Skocz do zawartości

[Rower] Yeti 575 ... narodziny człowieka śniegu ;-)


KondiKona

Rekomendowane odpowiedzi

No to waga co najmniej przyzwoita wyszła...

Amor faktycznie nie pasuje do koncepcji, ja bym tam widział jakiegoś Revelation'a, ewentualnie jeśli ma być sztywna oś (bo teraz piasty wymieniać nie ma sensu) chyba najlepszym rozwiązaniem by był Nixon.

 

Ile ważą te opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor faktycznie nie pasuje do koncepcji, ja bym tam widział jakiegoś Revelation'a, ewentualnie jeśli ma być sztywna oś (bo teraz piasty wymieniać nie ma sensu) chyba najlepszym rozwiązaniem by był Nixon.

Pike jest super - bardzo jestem zadowolony z jego pracy ... a waga nie była priorytetem (co prawda mógłby być lżejszy).

 

Ile ważą te opony?

0,470kg - osobiście ważone :D

 

PS.

Teraz moim zadaniem jest poeksperymentować z mostkami, aby wiedzieć jakiego Thomson'a kupić. Aktualnie mam 105mm i 10 stopni (do góry nogami).

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Ojcze Dyrektorze żebym miał coś PIKE'owi do zarzucenia!

Chodzi mi tylko o aspekt wagowy. Nixon Platinum kumpla ważył sporo poniżej 2kg i to z manetką IT. Pracą co prawda odstawał od Pike'a, no ale... lekki był.

 

Oponki piórkowe, widzę. Moja tylna waży więcej niż dwie Twoje :D

 

PS. Jak wygląda kwestia sztywności wahacza? Czujesz jakieś "dolegliwości"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wstępne uwagi po 2 godzinnym teście w quasi-terenie … Góra Dorotka w Będzinie :confused: (w planach był wyjazd w Jurę, ale składanie roweru zajęło nam więcej czasu niż myśleliśmy).

 

Ocena ogólna: tego oczekiwałem od Yeti – duuuży skok, unikalny wygląd i każda część przemyślana (raczej już nie będę kupował „gotowców”) oraz geometria zbliżona do XC. Najlepsze jest to, że dla niektórych rower ten może wydawać się typowym Makrokeszem (taki kolorowy i dziwna rama) … :P .

 

Rama: Wybór rozmiaru S był strzałem w 10, a zastanawiałem się nad M (mam 176cm). Teraz już wiem dlaczego w USA np. mała cola ma 0,5 litra :angry2:

Wahacz karbonowy: – mam wrażenie, że jest sztywny jak cholera – następne km zweryfikują tą tezę.

Damper (Fox RP23) – jestem w szoku, tyle regulacji, że nie miałem okazji przetestować wszystkiego … propedal jest super.

Amortyzator (Pike) – malinka, połyka wszystko … tylko ta waga ;-)

Koła:

Piasty: Hope Pro II (przód 20mm) – cieszę się, że nie kupiłem niebieskich, a tak się nad nimi zastanawiałem. Teraz mam w dostojnym kolorze gunsmoke :unsure:.

Co do głośności tylniej piasty to jestem w szoku … myślałem, że będzie ciszej :wacko: – teraz każdy będzie wiedział kiedy … odpoczywam podczas pedałowania. Przy szybkich zjazdach … hałas ginie w tle.

Obręcze: XM719 Disc 2007 – teraz żałuję – mogłem kupić 819 i mieć spokój z dętkami (notubles) ;-)

Opony: Conti MOUNTAIN KING Supersonic 2,2 … w cale nie są tak kontrowersyjne jak wspominają moi przedmówcy – na asfalcie super mają trakcję, a w błocie spisują się rewelacyjnie – jeszcze nie miałem okazji zbadać „Beskidzkiego podłoża z kamieniami jak telewizory” … wtedy zobaczę, czy nie są one zbyt lekkie i boki przetną się na w/w kamieniach :blink:.

Napęd: – XT 08 rewelacja, wszystko działa bezproblemowo, a korba RF jest po prostu piękna :w00t:

Manetki: SRAM Rocket Gripshift – bezdyskusyjnie najlepsze co może być – obowiązkowo w moich kolejnych :excl:

Hamulce: Avid Juicy 7 – na razie miernota … gorzej hamują niż moje LX – hydrauliki …. Wiem, wiem … jak się dotrą to będą jak żyleta … teraz pozostaje mi tylko czekać na ten moment :ermm:

Siodło: SDG Yeti Ti Fly C – lekkie jak cholera, muszę się przyzwyczaić do niego (wcześniej WTB Pure) tym bardziej, że nie jeżdżę w pampersach :down:

Kierownica: Easton EA70 – zawsze ją chciałem mieć :(

 

I właśnie …. Mostek: Titec (105 mm. 10 stopni) jakoś mi nie pasuję – trochę kombinowałem z podkładkami, katami itd ... docelowy będzie Thomson Elite X4 O/S ale nadal muszę szukać idealnego wymiaru (10 albo 0 stopni, i rozmiary 90, 100, 110, 120) – coś czuję, że będzie idealny 110 i 0stopni … może macie jakąś radę ??

