Skocz do zawartości

[sztyca] truvativ xr


Radeck

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Może i sa montowane w rowerach zjazdowych, ale tam z ramy wystaje kilka cm, więc szansa na uszkodzenie znikoma. Ja miałem XR Single Clamp 27.2mm i zgiąłem go na pierwszej przejażdżce przez miasto, gdy nie podniosłem tyłka na korzeniu. Żadna ekstrema, nic. Ważyłem wówczas trochę więcej niż kolega, bo 84kg, ale i tak... Nawet zwykły Zoom lepiej się sprawował.

XR to sztyca ładna, ale słabiutka jak papier. Przynajmniej mniejsze rozmiary. Może te ow iększej średnicy trzymają się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście... Ale skoro Tobie zgięła się bez powodu przy wysunięciu, to w zjeździe przy np. 8cm od rąbnięcia tyłkiem też mogłaby..

 

Pozatym większe ryzyko jest uszkodzenia jarzma a raczej urwanie śrub/y.

 

To trochę dziwne, bo rzeczywiście nawet Zoom nie zachowałby się tak..

A gdzie się zgięła? Tak bardziej na środku, zagięła się do tyłu? Mocno?

Pytam z ciekawości, zastrzegam też, że nie jeździłem na tej sztycy, ale to dziwne, żeby Truvativ giął się od korzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

XR Single Clamp, średnica 27.2, wysunięta prawie na max. Przebieg 5km. Ugięcie rzędu 3-5 stopni w miejscu, gdzie sztyca wychodzi z ramy. Może wina sporej masy rowerzysty (85kg), może bardzo płaskiego kąta rury podsiodłowej. Może po porstu miałem pecha, ale faktem pozostaje, że zgięła się, jak jeszcze żadna inna moja sztyca.

Przy większych średnicach zapewne jest wytrzymalsza. Pewnie Double Clamp też lepiej się trzyma, bo nie ma takiego setback'u jak wersja SC i mniejsza siła idzie w zginanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...