Skocz do zawartości

[Rower] Yeti 575 ... narodziny człowieka śniegu ;-)


KondiKona

Rekomendowane odpowiedzi

kolega "lekko" przesadza. ciekawy jestem na czym polega ta roznica, ktora mozna "poczuc"...

Na sztywności połączenia poszczególnych elementów, precyzji wykonania i trwałości. Dlaczego np. Syntace daje na swoje graty 10 lat gwarancji a np taki Boplight nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mostek thomsona chyba nie jest z rurek tylko wycinany CNC... :P

... dokładnie z jednego kawałka aluminium :)

 

... zmieniłbym jedynie Pike na 454 air i mostek na krótszy.

Nie widzę sensu zmieniać Pike'a na Pike'a dla ok 350g ... chyba, że różnica w pracy byłaby znacząco lepsza, a w to wątpię (mogę się mylić).

 

Co do mostka, to chyba się wygłupiłem z tym "-" muszę przetestować "+" ale podejrzewam, że dobry będzie 100mm i 0 stopni - zobaczymy.

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztywności połączenia poszczególnych elementów, precyzji wykonania i trwałości.

 

mam rozumiec, ze tylko mostki tych 2 firm sa w stanie utrzymac kiere nieruchomo? wszystkie poza nimi lamia sie w ciagu roku i sa niechlujnie wykonane? marketingowy belkot: te 3 cechy mozna odniesc do kazdej czesci rowerowej i w ten sposob zachwalac prawie kazdego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KondiKona Pike 454 Air U-Turn kumpla wg mnie chodzi płynniej i jest bardziej czuły niż mój były już Pike Team U-Turn z miękką sprężyną. Porównywałem na żywca oba, i nie mogłem tego zrozumieć! To chyba komora negatywna i poziom dopracowania tego systemu powietrznego...

 

Thomson o niebo ładniejszy od Eastona, mocowanie kiery na 4 śruby, przesuper mostek nie się nad czym zastanawiać.

No ale z tym mułem to lekka przesada, choć sam posiadam kiere i mostek Syntace'a nie powiedziałbym że jest taki mega że nic nie dorasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, rower jest cudowny na dobrym osprzęcie to czemu by nie montować właśnie thomsona czy syntace? Jeśli budżet pozwala, to tylko owe komponenty dodadzą ekskluzywności jakże pięknej maszynie. Ale mam małe ale :) Osobiście nie podobają mi się mieszaniny rurek różnych firm. <wiem że sam tak mam ale wynika to tylko i wyłącznie z braku kasy :P> Ot, taki mój mały fetysz. Jak wcs to wcs, pro to pro a syntace to syntace :D to samo się tyczy opon, kół, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam... i jeśli którykolwiek z udzielających się tutaj panów zechce jeszcze gdzieś, kiedyś, w jakimś wątku wyskoczyć z teorią, że to jakoby kobiety kupują/składają sprzęt, kierując się przesłankami natury estetycznej - to mu zacytuję :D

Pozdrówko z rozbawieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że to jakoby kobiety kupują/składają sprzęt, kierując się przesłankami natury estetycznej - to mu zacytuję :P

Pozdrówko z rozbawieniem :)

Oczywiście ... nie tylko kobiety. Nie wyobrażam sobie roweru z częściami/kolorami "od czapy" :D

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może właśnie ten fakt powoduje "kultowość" tej marki ??
od kultowości to już mieliśmy jednego speca na forum :D Może i racja z tym thomsonem. Mi się wydaje czy syntace mostki i kierownice robi na 25,4mm? Bo nie znalazłem ich kiery na 31,6 :) IMO Thomson ma chyba najpiękniejsze mostki i sztyce na świecie. Może by do nich maila napisać żeby kierownice zaczęli produkować :P A właśnie może syntace superforce? SyntaceSuperforce_220.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak zaczynając od głównego wątku tematu: Rower świetnie wyszedł, bardzo ładnie się prezentuje. W całości oczywiście najlepszy jest fenomenalny kolor B) Samej ramy bym nie chciał, bo nie mam jakoś zaufania do gnącego się gdzieś tam czegoś w zawieszeniu gdzie normalnie powinno być łożysko. Reszta części - jak co komu pasuje, miałbym kilka zastrzeżeń, ale drobnych więc się nie będę rozpisywał.