 

Najgorsze jest to, że w domu mam znowu „szpital na peryferiach - GRYPA” i nie wiem, kiedy będę mógł dalej go testować :(

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje roweru, kolorek samej ramy wydawał mi się dziwny ale jako całość rower prezentuje się pięknie. A Pike zostaw bo jego praca to dla mnie poezja <_< ( a ciężki fakt...)

 

No i czekam na test opon, jak zniosą kamienie w beskidach.

 

I właśnie …. Mostek: Titec (105 mm. 10 stopni) jakoś mi nie pasuję – trochę kombinowałem z podkładkami, katami itd ... docelowy będzie Thomson Elite X4 O/S ale nadal muszę szukać idealnego wymiaru (10 albo 0 stopni, i rozmiary 90, 100, 110, 120) – coś czuję, że będzie idealny 110 i 0stopni … może macie jakąś radę ??

 

Najlepsze wyjście to pożyczenie od kumpla który ma taki wymiar mostka na jedną jazdę. Wiem że trochę roboty z przekładaniem go, ale to chyba jedyny pewny sposób, który pozwoli uniknąć wtopy z kupieniem drogiego mostka który Ci nie leży ( popróbuj jeszcze 5 stopni na wszelki wypadek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor razi?! Kolor jest jedyny słuszny!

 

A co do mostka - jak siedzisz na rowerze, to mocowanie kierownicy w mostku powinno idealnie zakrywać oś koła, wtedy pozycja (teoretycznie) będzie optymalna. Kąt 0st jest wg mnie za mały, 5st będzie lepszy, chociaż imho najlepszym wyborem byłoby VRO.

 

Tak czy inaczej - gratuluje sprzętu <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mostka - jak siedzisz na rowerze, to mocowanie kierownicy w mostku powinno idealnie zakrywać oś koła, wtedy pozycja (teoretycznie) będzie optymalna.

 

To troszke naciagana teoria <_< W HT kiera siega mi poza piaste, a w fullu piasta jest przed kiera ( zreszta w zaleznosci od sagu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troce moim zdaniem porazka ze avidy potrzebuja az takiego dotarcia. shimano czy formule są obecne natychmiast. magura po 30 hamowaniach. deore z metalicznymi ebc stosunkowo najdluzej ale tez bez przesady. po jednym kilkukilometrowym wypadzie byly obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąt 0st jest wg mnie za mały, 5st będzie lepszy, chociaż imho najlepszym wyborem byłoby VRO.

... VRO zupełnie mi nie pasi, a ... Thomson ma tylko 2 opcję 0 albo 10 Stopni :(

 

troce moim zdaniem porazka ze avidy potrzebuja az takiego dotarcia. shimano czy formule są obecne natychmiast. magura po 30 hamowaniach. deore z metalicznymi ebc stosunkowo najdluzej ale tez bez przesady. po jednym kilkukilometrowym wypadzie byly obecne.

no porażka, ale na 100% będzie super ... kumpel 2 dni docierał Juicy3 i teraz na żyletę, także będzie dobrze - jak tylko będę miał czas na 2 jazdę <_< .

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, biednie mostek wygląda na - plus gięta kiera <_< Ja mam 10 stopni mostek, i powiem Ci że dosyć mocno spada w dół/ leci w górę. Musisz mieć Thomsona? Może jakiegoś Eastona do kompletu do kierki? +6stopni myślę że byłoby akurat, ale to wszystko zależy od Ciebie, i Twojej pozycji na rowerku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć Thomsona? Może jakiegoś Eastona do kompletu do kierki?

eee zobacz jaka jest różnica (moim zdaniem w estetyce kolosalna ... nie ma jak delikatna elegancja):

 

Easton:

D_305%20EASA78.jpg

Thomson:

D_305%20THOX45.jpg

 

Spróbuję 100mm i 0stopni oraz 100mm i 10stopni na +.

 

PS.

wiem, wiem ... każdy facet jest "gadżeciarzem" :)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś w ręku Thomsona? Nie? To idź do sklepu i poproś pana sprzedawce, żeby ci dał pomacać. Może wtedy zobaczysz dlaczego ten mostek tyle kosztuje. A jak nie, to pozostanie ci tylko kupić i poczuć różnice w stosunku do tańszych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego, czyli jakiego? EA70 pewnie zły nie jest, cena w Polsce zabija, ale w Stanach kosztuje raczej grosze. Z firm robiących rurki, dla mnie liczy się tylko Thomson i Syntace. Tutaj faktycznie, za dużej różnicy nie ma :P Reszta jest 10m poniżej mułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...