraj w sklepie takie coś

 

http://www.allegro.pl/item390078839_pedaly...uper_cena_.html

 

i takie coś

 

http://www.allegro.pl/item387695209_nowe_p...lko_u_nas_.html

 

oraz podobne do tych shimano 424, ale z aluminiową obudową - nie pamiętam modelu.

 

Zastanawiałem się realnie nad tymi VP, ale padły tu chyba ze 2 wypowiedzi mówiące o ich kiepskiej jakości. Czy ktoś mógłby się na ich temat wypowiedzieć?

Co do shimanowskich 424 to sprzedawca w sklepie powiedział rzecz identyczną jak Mentos o DX M647. Wiązania wystają ponad platformę i obawiam się, że nic ona nie da w jeździe we wpinanych butkach. Z resztą to widać jak się weźmie 424 do ręki. Tym samym uważam, że kupowanie dwustronnych spdów z platformą jest bez sensu.

Co do tych VP - też widać, że wiązanie wystaje i podczas jazdy w SPD platforma się nie przyda, ale z racji tego, że są jednostronne to podczas jazdy w zwykłych butach wiązanie nie będzie upijało w podeszwę (o tym też pan w sklepie wspomniał kiedy rozmawialiśmy o 424 - miękka podeszwa = upijające wiązanie - oczywiście mowa ciągle o zwykłych butach). Dlatego naprawdę realnie rozważam zakup pedałków VP. Jest też model na łoż. maszynowych, ale już poza moim zasięgiem finansowym. Obracanie się pedału zapięciem do dołu nie wydaje mi się być jakimś strasznym koszmarem. Nie ścigam się więc te ułamki sekund mi różnicy nie robią ;) Co mi robi różnice to to, że prawdopodobnie butów spd w tym sezonie nie kupię, ale chciałbym kupić w miarę porządne pedałki już pod spd przystosowane.

Myślałem też o m520 z nakładkami, ale z allegro można je kupić tylko od sparrow bike, a nie mam do tego sklepu przekonania/zaufania.

We wspomnianym wyzej sklepie chłopaki mają zamówić nakładki do spdów od wellgo bodajże, ale to może potrwać, a ja pedałów potrzebuje na wczoraj bo mój jeden się posypał.

Co sądzicie o moim wywodzie? Co możecie mi poradzić? Cena zaporowa to 100 zł. Nie do przekroczenia.

 

EDIT - za VP przemawiałby jeszcze fakt, że nie potrzebny jest do nich żaden specjalny klucz żeby je rozkręcić w celu wyczyszczenia i smarowania. W shimano już tak wesoło nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...