 

Co do późniejszej dyskusji mostkowej - śmiesznie tak :)

Jak napiszę, że mój Diabolus ze swoim wykończeniem ma dodatkowo dożywotnią gwarancję to mam rozumiem prawo napisać, że jest ubermostkiem, a każdy inny to już nawet nie jest muł tylko jakieś okolice płynnego centrum Ziemi? :)

Są śliczne mostki z niesamowitym wykonaniem, świetną wagą i magicznymi właściwościami sprawdzalnymi praktycznie tylko na jakichś magicznych maszynkach u niemiaszków, ale generalnie mostek jest taką częścią roweru, co do której, może oprócz jakichś skrajnych przykładów, zastrzeżeń większych mieć nie można. Przerobiłem już x ilość mostków różnych klas, jedyny któremu coś zrobiłem to był mostek CODA, którego skrzywiłem, cała reszta sprawowała się jak najbardziej należycie, a niektóre mają już któreś tam kierownice ze sobą (bo się wzięły i niedobre kiery np. pogięły). Żadnych problemów z pasowaniem, śrubami i innych niuansów plasujących je gdzieś tam daleko pod warstwą mułu :)

No i skoro to takie normalne to czemu mam Diabolusa? Bo mi się potwornie podobał, wg mnie jedna z najpiękniejszych części rowerowych kiedykolwiek wyprodukowanych, a już zdecydowanie najpiękniejszy mostek. I po prostu chciałem go mieć, ma jakieś tam też systemy mocowania kiery żeby nie pękały i inne takie, ale to nieważne :) Wcześniej przez jakiś miesiąc miałem w rowerze Uno o prawie dokładnie takich samych parametrach i... był :) Ale nie był aż tak ładny i nie pasował klasowo do reszty osprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze sie wypowiem, jako posiadacz mostka Thomson.

Zreszta, co moge napisac? Design swietny, wykonanie z najwyzszej polki, swietnie sobie czasem podrapac rowki po tokarce. Waga bardzo przyzwoita.

 

Aha1: mozesz w mostek wlozyc sztyce Thomsona i miec kiere o dlugosci "kurierskiej" (to bedzie zestaw mostek/kiera od jednego producenta, tylko trzeba jarzmo obciac).

Aha2: sam osobiscie uzywam WTB TXC, waga rowniez przystajaca do mostka, sztywnosc o niebo wyzsza niz taki np. Roox Rizer FPS, ktory sie pode mna gnie na podjazdach na stojaco (no ale ja swoje waze B), baukan nie komentuje).

Aha3: mam tez i na codzien jezdze na Koski Engineering, tez design przebija wiekszosc popularnego zlomu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało Yeti w zestawach dostarcza mostki 90mm i +10Stopni ... obawiam się, że te 90 może być za krótkie. Oczywiście marka mostka już dawno postanowiłem przeze mnie - także na inną mnie nie namówicie B).

 

W weekend mam w planie "kombinować" z "odległościami" i "stopniami".

 

PS.

Pozwolę sobie wstawić zdjęcie kumpla Yeti 575, który niedawno odebrał przesyłkę - jest to wersja limitowana (jesień 2007) RED ... oczywiście rower na zdjęciu jest jeszcze nie poskładany w 100% - stąd siodełko szybuje do góry :) :

 

16855G3oo8.jpg

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam. Nie ma to jak twój kolorek..
Ta wersja Red B)

Piękna :)

Dla mnie jak Yeti to tylko turkus, a dla mojego kumpla Red jest ładniejszy :) ... ale to dobrze - przynajmniej nie będą nam się myliły rowery (oba w tym samym rozmiarze) B)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes yes yes ;-) Dzisiejsza wycieczka po Jurze (bardziej krakowskiej niż częstochowskiej) pozwoliła mi znaleźć idealną pozycję – już teraz wiem, że wcześniejsza pozycja mostka (odwrócony) była beznadziejna. Poniżej dzisiejsze zdjęcie z mostkiem do góry:

 

28830.jpg

 

 

Jednak 10 stopni to za dużo .. i zamówiłem już Thomsona 100mm i 0stopni – jak okaże się trochę za nisko – dołożę podkładki.

 

Aha hamulce dotarte … są jak żyleta :P

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie & Panie,

 

Muszę się pochwalić - dostałem dziś info z bB, że mój Człowiek Śniegu został wyróżniony w numerze marcowym jako "Rower czytelnika - marzec" :o ... przy okazji chciałbym Wam podziękować za pomoc w rozwiązywaniu niejednej "zagadki" oraz namówienia na opcję „bez kompromisu” :D

 

PS.

Aha mostka jeszcze nie dostałem ... jak przyjdzie to zrobię zdjęcie - zamieszczę je i będzie można zamknąć temat ... do czasu, aż wpadnę na kolejny pomysł "upgradu" 575 :)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...